Aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Nadszedł czas pożegnań, zakończyliśmy rok szkolny. Z niektórymi żegnamy się tylko do września, inni po wakacjach zaczynają nowy rozdział swojej edukacji w szkole podstawowej. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, a naszym absolwentom sukcesów w nauce w pierwszej klasie.
W tym roku zakończenia roku w poszczególnych grupach nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie. Z tego względu każda grupa przygotowała niespodziankę, która będzie dostępna na stronie naszego przedszkola po zalogowaniu się.
07-07-2020 / Anna Janczak-Prugar

Tydzień o zwierzętach egzotycznych

Tydzień o zwierzętach egzotycznych - Maleństwa Zdjęcie 6 W jednym z czerwcowych tygodni dzieci przyswajały wiedzę o zwierzętach egzotycznych. Poza zajęciami planowanymi obejmującymi zajęcia z mowy z elementami języka angielskiego, zajęcia plastyczne, techniczne, umuzykalniające, oraz matematyczne odbyły się także w każdej grupie warsztaty twórcze, podczas których dzieci wykonywały pracę przedstawiającą afrykański krajobraz. Tym razem na warsztatach istotną rolę odgrywało światło i cień.
07-07-2020 / Anna Janczak-Prugar

Zabawy kreatywne

Zabawy kreatywne - Puchatki i Kangurki Zdjęcie 15 W drugim tygodniu czerwca, choć był to krótki czas, nie zabrakło w naszym przedszkolu ciekawych wydarzeń. W każdej grupie zorganizowano wiele zabaw kreatywnych. Odbyły się także warsztaty eksperymentalne. Nie jeden z nas mógł się przekonać, że czasami potrzeba niewiele, zaledwie kilka przedmiotów codziennego użytku i łatwo dostępnych produktów, by wyczarować niezwykłe zabawy. Niektóre z eksperymentów zorganizowano w salach, inne na placu zabaw. Wśród doświadczeń pojawiły się: "Deszcz w słoiku", "Lampa lava", "Pływające kwiaty", "Gasnąca świeczka", "Magiczne ołówki". Dzieci mogły też malować na mleku.
07-07-2020 / Anna Janczak-Prugar

Ścieżka sensoryczna

Ścieżka sensoryczna - Maleństwa Zdjęcie 7 Z początkiem czerwca wprowadziliśmy warsztaty kreatywne dla wszystkich grup. Odbywać się będą cyklicznie raz w tygodniu i podzielone zostaną na trzy grupy tematyczne: warsztaty sensoryczne, eksperymentalne i twórcze. W zeszłym tygodniu w ramach warsztatów sensorycznych w holu głównym pojawiła się ścieżka sensoryczna. Głównym celem zajęć sensorycznych jest doświadczanie świata za pomocą zmysłów. Tym razem był to głównie dotyk. Dzieci przeszły ścieżkę wykonaną z różnych artykułów spożywczych i ogólnodostępnych przedmiotów bosymi stopami. Próbowały przy tym określić swoje odczucia. Niektóre fragmenty ścieżki były dla przedszkolaków zaskoczeniem.
07-07-2020 / Anna Janczak-Prugar

Wszystkie dzieci nasze są

Wszystkie dzieci nasze są - Tygryski Zdjęcie 12 Przy okazji Dnia Dziecka w każdej grupie dzieci rozmawiały o swoich prawach, obowiązkach, ulubionych zabawach, ale też o kolegach z dalekich stron świata. Czas spędzony w przedszkolu w tym tygodniu upłynął na ciekawych zabawach i zajęciach ruchowych, matematycznych, plastycznych oraz zajęciach z robotyki i z języka angielskiego.
07-07-2020 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka - Króliczki Zdjęcie 18 Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy w przedszkolu. W tym roku nie mogliśmy zorganizować wycieczek dla dzieci, jednak wiele się działo. W każdej grupie oprócz malowania twarzy i wesołych zabaw przy muzyce zorganizowano słodki poczęstunek – starsze grupy przygotowały go własnoręcznie. Była więc wata cukrowa, ciastka, gofry, naleśniki i owocowe szaszłyki. Po południu zamiast drugiego dania odbył się grill na świeżym powietrzu. Dzień upłynął radośnie i kolorowo.
04-06-2020 / Anna Janczak-Prugar

