Aktualności

Teatralny tydzień w grupie Kangurków

Teatralny tydzień w grupie „Kangurków” O pięknym świecie teatru, mówiły w tym tygodniu dzieci z grupy ,,Kangurków". Dowiedziały się kto oprócz aktorów pracuje w teatrze, kim jest sufler , scenarzysta i reżyser, jak wygląda scena, widownia, co to jest kurtyna, dlaczego w teatrze musi być cicho. Na koniec same wcieliły się w rolę aktorów, a podsumowaniem całego bloku tematycznego było wykonanie kukiełki według pomysłu dzieci.
17-02-2019 / Maria Kopyt

Dzień Świętego Walentego

 Tygryski - walentynkowi listonosze Walentynki to dobra okazja, by powiedzieć komuś, że się go lubi, szanuje, a nawet darzy wyjątkową sympatią. W naszym przedszkolu można było zrobić to za pośrednictwem poczty walentynkowej. Od poniedziałku 11 lutego dzieci wrzucały Walentynki do specjalnej skrzynki, w której znalazło się bardzo dużo kolorowych listów i laurek dla koleżanek i kolegów, a także pracowników. 14 lutego w Dzień Świętego Walentego dzieci z grupy Tygrysków pocztę walentynkową dostarczyły adresatom. Ponadto, wyjątkowo w tym dniu, każde dziecko obdarowane zostało lizakiem w kształcie serduszka.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Ogólnopolska akcja

Ogólnopolska akcja Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza".Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do skarbonek, walcząc tym samym o zajęcie pierwszego miejsca w wewnętrznym konkursie. Po zakończonej akcji zebrane "grosiki" zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. W przedszkolu uzbieraliśmy razem: 722 zł, co jest największą jak dotąd zebraną kwotą. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Edukacyjne zabawy Sówek

Edukacyjne zabawy Sówek Dzieci poznają świat za pomocą zmysłów – wzroku , słuchu, dotyku, węchu. Podczas dzisiejszych zajęć Sówki doświadczały co to jest zmysł dotyku. W trakcie zabaw dzieci rozpoznawały różne faktury i struktury. Dzięki tym doświadczeniom poszerzały zasób pojęć związany z odczuciami dotykowymi takimi jak: miękki, włochaty, ostry, wilgotny, śliski itp. Dzieci nie ograniczały się jedynie do badania rękami, wiele ćwiczeń wykonywały również stopami. Te zabawy dostarczyły im dużo informacji i mnóstwo radości.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Dzień pizzy w naszym przedszkolu

Dzień pizzy w naszym przedszkolu 9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasze Przedszkolaki ten dzień obchodziły 8 lutego. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. W ten sposób zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy w gotowanie również z rodzicami. Nie tylko pizza była przygotowana w przedszkolu, ale także pyszny zdrowy ketchup, bez konserwantów i niezdrowych dodatków, który wykonały nasze panie pracujące w kuchni.
14-02-2019 / Maria Kopyt

Zajęcia plastyczne u Sówek

Zajęcia plastyczne u Sówek Podczas zajęć plastycznych Sówki wykonały karmnik dla ptaszków oraz ozdobiły szablon ptaszka, którego umieściły w karmniku. Zanim jednak powstały te piękne prace, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Nauczyły się rozpoznawać ślady ptaków, dowiedziały się, które ptaki pozostają na zimę w naszym kraju. Uczyły się również rozpoznawać ptaki po wygładzie oraz układać obrazki z elementów. Ogromnym wyzwaniem było nakarmienie ptaszka przy użyciu słomki do napojów. Jednak i z tym zadaniem dzieci poradziły sobie znakomicie.
26-01-2019 / Maria Kopyt

Maleństwa w podróży na Sri Lankę

Maleństwa w podróży na Siri Lankę Grupa Maleństw wybrała się samolotem a wycieczkę do egzotycznych krajów. W czasie podróży dzieci mogły skosztować tropikalnych napojów. Naszym przewodnikiem był Karol, miłośnik zwierząt, który opowiadał nam o kulturze kraju oraz życiu zwierząt. Przyniesione przez niego zdjęcia, figurki oraz nagrane odgłosy zwierząt pozwoliły przenieść się dzieciom w inny bardzo ciekawy świat. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć słonie indyjskie, lamparty, wiewiórki syberyjskie, kobrę, małpy i wiele innych zwierząt. Po wyczerpującym dniu pełnym atrakcji grupa wróciła z dalekiej podróży do przedszkola. Wycieczka była wielką atrakcją dla małych podróżników.
26-01-2019 / Maria Kopyt

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w grupie Maleństw „Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” – jest to opinia wszystkich wnucząt z naszego przedszkola, którą wyrazili w trakcie uroczystości związanych ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Zimowe zabawy

