Aktualności

Wizyta nauczycieli z Berlina.

Wizyta nauczycieli z Berlina 12 września gościliśmy nauczycieli i opiekunów przedszkoli niemieckich pracujących w 16 placówkach wchodzących w skład sieci przedszkoli berlińskich Kleiner Fratz. Nasi goście mieli okazję uczestniczenia w zajęciach czterech grup, następnie w gronie nauczycieli naszego przedszkola wymieniliśmy się doświadczeniami. System opieki nad dziećmi w Niemczech różni się nieco od naszego, ponieważ inaczej jest rozwiązany dobór dzieci do grup. Rodzice w Niemczech mają możliwość oddania swoich pociech do grupy pierwszej- dzieci do 3 lat lub do drugiej- dzieci w wieku od 4 do 6 lat. W przedszkolach niemieckich nie ma podziału na grupy wiekowe, opieka i wychowanie opiera się w głównej mierze na tzw. systemie „rodzinkowym”, gdzie dzieci młodsze uczą się na zasadzie naśladowania dzieci starszych, a starsze opiekując się młodszymi rozwijają swoje kompetencje społeczne. Nasi goście byli wyraźnie zaskoczeni tym, że w polskich przedszkola nie pracują również panowie. Praca naszego przedszkola została przez gości wysoko oceniona, bowiem stwierdzili, że „ widać, iż w naszym przedszkolu dzieci są szczęśliwe”. Te słowa bardzo nas cieszą. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem do rewizyty w Berlinie.
20-09-2019 / Wiesława Mądrowska

Audycja umuzykalniająca

Audycja umuzykalniająca W naszym przedszkolu każdego miesiąca odbywa się audycja muzyczna, podczas której dzieci mają możliwość obcowania z muzyką "na żywo". Poznają różne instrumenty muzyczne, doświadczają ciekawych wrażeń muzycznych, oglądają piękne stroje i aranżacje taneczne. Wrześniowy koncert zatytułowany był „Dyscypliny sportowe”. Za sprawą tematycznych piosenek i melodii dzieci poznawały najpopularniejsze dyscypliny sportowe. Ruchem i gestem naśladowały naszych ulubionych sportowców. Tym razem słuchały muzyki granej na gitarze i keyboardzie. Radość i gromkie oklaski świadczyły o tym, ze koncert podobał się dzieciom.
16-09-2019 / Maria Kopyt

Kangurki z wizytą na policji

Kangurki z wizytą na policji Kangurki wraz z Paniami wybrały się na wycieczkę do Komendy Policji, podczas której miały okazję zwiedzić jej siedzibę. Głównym celem wycieczki było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa, tj.: co należy zrobić w przypadku zagubienia się, jak należy się zachować przy przechodzeniu przez ulicę. Przedszkolaki miały również okazję zobaczyć większość pomieszczeń, w których pracują policjanci. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom obejrzeć przedmioty, którymi posługują się na co dzień. Przedszkolaki najbardziej były zafascynowane radiowozem policyjnym. Po wizycie wielu z przedszkolaków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.
16-09-2019 / Maria Kopyt

Zajęcia rytmiczne

Zajęcia rytmiczne Nowy rok przedszkolny rozpoczęliśmy w rytmie muzyki. Pani Karolina zaprosiła dzieci na zajęcia rytmiczne. Dzieci z radością włączyły się w wir zabawy: klaskały, tańczyły i śpiewały piosenki. Zajęcia rytmiczne, będące jedną z form realizacji edukacji muzycznej, prowadzone są raz w tygodniu. W trakcie tych zajęć dzieci uczą się jak reagować ruchem na zamianę dynamiki i tempa muzyki, jak odtwarzać zadany rytm, jak interpretować ruchem treść muzyki, jak wygrywać rytm na instrumentach perkusyjnych oraz wielu innych umiejętności. Pedagogiczne przygotowanie nauczycieli, ich zaangażowanie i kreatywność sprawiają, że obcowanie z muzyką jest dla dzieci przyjemne i kształcące.
16-09-2019 / Maria Kopyt