Wygrana Oliwki w konkursie plastycznym

Praca Oliwii Zakończył się konkurs plastyczny organizowany przez RCK w Kołobrzegu "Mój bohater". Miło nam poinformować, że jednym z trzech laureatów konkursu została Oliwia Popławska z grupy Puchatków. To już drugi sukces naszej małej artystki. Wcześniej zdobyła pierwszą nagrodę w swojej kategorii wiekowej w konkursie "Kolorowy Kołobrzeg". Serdecznie gratulujemy!
03-06-2020 / Anna Janczak-Prugar

Tydzień o rodzinie

Tydzień o rodzinie Zdjęcie 2 W tym tygodniu dzieci przebywają już w czterech salach. Pracują i bawią się, a panie organizują pobyt dzieci w przedszkolu zgodnie z obowiązującymi wytycznymi. Zajęcia tematycznie związane są z rodziną. Z okazji wczorajszego Święta Mam przedszkolaki wszystkich grup przygotowały piękne i bezcenne, bo wykonane własnoręcznie upominki. Dzieci spędzają też czas na świeżym powietrzu, korzystają z placu zabaw (każda grupa w wyznaczonej dla siebie części) oraz obserwują wzrost roślin na przedszkolnych grządkach. Puchatki wysadziły do donicy wyhodowaną wcześniej fasolę. Bezpośrednia obserwacja i działania dzieci to najlepsza forma zdobywania doświadczeń i przyswajania wiedzy o otaczającym je świecie.
27-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

W przedszkolu i w domu

W przedszkolu i w domu Zdjęcie 7 Nauczyciele nadal pracują zdalnie. Dla rodziców dzieci przebywających w domu przygotowują scenariusze zajęć możliwych do przeprowadzenia w warunkach domowych. Miło nam bardzo, że otrzymujemy od Państwa zdjęcia przedstawiające pracę dzieci w domu oraz to, jak spędzacie czas. Te same tematy zajęć realizowane są w przedszkolu. W ubiegłym tygodniu propozycje nauczycieli związane były z ogólnie pojętą sztuką. Dzieci miały możliwość poznania różnych zawodów artystycznych: rzeźbiarza, malarza, aktora, muzyka.
27-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Mamy

Dzień Mamy Choć nie możemy się dziś spotkać, by wspólnie świętować Dzień Mamy, składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia: uśmiechu, zdrowia, spełnienia marzeń i samych pogodnych dni.
26-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Zakończenie konkursu plastycznego "Mama, tata i ja"

Dyplom za udział w konkursie plastycznym Zakończyliśmy konkurs plastyczny "Mama, tata i ja". Serdecznie dziękujemy za nadesłane prace. Po powrocie do przedszkola każdy uczestnik konkursu otrzyma upominek, a już dziś wysłane zostały dyplomy online (dostępne na stronie internetowej przedszkola w informacjach w zakładce "Ogólne" po zalogowaniu się). Prace konkursowe można podziwiać w galerii.
26-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Konkurs plastyczny "Mama, tata i ja"

konkurs W związku ze zbliżającym się
Dniem Mamy, który tradycyjnie obchodziliśmy w naszym przedszkolu rodzinnie ogłaszamy konkurs plastyczny
„Mama, tata i ja”
Technika prac dowolna.
Zdjęcia prac należy nadsyłać do 26 maja
na adres mailowy:


Dla uczestników konkursu przewidziane dyplomy online oraz upominki
(dzieci przebywające w domu otrzymają
je po powrocie do przedszkola)
21-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Powrót do przedszkola

p W poniedziałek 18 maja zaczęliśmy pracę w przedszkolu w trzech salach w trzech grupach wiekowych. Grupy jeszcze nieliczne, ale dzieci, które wróciły cieszą się ze spotkania z rówieśnikami i paniami po tak długiej przerwie. Choć nie jest to rzeczywistość sprzed dwóch miesięcy, panie starają się wytworzyć w dzieciach poczucie bezpieczeństwa. Nauczycielki organizują głównie działania opiekuńczo - wychowawcze, mając na uwadze obowiązujące wytyczne. Zwracają uwagę, by dzieci zachowywały bezpieczny dystans między sobą, pokazują właściwą technikę mycia rąk oraz czuwają nad tym, by dzieci prawidłowo i regularnie myły ręce. W miarę możliwości prowadzone są zajęcia dydaktyczne. Nauczyciele opracowują scenariusze zajęć w taki sposób, by były możliwe do zrealizowania w grupie w przedszkolu oraz w warunkach domowych, gdyż w dalszym ciągu przesyłają przygotowane scenariusze rodzicom dzieci przebywających w domu. Wszyscy pracownicy przedszkola stosują się do Procedury bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem pandemii COVID-19. W przedszkolu prowadzi się monitoring codziennych prac porządkowych, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekcji powierzchni dotykowych - poręczy, klamek, stołów, krzeseł, półek oraz zabawek, itd. Jednym słowem staramy się, by było bezpiecznie.
20-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Przedszkole gotowe na przyjęcie dzieci.

