Aktualności

Wycieczka Maleństw do lasu

Maleństwa na wycieczce w lesie Korzystając ze słonecznej, wiosennej pogody w poniedziałek 17 kwietnia dzieci grupy Maleństw wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Po przyjeździe dzieci spotkały się z leśniczym, który opowiedział im o zmianach zachodzących w przyrodzie na wiosnę. Następnie przedszkolaki wyruszyły z wielkim entuzjazmem na przejażdżkę po lesie prawdziwą „bonanzą”. Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Kiełbaski pieczone w prawdziwym ognisku były bardzo smaczne. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie,...Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Perkusyjne igraszki

Koncert muzyczny - perkusyjne igraszki Po raz ósmy zagościli w naszym przedszkolu muzycy z Filharmonii Koszalińskiej. Podczas dzisiejszego koncertu rozbrzmiewała muzyka grana na perkusjach i keyboardzie. W trakcie koncertu dzieci dowiedziały się, że perkusja to wielka rodzina instrumentów uderzanych i potrząsanych. Miały też okazję poznać część z tych instrumentów i dowiedzieć się, że na niektórych wygrywa się melodię, a na niektórych jedynie rytm. Przez czas trwania koncertu w całym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki i gorący aplauz dzieci.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Światowy dzień czekolady

Światowy dzień czekolady W piątek 12.04.2019 r. w Przedszkolu jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. W trakcie zajęć organizowanych w grupach przedszkolaki zapoznały się ze składnikami oraz sposobem uzyskania domowej czekolady. Tym razem w ramach Kulinarnych inspiracji dzieci wykonywały swoje wyroby czekoladowe. Były więc lody czekoladowe z owocami, czekoladowa fontanna i chrupki czekoladowe. Podczas pysznych zajęć kulinarnych na twarzach dzieci widniały szerokie uśmiechy. Dzień czekolady to dla dzieci okazja nie tylko do zabawy w cukierników, ale też nabywanie wiedzy i doskonalenie samodzielności.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy

Maleństwa robia slodki deser Każdy dzień w przedszkolu dostarcza nowych i ciekawych przeżyć, dzieci malują farbami, lepią z plasteliny, kleją, kolorują, wycinają. Bawią się wesoło, dużo tańczą, śpiewają, tworzymy ciekawe prace plastyczne. W zabawie zdobywają umiejętności, sprawności, doświadczenia. Zabawa wpływa też na rozwój wyobraźni przestrzennej. W zabawie dziecko zdobywa umiejętności, sprawności, doświadczenia.
Efekty naszych działań są widoczne na zdjęciach, które przedstawiają zajęcia w grupie Maleństw, Króliczków i Sówek. Maleństwa tym razem same przygotowały słodki poczęstunek. Króliczki upiekły smaczne mufinki. Sówki natomiast podczas zajęć matematycznych dowiedziały się co może być duże, a co małe.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Sałatka jarzynowa - kulinarne inspiracje dzieci

Puchatki robią sałatkę jarzynową W marcu w ramach warsztatów kulinarnych dzieci wykonały sałatkę jarzynową. Była to wspaniała podróż w świat smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie w prosty i przyjemny sposób dzieci wspierane były w poznawaniu zmysłowym otaczającego go świata.
Zajęcia te miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Tak było i tym razem. Sałatka była wyśmienita i dzieci zjadły ją ze smakiem.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Konkurs na Pisankę Wielkanocną

Kiermasz Wielkanocny 2019 Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi organizujemy konkurs na pracę plastyczną wykonaną wspólnie z rodzicami. W tym roku należało wykonać wielkanocną pisankę. Na konkurs wpłynęło ponad czterdzieści prac, co niezwykle nas cieszy, tym bardziej że prace zostały wystawione na Kiermaszu Wielkanocnym. Dochód z kiermaszu zostanie w całości przeznaczony na rzecz pomocy Grzesiowi Schulzowi choremu na raka splotu naczyniówkowego. Grześ jest podopiecznym fundacji „Nasze Dzieci”, uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 w Podczelu.
Zanim jednak prace konkursowe trafiły na kiermasz zostały ocenione i nagrodzone. Każde dziecko otrzymało nagrodę i dyplom. Nasze przedszkole nie tylko kultywuje piękne polskie tradycje, ale przede wszystkim tworzy warunki do nabywania przez dzieci postawy współdziałania dla dobra innych, w szczególności tych, którym potrzebna jest pomoc. Dziękujemy rodzicom za współpracę.
11-04-2019 / Wiesława Mądrowska