Wakacyjne zabawy w przedszkolu

Tygrysy i Króliczki eksperymentuja W lipcu w naszym przedszkolu realizujemy projekt edukacyjny „Woda” – innowacyjny program wychowania przedszkolnego opracowany na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Głównym celem projektu jest umożliwienie dzieciom poznawania świata przez działanie, doświadczanie, odkrywanie, przeżywanie i dyskutowanie oraz zaciekawienie światem przyrody i nauki. Dzieci tworzą samodzielnie swój warsztat badawczy oraz eksperymentują pod czujnym okiem nauczycieli. W trakcie organizowanych wycieczek weryfikują zdobytą wiedzę oraz ją pogłębiają. W ramach projektu prowadzona jest również naturalna nauka języka angielskiego polegająca na wiązaniu obcego języka ze zdarzeniami, w których uczestniczą dzieci. Czeka nas miesiąc pełen wrażeń, nowych doświadczeń i wspaniałej zabawy. Wszystkie działania można śledzić w galerii zdjęć.
04-07-2019 / Maria Kopyt

Zabawy Króliczków z Bum Bum Rurkami

Zabawy Króliczków z Bum Bum Rurakami Bum Bum Rurki to kolorowe, lekkie tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Ich nieskomplikowana budowa i proste zasady użytkowania pozwalają w szybki i interesujący sposób wprowadzić zarówno maluchy, jak i dorosłych w fascynujący świat muzyki. W końcu na tych niecodziennych instrumentach może zagrać dosłownie każdy, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc. Przekonały się o tym Króliczki, które uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez instruktora gry na tych instrumentach. Poznały brzmienie, zasady gry i mnóstwo zabaw z wykorzystaniem Bum Bum Rurek. Po powrocie do przedszkola dzieci zadeklarowały chęć kontynuowania nauki gry na tych instrumentach w przyszłym roku. Natomiast Pani Dyrektor zadeklarowała, że zakupi te instrumenty.
18-06-2019 / Maria Kopyt

Teatr TAK - Koncert piosenki animacyjnej

Teatr TAK - Koncert piosenki animacyjnej W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu gościł teatr TAK z koncertem dziecięcej piosenki animacyjnej. Było to połączenie muzyki, śpiewu, tańca i uśmiechu. Miały one wprowadzić w dobry nastrój, zrelaksować i rozśmieszyć i tak tez się stało. W efekcie podczas całego koncertu panowała pozytywna atmosfera i pogodny nastrój. Aktorzy prezentowali dzieciom piosenki komponowane specjalnie z myślą o koncertach. Każda z nich posiadała mini fabułę i mini choreografie co w połączeniu z entuzjazmem aktorów dało dzieciom ogromną frajdę i wspaniałą zabawę.
17-06-2019 / Maria Kopyt

Najlepsi szachiści w Kołobrzegu!

Najlepsi szachiści w Kołobrzegu XV Turniej Szachowy Grand Prix PRZEDSZKOLE '2019 przyniósł ogromny sukces naszym małym szachistom. Przedszkole zajęło I miejsce w turnieju drużynowym. W kategorii dziewczynek miejsca od pierwszego do czwartego zajęły kolejno: Ala Oniszko, Laura Siedlich, Natalia Orylska, Emilka Wolf, natomiast w kategorii chłopców czwarte miejsce zajął Kuba Janik. Codzienna nauka gry w szachy przyniosła wspaniałe efekty. Sukces ogromnie nas cieszy, gratulujemy dzieciom oraz panu Włodkowi Gablerowi, którzy sprawili, że w tej dziedzinie jesteśmy zdecydowanie najlepsi. Zdjęcia w galerii.
17-06-2019 / Wiesława Mądrowska