p Przedszkole gotowe na przyjęcie dzieci, nawet Miś Uszatek. Ulubiony przez dzieci pluszak nie został schowany, a wręcz przeciwnie ubrał się w kitel, czepek i maseczkę, żeby przypominać wszystkim o tym co obecnie jest bardzo ważne. Misiek radzi – zakryj nos i usta, ręce myj dokładnie, a wirus Cię nie dopadnie. Warto posłuchać rady mądrego misia.
My także zastosowaliśmy się do wymogów jakie nałożono na przedszkola w związku z możliwością rozpoczęcia pracy w warunkach wzmożonego rygoru sanitarnego. Opracowaliśmy stosowne procedury, wszystkie panie odbyły szkolenia, zakupiliśmy potrzebny sprzęt i środki do dezynfekcji, przygotowaliśmy sale zabaw, a na placu zabaw wyznaczyliśmy oddzielne strefy dla każdej grupy. Oznakowaliśmy drogę komunikacji w jedną stronę – wejście bramką główną, wyjście bramką od placu zabaw, na chodniku namalowaliśmy punkty wyznaczające odstęp, na wypadek, gdyby rodzice musieli oczekiwać na przyjęcie lub odbiór dziecka. Z nadzieją, że wszystko będzie dobrze, zwarci i gotowi, aczkolwiek nie bez obaw, czekamy na dzieci i rodziców. Zdjęcia w galerii.
17-05-2020 / Wiesława Mądrowska

Czas na hobby i rozwijanie pasji

p Pobyt w domu nie musi oznaczać nudy. Choć ciężko nam pogodzić różne obwiązki, dobrze jest znaleźć czas na hobby i rozwijanie pasji u dzieci. Plastyczne uzdolnienia rozwijały ostatnio Oliwia, Hania i Kaziu - o czym już się chwaliliśmy przy okazji ogłoszenia wyników konkursu plastycznego. Natomiast pasje czytelnicze rozwija Eryk z grupy Kangurków, który uwielbia klimat bibliotek. Jest posiadaczem kart bibliotecznych w różnych bibliotekach, jednak najbardziej dumny jest z karty Biblioteki Publicznej w Robuniu, z której książki wypożyczał także jego tata będąc dzieckiem. Jeszcze przed pandemią Eryk zdążył odebrać Dyplom Małego Czytelnika w Bibliotece w Robuniu w ramach projektu "Mała książka - wielki człowiek". Majowa pogoda zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Korzysta z tego Antosia z grupy Kangurków. Dzielnie pomaga przy pracach w ogródku. Jesteśmy pewni, że uprawy będą owocne.
16-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Pracowite Kangurki i Puchatki

p Czas nauczania zdalnego nie jest łatwy. Tym bardziej doceniamy starania rodziców, którzy pracują z dziećmi w domu wykonując zadania przesłane przez nauczycieli i nie tylko. Tematyka zadań podczas pierwszego majowego tygodnia dotyczyła treści patriotycznych. Natomiast w drugim tygodniu związana była z majową, ukwieconą łąką oraz jej mieszkańcami. Dziękujemy za nadesłane zdjęcia. Jeśli zechcieliby Państwo nadesłać kolejne będzie nam bardzo miło i z pewnością umieścimy je na stronie przedszkola i na naszym profilu na Facebooku.
16-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Konkurs "Kolorowy Kołobrzeg"

o.p. Jakiś czas temu zachęcaliśmy Państwa do wzięcia udziału wraz z dziećmi w konkursie "Kolorowy Kołobrzeg" i oto są wyniki! Z dumą informujemy, że nagrodę główną w kategorii wiekowej 3-5 lat zdobyła Oliwia Popławska z grupy Puchatków. Wśród wyróżnionych prac znalazły się prace Hani Adamiuk z grupy Tygrysków oraz Kazimierza Lisa z grupy Króliczków. Serdecznie gratulujemy Małym Artystom, a Rodzicom dziękujemy za twórcze spędzanie czasu z dziećmi. Więcej szczegółów na facebookowym profilu Klimatyczni Kołobrzeżanie._
09-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Praca zdalna

p Kolejny tydzień pracy zdalnej za nami. Dziękujemy za nadesłane zdjęcia. Zachęcamy Państwa do dzielenia się materiałami z pracy z dziećmi. Chętnie umieścimy je na stronie internetowej naszego przedszkola oraz na naszym profilu na Facebooku. Te, które dotychczas otrzymaliśmy znajdziecie Państwo w poszczególnych galeriach.
09-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Międzynarodowy Dzień Tańca