Maleństwa sadzą kwiaty

Maleństwa sadzą kwiaty Maleństwa, a wiele potrafią. Tak można powiedzieć o dzieciach z najmłodziej grupy, gdyż z pomocą pań sprawnie posadziły kwiaty w naszym ogródku. Wcześniej jednak skrzętnie gromadziły przeróżne wiosenne kwiaty, a kiedy już uzbierały pokaźną ilość posadziły je, aby systematycznie obserwować jak rosną. Każde dziecko pamięta, który kwiatek posadziło i zapewne będzie codziennie obserwowało jak rośnie. Panie zadbają o to, aby dzieci pielęgnowały swoje rośliny, obserwowały je i uczyły się jak chronić przyrodę. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. To niezwykle ważne, aby uczyć dzieci dbałości o dobro wspólne.
11-04-2019 / Wiesława Mądrowska

Zabawy eksperymentalne u Tygrysków

Zajęcia eksperymentalne u Tygrysków Tygryski poznawały właściwości jajka. W tym celu wykonały kilka ciekawych eksperymentów, m.in sprawdziły jak szybko wiruje jako gotowane, a jak surowe, co stanie się gdy jajko zostanie zanurzone w kolorowych płynach lub soli oraz czy można zgnieść surowe jako w dłoni. Poszukiwanie odpowiedzi na postawione pytania zachęcało dzieci do aktywności, a także formułowania wniosków. Celem zajęcia było także uzmysłowienie dzieciom, że jajko podobnie jak nasze zęby jest zbudowane z wapnia. który nadaje mu twardość, ale czasami skorupka jajka ulega szybkiej koloryzacji lub staje się miękka pod wpływem działania różnych czynników. Dzieci wywnioskowały, że tak samo może stać się z zębami, jeżeli nie będą systematycznie myte, szczególnie po spożyciu kolorowych słodkich napojów. Mądre Tygryski potrafiły wyciągnąć logiczne wnioski. Nam zaś pozostaje tę wiedzę utrwalać i dbać o to, żeby dzieci stosowały ją w praktyce, w szczególności nabywały nawyków dbałości o zdrowe zęby.
02-04-2019 / Wiesława Mądrowska

Koncert muzyczny- W ogrodzie Pani Muzyki

Koncert muzyczny- W ogrodzie Pani Muzyki W tym miesiącu dzieci miały okazję wysłuchać koncertu muzycznego pt. W ogrodzie Pani Muzyki. Była to muzyczna opowieść o tym jak wysłannik ze Smutnego Królestwa wyruszył na poszukiwanie wesołych melodii. W trakcie tej muzycznej wędrówki dzieci miały okazję poznać piękno i różnorodność muzyki ukazującej szlachetne ludzkie cechy takie jak dobro, upór w dążeniu do celu, dyscyplinę i poświęcenie. Jak zwykle koncert był dla dzieci radosnym przeżyciem,
23-03-2019 / Maria Kopyt

Wiosna w naszym przedszkolu

Pierwszy dzień wiosny Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody, pojawiła się w nich cebula z której dzieci wyhodują szczypiorek. Ponadto dzieci sadziły wiosenne kwiaty przed przedszkolem – żonkile, hiacynty, pierwiosnki. Nie zabrakło również prac plastycznych, które wykonały dzieci i ich rodzice biorący udział w konkursie „Wiosna tuż, tuż”. Witając wiosnę, 21 marca wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wyruszyły w kolorowym pochodzie. Podczas marszu dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę śpiewem, okrzykami i wesołą muzyką wygrywaną na instrumentach muzycznych. Następnego dnia dzieci zebrały się w Sali rytmicznej, gdzie nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego oraz wręczenie nagród. Oznajmiono dzieciom, że od dziś wiosna zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie, co dzieci przyjęły z ogromną radością.
23-03-2019 / Maria Kopyt