Sportowe zmagania Tygrysków

Sportowe zmagania Tygrysków RUCH TO WAŻNA SPRAWA I DOBRA ZABAWA - wiedzą o tym Tygryski, które wzięły udział w Spartakiadzie Przedszkolaków zorganizowanej przez Przedszkole Miejskie Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi. Przedszkolaki brały udział w konkurencjach, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności sportowe. Pod czujnym okiem Pań przechodzili przez szarfy, chodzili z woreczkami na głowach, skakali na piłce oraz skakali przez przeszkody. Śmiechu i emocji było co niemiara! Młodzi sportowcy dali z siebie naprawdę wszystko, ale i tak najważniejsza dla wszystkich była dobra zabawa i uśmiechy dzieci! Wszyscy zostali zwycięzcami i otrzymali nagrody. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tej wspaniałej zabawie.
17-06-2019 / Maria Kopyt

Świętujemy Światowy Dzień Wiatru

Maleństwa i Sówki puszczają latawce 15 czerwca to Światowy Dzień Wiatru, który my też uczciliśmy. W ciągu roku dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat pogody, doskonaliły umiejętność rozpoznawania zjawisk atmosferycznych, kształtowały umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków. Nasze przedszkolaki dowiedziały się czym jest wiatr, jakie mamy dzięki niemu korzyści i czy wiatr może być niebezpieczny. My nasze Święto Wiatru obchodziliśmy 14 czerwca, dzieci wraz z paniami wyruszyły na poszukiwanie wiatru. Wyposażeni w latawce i wiatraczki rozpoczęliśmy swoją akcję poszukiwawczą. Odnieśliśmy sukces, wiatr wprawił nasze latawce i wiatraczki w ruch.
16-06-2019 / Maria Kopyt

O muzyce przy elektronice.

Koncert muzyczny Elektronika jest wszechobecna. Dotyczy to również muzyki. Czwartkowy koncert muzyczny był poświęcony właśnie tej tematyce. Dzieci mogły przekonać się jak elektronika zmienia brzmienie instrumentów muzycznych lub głosu oraz dowiedzieć się, że muzyka elektroniczna tworzona jest głównie lub wyłącznie za pomocą elektrofonów (elektromechanicznych i elektronicznych instrumentów muzycznych) oraz urządzeń elektronicznych przetwarzających różne dźwięki.
Czerwcowy koncert był ostatnim z tegorocznego cyklu. Każdy z koncertów był okazją do poznawania piękna muzyki, dostarczał wielu wrażeń, toteż na pewno w przyszłym roku szkolnym będziemy kontynuować współpracę z koszalińskimi filharmonikami. Zdjęcia w galerii.
13-06-2019 / Wiesława Mądrowska

Pożegnania nadszedł czas.

Tygryski zegnają przedszkole W dniu 12 czerwca rozpoczęliśmy uroczystości związane z podsumowaniem całorocznej pracy oraz pożegnaniem dzieci, które w bieżącym roku szkolnym kończą edukację przedszkolną. Uroczystości zapoczątkowały dzieci z grupy Tygrysków, które w nowym roku szkolnym rozpoczną naukę w szkole.
Każde pożegnanie budzi sporo emocji, toteż uroczystości towarzyszyło wiele wzruszeń, podziękowań i wspomnień. Dzieci otrzymały dyplom ukończenia przedszkola oraz pamiątkowy album zdjęć. Absolwenci zaprezentowali występ, w którym m.in. pięknie zatańczyli poloneza, recytowali wiersze i śpiewali piosenki.
W dniach od 13 do 19 czerwca dzieci z pozostałych grup również prezentowały swoje osiągnięcia. Rodzice uczestniczący w uroczystościach mogli przekonać się, że dzieci dużo się nauczyły, toteż posypały się słowa podziękowań, co przysporzyło nam wiele satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę z nami w ciągu tego roku, jak i całego pobytu dzieci w przedszkolu. Wiemy, że dzieci odchodzące z przedszkola są przygotowane do rozpoczęcia nauki w szkole. Życzymy im wielu sukcesów, a Rodzicom satysfakcji z osiągnięć dzieci.
Nauczycielom i opiekunom dziękujemy za trud i poświęcenie, które przekłada się na sukcesy dzieci, zadowolenie Rodziców i bardzo dobrą opinię o przedszkolu.
Zbliża się czas wakacji i urlopów, zatem Wszystkim życzymy miłego wypoczynku.
13-06-2019 / Wiesława Mądrowska