Międzynarodowy Dzień Tańca Od kilku lat organizujemy w naszym przedszkolu Dzień Tańca, który przypada na 29 kwietnia. W tym roku zaistniałe okoliczności sprawiły, że odbył się on w zupełnie innym niż dotychczas wydaniu. Zorganizowaliśmy Przegląd taneczny on-line "Kreatywni przedszkolacy" na naszym profilu na Facebooku. Pod postem dotyczącym przeglądu chętni rodzice dodawali zdjęcia dzieci w tanecznych pozach. Jak zawsze mogliśmy liczyć na Państwa aktywność i pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Dyplomy za udział w Przeglądzie są dostępne po zalogowaniu na stronę internetową przedszkola.
04-05-2020 / Anna Janczak-Prugar

Praca zdalna - Projekt Ziemia

z W ostatnim tygodniu nadal pracowaliśmy zdalnie. Nauczycielki zaproponowały tym razem temat tygodnia dotyczący naszej planety. Z pomocą nieocenionych Rodziców przedszkolaki pogłębiały wiedzę o miejscu, w którym żyją, ale też o tym jak o to miejsce dbać. Zadbać należy również o nasze zdrowie, o czym pamiętają Kangurki. Wychodząc z domu zakładają kolorowe maseczki uszyte przez Ciocię Jadzię. W tym tygodniu nie zabrakło też kreatywnych zabaw, udokumentowanych na nadesłanych zdjęciach. Dziękujemy za Waszą aktywność, Kochani Rodzice. Prosimy o przysyłanie kolejnych zdjęć.
26-04-2020 / Anna Janczak-Prugar

Pomagamy zwierzętom w schronisku

p Pomoc zwierzętom znajdującym się w schronisku, w tym szczególnym okresie, jest niezwykle ważna. Na początku marca prowadziliśmy zbiórkę karmy, którą dzisiaj przekazaliśmy do schroniska. Miało to się odbyć z udziałem dzieci, ale niestety nie możemy czekać, ponieważ okres zamknięcia przedszkola na pewno się przedłuży. Aby nieco wspomóc schronisko w radzeniu sobie w tej trudnej sytuacji zdecydowaliśmy się przekazać karmę właśnie teraz. Serdecznie dziękujemy za przekazaną karmę, jak zwykle mogliśmy na Państwa liczyć.
03-04-2020 / Wiesława Mądrowska

Pracujemy zdalnie

Pracujemy zdalnie Życie napisało nam scenariusz, którego jeszcze niedawno moglibyśmy się spodziewać chyba tylko w filmach. Mimo tego, że wiosenna pogoda zachęca do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, wszyscy musimy poddać się rygorom wynikającym ze stanu epidemii. To trudne dla dorosłych, a dzieci w wieku przedszkolnym, które mają ogromną potrzebę ruchu i zabawy, nie znoszą nudy, przechodzą czas zamknięcia w domu jeszcze trudniej.
Drodzy Rodzice, zdajemy sobie sprawę z tego, że dla wielu z Was przejęcie z dnia na dzień funkcji nauczyciela i wychowawcy, a do tego nierzadko pracownika pracującego zdalnie, jest wymagające. Dziś wiemy, że ten stan może potrwać nieco dłużej, dlatego staramy się pomóc Wam w każdy możliwy sposób. Regularnie kontaktują się z Państwem wychowawcy grup z propozycjami prac i zabaw z dziećmi. Zachęcamy do logowania się na naszą stronę internetową, codziennie znajdziecie tam Państwo aktualne informacje i wskazówki do samodzielnej pracy z dziećmi. Jeżeli macie trudności z logowaniem, to zachęcamy do kontaktu z nami w celu przywrócenia funkcji logowania. Chętnie też zamieścimy na naszej stronie oraz profilu facebookowym filmiki i zdjęcia prac i zabaw naszych dzieci. Zachęcamy do współpracy, aby w poczuciu jedności przetrwać ten trudny dla nas wszystkich czas. Dziękujemy Państwu za liczne miłe wiadomości! Tęsknimy za naszymi podopiecznymi i czekamy, aż wszyscy wrócimy do naszego przedszkola. Życzymy Państwu dużo cierpliwości i wytrwałości. Łączymy pozdrowienia i prosimy o to, abyście ze wszystkich sił chronili się przed koronawirusem. Tylko wspólnie uda się nam go pokonać i powrócić do pracy. Właściciel, Dyrekcja i Pracownicy Przedszkola.