Kontynuacja programu Cała Polska czyta dzieciom

Rodzice Laury gośćmi Tygrysów W marcu w grupie Tygrysów i Króliczków był program Cała Polska czyta dzieciom. Z tej okazji rodzice Laury odwiedzili Tygrysy. Bohaterem czytanej dzieciom bajki był Pan Kuleczka. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania. Następnie oglądając ilustracje rozmawiały o Panu Kuleczce, jego przyjaciołach oraz przygodach jakie ich spotkały. Natomiast w grupie Króliczków gościli mama Mikołaja, Vincenta i Oli oraz babcia Felicji. Goście Króliczków zapoznali dzieci przygodami Pszczółki Mai oraz sarenki Bambi. Były to spotkania ciekawe i pełne humoru. Dziękujemy za odwiedzenie naszych przedszkolaków.
23-03-2019 / Maria Kopyt

Zajęcia w marcu z programu Trzymam sie prosto

Zajęcia Maleństw z programu Trzymam sie prosto Przewodnim tematem marcowych zabaw w ramach programu TRZYMAM SIĘ PROSTO była wiosna. Dzieci dowiedziały się jakie kwiaty lubi Pani Wiosna i Pani Zima. Poznały odgłosy wiosny oraz jej zapach. Zmysłem dotyku rozpoznawały miękkość baziowych kotków i chropowatość kory drzewa. W tym wiosennym nastroju wykonywane ćwiczenia były łatwe i przyjemne. Po wyczerpującej wędrówce w poszukiwaniu wiosny i wysiłku fizycznym dzieci zrelaksowały się słuchając utworu Walc Kwiatów Piotra Czajkowskiego.
23-03-2019 / Maria Kopyt

Przedszkolaki w schronisku dla zwierząt

Przedszkolaki w schronisku dla zwierząt Z okazji światowego dnia psa i kota w naszym przedszkolu prowadzona była zbiórka karmy dla zwierząt. W tym czasie dzieci poznawały życie i zwyczaje zwierząt. Uczyły się jak opiekować się zwierzętami. Poznały również cel zbiórki zorganizowanej w przedszkolu - pomoc zwierzętom żyjącym w schronisku. Tygrysy i Kangurki podczas wycieczki do schroniska przekazały zebraną karmę. Miały również możliwość poznać warunki w jakich żyją zwierzęta w schronisku. Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych psiaków, za pomoc w gromadzeniu karmy.
19-03-2019 / Maria Kopyt

Tygrysy - badacze przyrody

Tygrysy - badacze przyrody Skąd się bierze miód, jak on smakuje? Odpowiedzi na te pytania zdobyły Tygrysy podczas realizacji projektu warsztatów pszczelarskich. W trakcie oglądanego filmu zdobyły wiedzę o zwyczajach najbardziej potrzebnych Ziemi owadów. Dowiedziały się również jak wygląda wnętrze pszczelego ula i strój pszczelarza. Rozpoznawali po kolorze i smaku, który miód jest gryczane, rzepakowy lub wielokwiatowy. Sprawdzili jaki smak ma woda zmieszana z miodem. Zarówno woda posłodzona miodem jak i kanapka z miodem bardzo dzieciom smakowała. Na zakończenie zajęć Tygrysy wykonały wspólną pracę plastyczną – plaster miodu.
19-03-2019 / Maria Kopyt