Kołobrzeg moja mała Ojczyzna

Kołobrzeg moja mała Ojczyzna W stulecie niepodległości Polski szczególnie dużo uwagi poświęcaliśmy treściom patriotycznym. "Moja mała Ojczyzna", to zadanie tegorocznego planu pracy, które realizowaliśmy przez cały rok szkolny. Dzieci poznawały symbole narodowe, legendy, uczyły się wierszy i piosenek, wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w konkursach, wycieczkach i wielu innych przedsięwzięciach, które poszerzały ich wiedzę i kształtowały postawę małego patrioty. Podsumowaniem całorocznych działań był konkurs fotograficzny „Kołobrzeg w obiektywie” i quiz między grupowy „Znam moje miasto”. Realizacja zadania poprzez różnorodne metody pracy zaowocowała efektami w postaci wiedzy dzieci, wykonanych albumów, galerii zdjęć, a także udziału w biciu rekordu w śpiewaniu Hymnu Polski. Kształtowanie treści patriotycznych towarzyszy naszej pracy zawsze, a w tym roku szkolnym potraktowaliśmy realizację tego zadania w sposób priorytetowy. Zdjęcia w galerii.
12-06-2019 / Wiesława Mądrowska

Wycieczki z okazji Dnia Dziecka

Wycieczka do Parku Dinozaurów Mijający tydzień upłynął nam na wycieczkach zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Tygryski Króliczki, Puchatki i Kangurki wybrały się do Parku Dinozaurów. Znajduje się tam ścieżka edukacyjna, gdzie przedszkolaki zdobywały wiedzę o czasach prehistorycznych i zwierzętach tam żyjących. Miały też okazję poznać i zaprzyjaźnić się ze zwierzętami dziko żyjącymi, które można spotkać podczas wyprawy na safari. Były tam m.in. lamy, kangur biały, zebra i świnka japońska. Starszaki sprawdziły swoją sprawność pokonując tor przeszkód w parku linowym. Puchatki i Kangurki wybrały się natomiast w podróż piracką kolejką. Wizytę w Parku dzieci zakończyły zabawą na placu zabaw. Tymczasem Maleństwa i Sówki wybrały się do Parku Wieloryba, gdzie miały okazję dowiedzieć się jak wyglądają mieszkańcy mórz i oceanów, a prawdziwy pirat opowiadał niesamowite historie o ukrytych skarbach. Ponadto każdy mógł poczuć się piratem, kiedy stanął za sterem statku pirackiego. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte. Pełne wrażeń żywo opowiadały o swoich przygodach. Zdjęcia w galerii.
07-06-2019 / Maria Kopyt

Sportowe zmagania przedszkolaków

Sportowe zmagania przedszkolaków Nasze przedszkole zaproszone zostało przez Miasto Kołobrzeg do uczestnictwa w jubileuszowym XXV Sportowym Turnieju Miast i Gmin. Zaproszenie przyjęliśmy ponieważ założenia tego turnieju są zbieżne z koncepcją pracy naszego przedszkola - promowanie zdrowego stylu życia i dbałość o zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne naszych przedszkolaków. 30 maja wszystkie grupy spotkały się na placu zabaw i dzielnie rywalizowali o miano najlepszego sportowca. Z tej okazji nauczyciele przygotowali wiele sportowych atrakcji. Były biegi, rzuty do celu, ćwiczenia zręcznościowe. Nie zabrakło również przeciągania liny. Ta impreza sportowa była również świetną okazją do posumowania realizowanego przez nas programu TRZYMAM SIĘ PROSTO. Zdjęcia w galerii.
31-05-2019 / Maria Kopyt