31-03-2020 / Wiesława Mądrowska

Kangurki w gabinecie stomatologicznym

s W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Dzień dentysty. Z tej okazji Kangurki wybrały się do gabinetu stomatologicznego Medina-Dent Stomatologia znajdującego się w niedalekiej okolicy. Pan stomatolog pokazał dzieciom sprzęty znajdujące się w gabinecie oraz przypomniał dzieciom jak dbać o higienę jamy ustnej. Kangurki, choć niektóre z początku nieufne, wróciły bardzo zadowolone i pełne wrażeń. Na co dzień realizujemy program profilaktyki jamy ustnej "Marchewkę zjadamy, zdrowe zęby mamy", jednak takie wycieczki są ciekawą formą uzupełnienia i utrwalenia wiedzy na ten temat.
10-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

Koncert filharmoniczny w marcu

k "Kto to jest multiinstrumentalista?" - na to pytanie próbowali odpowiedzieć muzycy podczas marcowego koncertu filharmonicznego. Klarnet, flet prosty, gitara, saksofon, mini akordeon, sopiłka - to instrumenty, które towarzyszyły dzieciom podczas tej muzycznej przygody, a grał na nich JEDEN muzyk. Do tego akompaniament instrumentów perkusyjnych i keyboard oraz spora dawka dobrej zabawy.
10-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

XVI Grand Prix PRZEDSZKOLE '2020 - II Turniej

t 29 lutego odbył się II Turniej XVI Grand Prix PRZEDSZKOLE '2020, w którym nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grup: Króliczki, Tygryski i Puchatki. Najlepszym szachistą tego Turnieju okazał się po raz kolejny nasz niepokonany Adaś Oniszko, któremu serdecznie gratulujemy. Bardzo dobre wyniki osiągnęli również Jaś Gardzielik, Jaś Romanowski oraz Aleksander Korsak, którzy zajęli miejsca w pierwszej 10. Nieco dalej uplasowali się: Adaś Smoląg, Julian Jarosik, Mira Rychel, Mikołaj Czykin i Natalka Pawłowska. Dzielnie radziły sobie również nasze najmłodsze reprezentantki z grupy Puchatków: Lena Łochocka, Pola Prugar i Zosia Wojtala. Wszystkim dzieciom biorącym udział w tutnieju składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
10-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

Teatrzyk "Lodowa kraina"

Pod koniec lutego odwiedzili nas aktorzy z krakowskiego teatru ze spektaklem "Lodowa kraina". Za sprawą tego interaktywnego przedstawienia dzieci mogły przenieść się do bajkowej, śnieżnej scenerii, w której wspólnie z bohaterami przeżyły zimową przygodę.
04-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

"Komputer znamy, lecz z głową go używamy"

k W ostatnim tygodniu lutego zajęcia organizowane przez nauczycielki dotyczyły istotnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo w sieci i rozsądne korzystanie z komputera. Dzieci poprzez udział w zabawach i zadaniach nabywały wiedzę o tym, jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Temat bezpieczeństwa w sieci wydaje się być może dość trudny dla dzieci w wieku przedszkolnym, jednak zastosowana forma zajęć, czyli edukacja przez zabawę sprawia, że z powodzeniem mogą być one realizowane w przedszkolu.
04-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

Tłusty czwartek - Puchatki w cukierni

p Czwartkowy smakowity zwyczaj podoba się wszystkim najmłodszym i z pewnością także dorosłym. W naszym przedszkolu w tym dniu pojawił się słodki posiłek w postaci własnej roboty racuchów "à la pączki". A grupa Puchatków wybrała się do cukierni, gdzie ze smakiem każdy zjadł wybranego przez siebie pączka. Tłusty Czwartek to dla przedszkolaków nie tylko okazja do łasuchowania, ale również do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.
04-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

Projekt "Kosmos"

m Kolejnym tematem zajęć dydaktycznych realizowanych metodą projektu był "Kosmos". Nauczycielki wszystkich grup starały się rozbudzić w dzieciach zainteresowanie Kosmosem, w szczególności podrożami oraz pojazdami kosmicznymi, wzbogacały dziecięcy słownik o pojęcia związane z Kosmosem, kształtowały badawczą postawę dzieci, rozwijały zainteresowanie światem nowoczesnych badań i technologii oraz pogłębiały dziecięcą wiedzę o korzystaniu z urządzeń technicznych i zasadach ich działania. Oprócz zajęć z wykorzystaniem pomocy multimedialnych, dzieci wykonywały ciekawe prace techniczne i plastyczne, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, logopedycznych i matematycznych tematycznie związanych z Kosmosem.
03-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