Sukces na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej

Festiwal Piosenki Przedszkolnej Tegoroczny Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej zaowocował kolejnym sukcesem naszych przedszkolaków. W tym roku jury Festiwalu przyznało ex aequo drugie miejsce dwóm dziewczynkom z naszego przedszkola: Mira Rychel z piosenką „Kolorowy deszcz” i Samanta Bunza z piosenką „Na sawannie” otrzymały równorzędne nagrody w kategorii dzieci pięcioletnich. Występ na prawdziwej scenie jest poważnym wyzwaniem wymagającym długich przygotowań i ogromnej odwagi. Nie wszystkim udało się zająć punktowane miejsce, konkurencja była naprawdę duża, jednak każde dziecko otrzymało nagrodę. Ogromnie dziękujemy nie tylko Mirze i Samancie, ale także Poli i Kornelowi za reprezentowanie przedszkola w kategorii trzylatków i sześciolatków. Podziękowania kierujemy także do pań, które przygotowywały dzieci do konkursu, jak również do rodziców, bowiem bez ich udziału nie byłoby sukcesu.
16-03-2019 / Wiesława Mądrowska

Sukcesy naszych szachistów.

Sukcesy naszych szachistów Szachy to nasza specjalność, tak można powiedzieć po ostatnich sukcesach naszych obecnych przedszkolaków oraz absolwentów przedszkola. Turniej szachowy przedszkolaków, który odbył się 9 marca zakończył się zwycięstwem Natalii Orylskiej w kategorii dziewczynek, Ala Oniszko zdobyła II miejsce, Ania Harasz, Laura Siedlich i Emilka Wolf zajęły kolejno miejsca od czwartego do szóstego, a Anastazja Szymczak zdobyła także punktowane miejsce. W kategorii chłopców tryumfowali nasi absolwenci, Maciek Zieliński okazał się zwycięzcą, a Olek Dąbrowski zajął drugie miejsce. Punktowane miejsca zdobyli także Damian Orylski, Kuba Jaroń, Paweł Wichniarz, Adaś Oniszko, Jaś Gardzielik i Jaś Romanowski oraz Mikołaj Czykin.
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w turnieju, cieszymy się nie tylko z sukcesów, ale także z udziału. Ponadto gorąco dziękujemy rodzicom za wspieranie dzieci w kształtowaniu ich zainteresowań oraz panu Włodkowi Gablerowi za przygotowanie dzieci do turnieju.
12-03-2019 / Wiesława Mądrowska

Wycieczka do Muzeum Minerałów

Wycieczka do Muzeum Minerałów -Tygrysy i Kngurki Na zaproszenie taty Wiktorii z grupy Puchatków przedszkolaki wybrały się do Muzeum Minerałów mieszczącego się w Latarni Morskiej. Dzieci podziwiały dostępną tam ekspozycję różnorodnych minerałów i ich form krystalicznych. Każdy mógł dotknąć ciekawych okazów oraz posłuchać historii z nimi związanych. Przedszkolaki pełne wrażeń wróciły z wycieczki z bagażem wielu informacji i nowych doświadczeń.
11-03-2019 / Maria Kopyt

Konkurs - Najpiękniejsze legendy o Kołobrzegu

Konkurs - Najpiękniejsze legendy o Kołobrzegu W dniu dzisiejszym przeprowadzony został konkurs wiedzy naszych przedszkolaków na temat Kołobrzegu. Było to podsumowanie cyklu zajęć, na których dzieci poznawały historię naszego miasta. Podczas wycieczek po mieście zwiedzały zabytki, słuchały legend i opowieści o tych miejscach. Następnie na zajęciach plastycznych dzieci starsze namalowały historyjkę obrazkową związaną z legendą o Kołobrzegu, natomiast dzieci młodsze narysowały historię przez siebie wymyśloną. Wygranymi w tym konkursie były wszystkie dzieci, gdyż podczas wspaniałej zabawy przyswoiły wiele cennych informacji o naszym mieście.
02-03-2019 / Maria Kopyt