Tygrysy w Galerii Sztuki Współczesnej

Tygrysy w Galerii Sztuki Współczesnej Grupa Tygrysów wybrała się na wycieczkę do Galerii Sztuki Współczesnej na wystawę Malarstwo – Marta Julia Piórko i Tomasz Muller. Marta Julia Piórko jest autorką epickich portretów. Obok portretów ludzi malarka chętnie maluje zwierzęta. Natomiast Tomasz Muller posługujący się tradycyjnym warsztatem malarskim swoje prace malarskie wykonuje w technice olejnej lub pastelowej. Te i wiele innych informacji na temat sztuki współczesnej zdobyły dzieci podczas tej wycieczki. Przedszkolakom wystawa bardzo się podobała.Zdjęcia w galerii.
30-05-2019 / Maria Kopyt

Tygrysy tworzą gry matematyczne

Tygrysy tworzą   gry  matematyczne 28 maja odbył się Konkursu Konstruowania Gier Matematycznych organizowany przez Przedszkole Morska Kraina. W konkursie reprezentowały nasze przedszkole dzieci z grupy Tygrysków. Na początku nastąpiło oficjalne losowanie tematu gry planszowej. Przedstawiciele naszego przedszkola wylosowali, a potem skonstruowali grę planszową pt. ,,Na wiejskim podwórku”. Dzieci wprowadziły ciekawe oznaczania pól oraz przedstawiły bogatą oprawę graficzną planszy. Podczas przerwy dzieci mogły bawić się wspólnie z kolegami z innych przedszkoli. Wszystkie dzieci otrzymały upominki i dyplomy. Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę jak również dobrą organizację tego przedsięwzięcia. Zdjęcia w galerii.
30-05-2019 / Maria Kopyt

Mama Antosi i mama Marysi czytają bajki

Mama Marysi czyta Maleństwom Maleństwa uwielbiają bajki, opowiadania i wierszyki dla dzieci. W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom w maju mama Marysi i mama Antosi odwiedziły grupę Maleństw. Mama Marysi czytała wesołe wierszyki o psotnych zwierzątkach. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszyków oraz świetnie bawiły się naśladując ich odgłosy i ruchy. Mama Antosi na spotkanie z Maleństwami przyniosła książeczkę Urodziny Kubusia Puchatka. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania oraz poznały urodzinowych gości. Z rozmowy przeprowadzonej po wysłuchaniu bajki dzieci dowiedziały się dlaczego i jak należy dbać o książeczki. Następnie samodzielnie wykonały zakładkę do książeczki. Cieszymy się, że spotkania z bliskimi na terenie przedszkola stały się tradycją. Dziękujemy rodzicom za czas poświęcony naszym przedszkolakom. Zdjęcia w galerii.
30-05-2019 / Maria Kopyt

Wycieczka do straży pożarnej

Wycieczka do straży pożarnej Dbanie o bezpieczeństwo swoje oraz innych to jeden z celów podstawy programowej, które dzieci muszą poznać. Dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc. Aby zrealizować te cele dzieci z grupy Tygrysków, Puchatków i Króliczków wybrały się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej. Przedszkolaki zwiedziły budynek, dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka. Strażacy pokazali dzieciom, którymi pojazdami wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały również wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków, wejście do wozu strażackiego oraz próba „gaszenia” fikcyjnego pożaru. Po takiej wycieczce wszystkie dzieciaki zgodnie przyznały, że ten zawód bardzo im się podoba, a niejedno dziecko w przyszłości chciałoby pracować w Straży Pożarnej.
29-05-2019 / Maria Kopyt

Zajęcia otwarte z okazji Dnia Mamy.