Walentynki

w Walentynki to miły akcent w ciągu całego roku. W naszym przedszkolu w tygodniu poprzedzającym Dzień Świętego Walentego zaplanowano zajęcia dotyczące wartości w życiu człowieka, takich jak dobro, przyjaźń, miłość i wzajemna pomoc. Podczas tego tygodnia działała też Walentynkowa poczta. Dzieci wrzucały do specjalnej skrzynki wcześniej przygotowane kartki, które w piątek trafiły do adresatów. W ten sposób uczymy dzieci, że czasem mały gest lub drobiazg w postaci kartki z miłym słowem potrafi sprawić drugiej osobie ogromną przyjemność.
03-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

Dzień pizzy

k Na początku lutego świętowaliśmy Dzień pizzy. Wszystkie przedszkolaki z zaangażowaniem przygotowywały ciasto oraz pozostałe składniki na ich ulubiony przysmak. Potem niecierpliwie czekały na gotową pizzę i ze smakiem ją zjadły. Zajęcia kulinarne, które planujemy mniej więcej raz na miesiąc sprawiają dzieciom sporą frajdę, a przy okazji uczą je samodzielności. Zdjęcia w galeriach z poszczególnych grup.
03-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

Koncert filharmoniczny w lutym

k Lutowy koncert muzyczny pokazał dzieciom,że muzyka może być kolorowa. Być może nie dosłownie, ale gitarzyści i puzonista udowodnili małym słuchaczom, że za sprawą dynamiki i frazowania wszystko można sobie wyobrazić.
02-03-2020 / Anna Janczak-Prugar

Roboty i robociki

r W związku z projektem unijnym realizowanym przez przedszkole w bieżącym roku szkolnym , pierwszy tydzień lutego upłynął w naszym przedszkolu pod hasłem „Roboty i robociki”. Zajęcia we wszystkich grupach dotyczyły robotyki, czyli nauki programowania robotów typu Ozobot, kodowania i konstruowania z klocków Lego. Poza tym przedszkolaki pogłębiały swoją wiedzę o osiągnięciach współczesnej technologii oraz wynalazkach wykorzystywanych w życiu codziennym. Dodatkowo zorganizowana została wystawa robotów wykonanych przez dzieci i rodziców z wykorzystaniem surowców wtórnych. Pomysłowość twórców zaskoczyła nas wszystkich. Na wystawie pojawiły się roboty i duże i małe, metalowe i papierowe, a nawet świecące i chodzące. Wszyscy uczestnicy wystawy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Wystawą i osiągnięciami dzieci z dziedziny kodowania i programowania chcemy pochwalić się przed Telewizją Kablową, która odwiedzi nas w środę 26 lutego. Wystawę robotów można podziwiać jeszcze do końca tego tygodnia.
25-02-2020 / Anna Janczak-Prugar

Cała Polska czyta dzieciom, a rodzice Tygryskom

c Akcja, która ma na celu popularyzowanie czytania dzieciom trwa nadal i w naszym przedszkolu od czasu do czasu goszczą kolejni rodzice. Grupie Tygrysków czytała mama Mikołaja, mama Dominiki, mama Kornelii oraz mama Vincenta. Wśród lektur znalazły się między innymi opowieści o sympatycznym Tupciu Chrupciu, Kici Koci czy o Zaplątanych. Dziękujemy serdecznie mamom za wizytę w przedszkolu i za wspólnie spędzony czas.
05-02-2020 / Anna Janczak-Prugar

Tygryski na lekcji w bibliotece

b Tygryski uczestniczyły ostatnio w lekcji w Bibliotece Publicznej, podczas której oprócz słuchania tekstu czytanego miały również miejsce zabawy z chustą animacyjną. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną o tematyce zimowej. Taka forma zajęć z pewnością zachęci najmłodszych czytelników do częstszego sięgania po książkę.
04-02-2020 / Anna Janczak-Prugar

Dzień pieczenia w grupie Tygrysków

c W grupie Tygrysków w Dniu pieczenia dzieci z małą pomocą pań wykonały owsiane ciasteczka. Była to doskonała okazja do kształtowania u dzieci samodzielności, ale również do omówienia treści dotyczących zdrowego odżywiania. Ciasteczka choć to słodycze były bardzo zdrowe. Wśród składników oprócz płatków owsianych znalazły się również suszone śliwki i mąka razowa. Wykonane własnoręcznie smakowały wyśmienicie i szybko znikały z talerza.
04-02-2020 / Anna Janczak-Prugar