Dzień Dinozaura u Sówek

Dzień Dinozaura u Sówek Końcówka lutego wcale nie musi być nudna… bo jak się okazuje właśnie na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26 lutego. Zatem była to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje dinozaury, aby zaprezentować je koleżankom i kolegom. Nie zabrakło też gimnastyki, bowiem dzieci chodziły po śladach dinozaurów lub naśladowały ich powolne ruchy. Powstały też ciekawe "dinozaurowe budowle" z klocków.
02-03-2019 / Maria Kopyt

Trzymam się prosto

Trzymam się prosto - Króliczki W lutym dzieci wspólnie z podróżnikiem Mariuszkiem poszukiwały skarbów. Maluchy wysłuchały opowiadania, z którego dowiedziały się jak Mariusz szukał skarbu i jaki skarb znalazł. Następnie otrzymały informacje jakie zadania muszą wykonać, aby odnaleźć skarb. Droga do skarbu wiodła przez strumyk i aby przejść na drugi brzeg należało przeskakiwać po kamykach tak, by się nie zamoczyć. Dodatkowym utrudnieniem było przejście przez wąski tunel i zagadki, które wykonywały po drodze. Jednak dla mądrych Sówek żadna przeszkoda nie stanowiła trudności, bowiem mogły korzystać z wielu pomocy sensorycznych. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci odnalazły skarb. Zajęcie zakończyło się wspaniałą zabawą na magicznym dywanie.
02-03-2019 / Maria Kopyt

Dni otwarte w przedszkolu

Dzień otwarty w grupie Sówek Zajęcia otwarte są jedną z form kontaktu nauczyciela z rodzicami, dzięki którym rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonuje ich dziecko w grupie przedszkolnej. W minionych dniach w naszym przedszkolu odbyły się takie zajęcia w poszczególnych grupach. Scenariusze przygotowane przez nauczycielki obfitowały w szereg zabaw dydaktycznych, ruchowych i integracyjnych. Nie zabrakło też prac plastycznych wykonywanych wspólnie przez dzieci i ich rodziców oraz zadań matematycznych. Każdemu z tych zajęć towarzyszył śpiew i wesoła zabawa dzieci.
25-02-2019 / Maria Kopyt

Światowy dzień kota w grupie Sówek

Światowy dzień kota w grupie Sówek Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, dachowce – wszystkie te koty 17 lutego mają swoje święto. Z tej okazji dzieci z grupy Sówek odwiedziła mama Poli. Gościem dzieci był też kot o imieniu Tilda. Przygotowując się na przyjęcie gości dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek. W tych wszystkich zabawach towarzyszyła dzieciom Tilda.
25-02-2019 / Maria Kopyt

Teatralny tydzień w grupie Kangurków

Teatralny tydzień w grupie „Kangurków” O pięknym świecie teatru, mówiły w tym tygodniu dzieci z grupy ,,Kangurków". Dowiedziały się kto oprócz aktorów pracuje w teatrze, kim jest sufler , scenarzysta i reżyser, jak wygląda scena, widownia, co to jest kurtyna, dlaczego w teatrze musi być cicho. Na koniec same wcieliły się w rolę aktorów, a podsumowaniem całego bloku tematycznego było wykonanie kukiełki według pomysłu dzieci.
17-02-2019 / Maria Kopyt

Dzień Świętego Walentego

 Tygryski - walentynkowi listonosze Walentynki to dobra okazja, by powiedzieć komuś, że się go lubi, szanuje, a nawet darzy wyjątkową sympatią. W naszym przedszkolu można było zrobić to za pośrednictwem poczty walentynkowej. Od poniedziałku 11 lutego dzieci wrzucały Walentynki do specjalnej skrzynki, w której znalazło się bardzo dużo kolorowych listów i laurek dla koleżanek i kolegów, a także pracowników. 14 lutego w Dzień Świętego Walentego dzieci z grupy Tygrysków pocztę walentynkową dostarczyły adresatom. Ponadto, wyjątkowo w tym dniu, każde dziecko obdarowane zostało lizakiem w kształcie serduszka.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Ogólnopolska akcja