Zimowe zabawy Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z dziećmi ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Jazda na sankach to najpopularniejsza zimowa aktywność ale nie taka prosta, o czym przekonała się Pani Sylwia. Śnieżna bitwa również spodobała się naszym maluszkom. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Kulinarne inspiracje - Śnieżna sałatka”

Kulinarne insopiracje Sówek- Śnieżna sałatka Warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu każdego człowieka. Zawierają cenne witaminy składniki mineralne oraz błonnik pokarmowy. O tym wszystkim dowiedziały się dzieci podczas samodzielnego przygotowania surówki do obiadu. Poznały wygląd, smak i zapach produktów potrzebnych do zrobienia surówki. Uczyły się, jak higienicznie wykonać potrawę oraz bezpiecznie posługiwać się tarką jarzynową. Własnoręcznie wykonana surówka smakowała wszystkim wyśmienicie.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Spacer Tygrysów po Kołobrzegu

Spacer Tygrysów po mieście Spacer rozpoczęły Tygrysy od dotarcia do Latarni Morskiej. Tam dowiedziały się, że ta ceglana wieża służyła nie tylko do oświetlania drogi marynarzom, ale była też częścią murów obronnych. Historia Kołobrzegu rozpoczęła się w VIII wieku, o czym dowiedziały się dzieci przy pomniku przed katedrą. Oglądając wmurowane w ściany katedry płyty nagrobne przeniosły się w odległą przeszłość w której żyli mieszczanie i rycerze. Będąc pod ratuszem zauważyły, że jego kształt przypomina literę „C”. dzieci zatrzymały się również przy półkolumnie, na której umieszczona jest rzeźba głowy Adebara. Zgodnie z tradycją, pogłaskanie jej przynosi spełnienie życzenia, co Tygrysy postanowiły sprawdzić. W ten sposób przekazana wiedza na temat historii naszego miasta na długo zostanie w pamięci dzieci.
22-01-2019 / Maria Kopyt

Tygrysy na Spotkaniu z literaturą

 Tygrysy na Spotkaniu z literaturą Kolejna wizyta Tygrysków w bibliotece odbyła się 11 stycznia. Na Spotkaniu z Literaturą dzieci zapoznały się z zabawną historią o bałwanku, do którego niespodziewanie zawitały pingwiny. Na spotkaniu nie zabrakło zagadek o zimie i rozmów o ochronie środowiska naturalnego. Na zakończenie dzieci wykonały kolorowankę bałwanka. W drodze powrotnej do przedszkola przedszkolaki wysłały zaproszenia do babć i dziadków na uroczystość organizowaną z okazji ich święta.
17-01-2019 / Maria Kopyt

Koncert muzyczny

Koncert muzyczny"Najpiękniejsze piosenki z bajek" Tematem przewodnim dzisiejszego koncertu muzycznego były „Najpiękniejsze piosenki z bajek”. W koncercie wystąpiło dwóch wokalistów i muzyk grający na keyboard. Prezentowane były piosenki z animowanych bajek. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułu bajki, z której pochodzi piosenka. Ponieważ piosenki są dobrze znane dzieciom występy solowe wokalistów zasilił chórek przedszkolny, nie zabrakło też pląsów i tańca.
11-01-2019 / Maria Kopyt

Sówki w Krainie Lodu

Sówki w Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy. Przekonały się o tym Sówki, które wyruszyły w podróż do krainy lodu. Trwała ona cały tydzień. Podczas ciekawej podróży dzieci zdobyły wiele nowych wiadomości. Dominowała forma wesołej zabawy. Zajęci poznawcze pomogły dzieciom dowiedzieć się, gdzie można spotkać pingwina oraz fokę. Układanie puzzli było okazją do opisania ich budowy oraz poznania zwyczajów. Naśladować chód tych zwierząt to nie lada zadanie, z którym świetnie poradziły sobie sprytne Sówki. W trakcie przygotowań do wyprawy na Arktykę dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się klimat polarny oraz same dobrały ubiór do panującej tam pogody. Nie zabrakło zabaw na śniegu oraz rzucania „śnieżnymi kulami” do celu. W czasie spaceru po krach lodowych dzieci znalazły wielkie ślady, które okazały się śladami niedźwiedzia polarnego. Porównywały ich wielkość ze swoją ręką i dziwiły się, że łapa misia jest taka wielka. Podczas zajęć plastycznych pokolorowały portret niedźwiedzia. Przy tak ekscytujących zajęciach czas szybko minął, a ogromna ilość wiedzy w małych główkach pozostała.
11-01-2019 / Maria Kopyt

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy "W krainie baśni" Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 4 stycznia odbył się bal „ W krainie baśni”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Zespół „Klaunów Kulki”, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych i ruchowych. Dzieci miały też możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.
07-01-2019 / Maria Kopyt