Kreatywne zabawy klockami konstrukcyjnymi.

w Klocki, popularnie zwane „słomkami”, wspierają rozwój kreatywności dzieci, uczą logicznego myślenia, a przede wszystkim dają możliwość tworzenia dużych przestrzennych konstrukcji. Do klocków dołączona jest instrukcja z propozycjami budowli. Warto jednak pozwalać i zachęcać dzieci do eksperymentowania z klockami i projektowania własnych konstrukcji. Nie inaczej jest każdego poranka, kiedy dzieci młodsze i starsze mają sposobność wspólnej zabawy. Zazwyczaj klockami zaczynają bawić się dzieci starsze tworząc kompozycje według instrukcji lub własne. Dzieci młodsze chętnie naśladują starszaki i szybko dołączają do zabawy. Obserwacja dzieci w takim działaniu dostarcza wielu informacji o ich rozwoju, a także daje poczucie satysfakcji z możliwości tworzenia dzieciom warunków do wspólnej nauki przez zabawę. Taka organizacja zabaw porannych sprzyja nie tylko rozwojowi kreatywności dzieci, ale przede wszystkim adaptacji dzieci młodszych, które chętniej rozstają się z rodzicami, kiedy widzą, że w sali dzieje się coś ciekawego. W galerii zamieszczamy zdjęcia wspólnych zabaw porannych klockami konstrukcyjnymi. Można tam zobaczyć: drabinkę aż do sufitu, domek w którym można zamieszkać, lupę, pająka, pojazdy …, a przede wszystkim bardzo zaangażowanych w zabawie małych i dużych przedszkolaków.
29-01-2020 / Wiesława Mądrowska

Dzień wiedzy o pingwinach

s Zorganizowany w zeszłym tygodniu Dzień wiedzy o pingwinach był dobrą okazją do kształtowania u dzieci rozmaitych umiejętności. Zabawy proponowane w tym dniu miały na celu między innymi doskonalenie umiejętności matematycznych związanych z przeliczaniem elementów i układaniem rytmów. Dzieci uczestniczyły też w ciekawych zabawach ruchowych i wykonywały prace plastyczne oraz oglądały filmy dokumentalne o życiu pingwinów.
29-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Babci i Dziadka

s W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Rodzinne spotkania potrwają w naszym przedszkolu do czwartku 23 stycznia. Wszystkim Babciom i Dziadkom składamy serdeczne życzenia zdrowia, uśmiechu i wielu szczęśliwych chwil z wnukami. Przedszkolaki z każdej grupy zapraszają swoich Dziadków i swoje Babcie tym razem nie tylko na tradycyjne programy artystyczne, ale i do wspólnej zabawy. Dziadkowie mogą doświadczyć jak bawią się na co dzień w przedszkolu ich wnukowie. Dzieci wraz z paniami proponują tańce z Dziadkami i Babciami, wspólne zabawy z chustą animacyjną, zagadki i inne często zaskakujące formy zabaw. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
20-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Kubusia Puchatka

s W nawiązaniu do nazw grup w naszym przedszkolu, w piątek 17 stycznia obchodzony był Dzień Kubusia Puchatka. Świętowały więc wszystkie Maleństwa, Sówki, Kangurki, Puchatki, Tygryski i Króliczki. W każdej grupie zajęcia i zabawy tematycznie związane były z sympatycznym misiem i jego przyjaciółmi.
W grupie Maleństw w zajęcia i zabawy wpleciona została opowieść o urodzinach Kubusia Puchatka. Nasze najmłodsze pociechy układały puchatkowe puzzle oraz brały udział w konkurencjach z krzesełkami i balonikiem.
Sówki wybrały się do Stumilowego Lasu w towarzystwie Kubusia Puchatka, Prosiaczka i Tygryska. W tej roli niezawodne ciocie. Dzielne czterolatki uczestniczyły w zabawach ruchowych i zabawach z elementami ćwiczeń logopedycznych, układały puzzle oraz wykonały pracę plastyczną.
Kangurki również gościły w tym dniu bajkowych bohaterów (ciocia Marcelina wcieliła się dziś aż w trzy postacie), brały udział w zabawach ruchowych, układały w całość pocięty obrazek z wykorzystaniem metody I. Majchrzak, czyli Odimiennej metody nauki czytania oraz próbowały miodu - przysmaku wszystkich misiów.
Puchatki podążając za śladami pozostawionymi w całym przedszkolu przez Kubusia Puchatka, wykonały szereg zadań. W nagrodę dostały odznaki. Dzięki uprzejmości Rodziców Jasia z grupy Puchatków oraz Hani z grupy Króliczków mogły spróbować miodu prosto z pasieki na prawdziwym miodowym plastrze.
Tygryski oprócz udziału w wesołych zabawach w kole z udziałem nauczyciela, słuchały Kubusiowych opowieści i doskonaliły umiejętność wycinania podczas wykonywania masek. Dowiedziały się również skąd się bierze miód.
W grupie Króliczków natomiast Dzień Kubusia Puchatka rozpoczął się jak co dzień od zabaw z wykorzystaniem Odimiennej metody nauki czytania, którym towarzyszyli przyjaciele ze Stumilowego lasu. Pozostała część dnia zorganizowana została pod hasłem zabaw matematycznych z elementami robotyki.
20-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Styczniowy koncert muzyczny