Ogólnopolska akcja Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza".Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do skarbonek, walcząc tym samym o zajęcie pierwszego miejsca w wewnętrznym konkursie. Po zakończonej akcji zebrane "grosiki" zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. W przedszkolu uzbieraliśmy razem: 722 zł, co jest największą jak dotąd zebraną kwotą. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Edukacyjne zabawy Sówek

Edukacyjne zabawy Sówek Dzieci poznają świat za pomocą zmysłów – wzroku , słuchu, dotyku, węchu. Podczas dzisiejszych zajęć Sówki doświadczały co to jest zmysł dotyku. W trakcie zabaw dzieci rozpoznawały różne faktury i struktury. Dzięki tym doświadczeniom poszerzały zasób pojęć związany z odczuciami dotykowymi takimi jak: miękki, włochaty, ostry, wilgotny, śliski itp. Dzieci nie ograniczały się jedynie do badania rękami, wiele ćwiczeń wykonywały również stopami. Te zabawy dostarczyły im dużo informacji i mnóstwo radości.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Dzień pizzy w naszym przedszkolu

Dzień pizzy w naszym przedszkolu 9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasze Przedszkolaki ten dzień obchodziły 8 lutego. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. W ten sposób zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy w gotowanie również z rodzicami. Nie tylko pizza była przygotowana w przedszkolu, ale także pyszny zdrowy ketchup, bez konserwantów i niezdrowych dodatków, który wykonały nasze panie pracujące w kuchni.
14-02-2019 / Maria Kopyt

Zajęcia plastyczne u Sówek

Zajęcia plastyczne u Sówek Podczas zajęć plastycznych Sówki wykonały karmnik dla ptaszków oraz ozdobiły szablon ptaszka, którego umieściły w karmniku. Zanim jednak powstały te piękne prace, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Nauczyły się rozpoznawać ślady ptaków, dowiedziały się, które ptaki pozostają na zimę w naszym kraju. Uczyły się również rozpoznawać ptaki po wygładzie oraz układać obrazki z elementów. Ogromnym wyzwaniem było nakarmienie ptaszka przy użyciu słomki do napojów. Jednak i z tym zadaniem dzieci poradziły sobie znakomicie.
26-01-2019 / Maria Kopyt

Maleństwa w podróży na Sri Lankę

Maleństwa w podróży na Siri Lankę Grupa Maleństw wybrała się samolotem a wycieczkę do egzotycznych krajów. W czasie podróży dzieci mogły skosztować tropikalnych napojów. Naszym przewodnikiem był Karol, miłośnik zwierząt, który opowiadał nam o kulturze kraju oraz życiu zwierząt. Przyniesione przez niego zdjęcia, figurki oraz nagrane odgłosy zwierząt pozwoliły przenieść się dzieciom w inny bardzo ciekawy świat. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć słonie indyjskie, lamparty, wiewiórki syberyjskie, kobrę, małpy i wiele innych zwierząt. Po wyczerpującym dniu pełnym atrakcji grupa wróciła z dalekiej podróży do przedszkola. Wycieczka była wielką atrakcją dla małych podróżników.
26-01-2019 / Maria Kopyt

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w grupie Maleństw „Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” – jest to opinia wszystkich wnucząt z naszego przedszkola, którą wyrazili w trakcie uroczystości związanych ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Zimowe zabawy

Zimowe zabawy Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z dziećmi ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Jazda na sankach to najpopularniejsza zimowa aktywność ale nie taka prosta, o czym przekonała się Pani Sylwia. Śnieżna bitwa również spodobała się naszym maluszkom. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Kulinarne inspiracje - Śnieżna sałatka”

Kulinarne insopiracje Sówek- Śnieżna sałatka Warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu każdego człowieka. Zawierają cenne witaminy składniki mineralne oraz błonnik pokarmowy. O tym wszystkim dowiedziały się dzieci podczas samodzielnego przygotowania surówki do obiadu. Poznały wygląd, smak i zapach produktów potrzebnych do zrobienia surówki. Uczyły się, jak higienicznie wykonać potrawę oraz bezpiecznie posługiwać się tarką jarzynową. Własnoręcznie wykonana surówka smakowała wszystkim wyśmienicie.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Spacer Tygrysów po Kołobrzegu

Spacer Tygrysów po mieście Spacer rozpoczęły Tygrysy od dotarcia do Latarni Morskiej. Tam dowiedziały się, że ta ceglana wieża służyła nie tylko do oświetlania drogi marynarzom, ale była też częścią murów obronnych. Historia Kołobrzegu rozpoczęła się w VIII wieku, o czym dowiedziały się dzieci przy pomniku przed katedrą. Oglądając wmurowane w ściany katedry płyty nagrobne przeniosły się w odległą przeszłość w której żyli mieszczanie i rycerze. Będąc pod ratuszem zauważyły, że jego kształt przypomina literę „C”. dzieci zatrzymały się również przy półkolumnie, na której umieszczona jest rzeźba głowy Adebara. Zgodnie z tradycją, pogłaskanie jej przynosi spełnienie życzenia, co Tygrysy postanowiły sprawdzić. W ten sposób przekazana wiedza na temat historii naszego miasta na długo zostanie w pamięci dzieci.
22-01-2019 / Maria Kopyt

Tygrysy na Spotkaniu z literaturą

 Tygrysy na Spotkaniu z literaturą Kolejna wizyta Tygrysków w bibliotece odbyła się 11 stycznia. Na Spotkaniu z Literaturą dzieci zapoznały się z zabawną historią o bałwanku, do którego niespodziewanie zawitały pingwiny. Na spotkaniu nie zabrakło zagadek o zimie i rozmów o ochronie środowiska naturalnego. Na zakończenie dzieci wykonały kolorowankę bałwanka. W drodze powrotnej do przedszkola przedszkolaki wysłały zaproszenia do babć i dziadków na uroczystość organizowaną z okazji ich święta.
17-01-2019 / Maria Kopyt

Koncert muzyczny

Koncert muzyczny"Najpiękniejsze piosenki z bajek" Tematem przewodnim dzisiejszego koncertu muzycznego były „Najpiękniejsze piosenki z bajek”. W koncercie wystąpiło dwóch wokalistów i muzyk grający na keyboard. Prezentowane były piosenki z animowanych bajek. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułu bajki, z której pochodzi piosenka. Ponieważ piosenki są dobrze znane dzieciom występy solowe wokalistów zasilił chórek przedszkolny, nie zabrakło też pląsów i tańca.
11-01-2019 / Maria Kopyt

Sówki w Krainie Lodu

Sówki w Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy. Przekonały się o tym Sówki, które wyruszyły w podróż do krainy lodu. Trwała ona cały tydzień. Podczas ciekawej podróży dzieci zdobyły wiele nowych wiadomości. Dominowała forma wesołej zabawy. Zajęci poznawcze pomogły dzieciom dowiedzieć się, gdzie można spotkać pingwina oraz fokę. Układanie puzzli było okazją do opisania ich budowy oraz poznania zwyczajów. Naśladować chód tych zwierząt to nie lada zadanie, z którym świetnie poradziły sobie sprytne Sówki. W trakcie przygotowań do wyprawy na Arktykę dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się klimat polarny oraz same dobrały ubiór do panującej tam pogody. Nie zabrakło zabaw na śniegu oraz rzucania „śnieżnymi kulami” do celu. W czasie spaceru po krach lodowych dzieci znalazły wielkie ślady, które okazały się śladami niedźwiedzia polarnego. Porównywały ich wielkość ze swoją ręką i dziwiły się, że łapa misia jest taka wielka. Podczas zajęć plastycznych pokolorowały portret niedźwiedzia. Przy tak ekscytujących zajęciach czas szybko minął, a ogromna ilość wiedzy w małych główkach pozostała.
11-01-2019 / Maria Kopyt

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy "W krainie baśni" Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 4 stycznia odbył się bal „ W krainie baśni”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Zespół „Klaunów Kulki”, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych i ruchowych. Dzieci miały też możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.
07-01-2019 / Maria Kopyt