k Tematem przewodnim styczniowego koncertu w wykonaniu artystów z Filharmonii Koszalińskiej był głos. Dzieci mogły dowiedzieć się jakie rozróżniamy głosy męskie i żeńskie oraz wypróbować jakie są możliwości głosu podczas ćwiczeń emisyjnych i dykcyjnych. W zabawy muzyczne wplecione zostały wiersze J. Tuwima "O panu Tralalińskim", " Spóźnionym słowiku" i oraz fragment wiersza J. Brzechwy o "Pchle Szachrajce". Wesołym historiom towarzyszył flet poprzeczny oraz pianino.
20-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Roboty na zajęciach u Kangurków

r W bieżącym roku szkolnym rozpoczęły się zajęcia z robotyki, czyli z nauki programowania robotów typu Ozobot. Programują nawet czterolatki. Kangurkom bardzo podobały się zabawy w układanie trasy, a potem testowanie, jak pokona ją robot. Pierwsze zajęcia wprowadzające dzieci w świat programowania były dla nich niezwykle fascynujące, zadziwiające, ale jednocześnie dały im wiele satysfakcji i radości. Kolejne zajęcia zarówno w grupie Kangurków, jak i w pozostałych grupach odbywać się będą w małych zespołach zgodnie z rozkładem tygodniowym.
16-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Zajęcia matematyczne i eksperymenty w grupie Króliczków

m Matematykę lubi chyba każdy Króliczek. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu, a ich forma jest za każdym razem inna. Pani Kamila stara się uatrakcyjnić dzieciom sposób przyswajania wiedzy i proponuje im zabawy bazujące na eksperymentach, organizuje wycieczki, przygotowuje łamigłówki. W ostatnim czasie odbyły się zajęcia, na których dzieci rozwiązywały sudoku, poznawały i segregowały monety. Podstawową metodą pracy z dziećmi w naszym przedszkolu jest zabawa oraz zajęcia matematyczne metodą E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Przykładem tych ostatnich były zajęcia "Potrafię wysłać wiadomość". Korzystając ze zbliżającego się święta dzieci przygotowały zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka, zaadresowały koperty i wybrały się na pocztę, żeby wysłać wiadomość do Dziadków. Celem zajęć było ustalenie czynności, tak by osiągnać cel, poznanie pojęć: nadawca, odbiorca, zapisanie wiadomości w czytelny sposób oraz poznanie sposobu wysyłania wiadomości pocztą.

Króliczki lubią też eksperymentować. Na jednych z ostatnich zajęć badały „Lekki lód i ciężką wodę” obserwując różnicę w gęstości wody zamrożonej i roztopionej.


16-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Bal karnawałowy

bal 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo przez dzieci oczekiwany Bal karnawałowy. Kolorowo przebrane przedszkolaki zamieniły się dziś w księżniczki, biedronki, pszczółki, tancerki i wróżki, a także w superbohaterów, policjantów, strażaków, kapitanów, piratów oraz wiele innych postaci. Panie dziś także były nie do poznania. Pani animatorka zabrała dziś dzieci do Krainy lodu, w której królowały skoczne tańce, przeplatane rozmaitymi zabawami. Przed balem każda grupa miała okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia. Dzisiejszy bal z pewnością będzie mile wspominanym przez dzieci wydarzeniem.
08-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Karnawał u Sówek

karnawał Karnawał trwa. W oczekiwaniu na bal, który w naszym przedszkolu odbędzie się 8 stycznia Sówki własnoręcznie przygotowały maski karnawałowe. Doskonale się przy tym bawiły. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii zdjęć.
02-01-2020 / Anna Janczak-Prugar