Zajęcia otwarte z okazji Dnia Mamy. W każdej grupie organizowane są zajęcia otwarte połączone z obchodami Dnia Mamy. W to wyjątkowe święto w kalendarzu przedszkolnych uroczystości dzieci prezentują swoje umiejętności. Przedszkolaki przez cały rok pod okiem pań nabywały kompetencji, które są ważne dla ich prawidłowego funkcjonowania w grupie, rozwijały swój intelekt, doskonaliły sprawność ruchową, uczyły się piosenek i wierszyków. Dzień Mamy był doskonałą okazją do tego, aby zaprezentować rodzicom to co udało się dotychczas wypracować. Oczywiście były też życzenia i upominki. My również Wszystkim Mamom życzymy dużo radości i satysfakcji z sukcesów dzieci. Zdjęcia z organizacji uroczystości grupowych znajdują się w galerii.
23-05-2019 / Wiesława Mądrowska

Zabawy muzyczne w grupie Sówek

Zabawy muzyczne w grupie Sówek Dzieci uwielbiają zabawy z rytmem, który wpływa niezwykle stymulująco na wiele aspektów rozwoju. Świadomość ciała i przestrzeni jest podstawą kształtowania się złożonych czynności psychoruchowych, takich jak mowa, czytanie, pisanie, liczenie. Jak wiadomo, kompetencje te decydują o postępach w nauce szkolnej. Dlatego nasze Panie oprócz innych zajęć systematycznie prowadzą zajęcia muzyczne. Tym razem Sówki stworzyły orkiestrę, która grała na różnorodnych instrumentach. Ponadto poruszały się w rytm muzyki granej przez nauczyciela. Nie zabrakło też śpiewu dzieci oraz malowania nastroju słuchanej melodii. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciu i wyniosły z nich wiele korzyści.
23-05-2019 / Maria Kopyt

Dzień Konwalii 2019

Dzień Konwalii Po raz kolejny zaprosiliśmy do wspólnego świętowania Dnia Konwalii wszystkie kołobrzeskie przedszkola. W Regionalnym Centrum Kultury, w dniu 16 maja 2019r. świętowały przedszkolaki z dziesięciu kołobrzeskich przedszkoli publicznych i prywatnych.
Motywem przewodnim tegorocznego Święta było wychowanie do wartości kształtujące postawę dziecka wrażliwego na potrzeby drugiego człowieka. Nasze przedszkole podobnie jak wszystkie kołobrzeskie przedszkola nie tylko chętnie włącza się w przedsięwzięcia o charakterze charytatywnym, ale także dostrzega działania innych. W tym roku uhonorowaliśmy Medalem Konwalii Wolontariuszy WOŚP z grupy "Basia Biela i Przyjaciele", którzy od wielu lat swoimi działaniami przyczyniają się do poprawy warunków życia dzieci wymagających specjalistycznego wsparcia.
Miłym dla nas zaskoczeniem było uhonorowania nas przez Zarząd Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie statuetką Przyjaciel Dziecka za wieloletnią pracę na rzecz dobra dzieci, za profesjonalizm i najwyższą jakość wychowania. Odznaką Przyjaciel Dziecka wyróżniono również dyrektorów przedszkoli miejskich: Dorotę Warzocha dyrektora Przedszkola nr 2, Anetę Buczkowską dyrektora Przedszkola nr 6 i Danutę Adamczyk dyrektora Przedszkola nr 8.
Na scenie RCK zaprezentowały się wszystkie dzieci, które przedstawiły program słowno-muzyczny przygotowany wspólnie z panią Jolantą Wójcik-Oszmaniec, Karoliną Grzybowską, Pauliną Derewońko i Marceliną Skibą. Dzieci pod okiem pań długo przygotowywały się do występu, który okazał się sukcesem. Nasi goście wyraźnie wzruszeni dziękowali za udział w uroczystości, która dała im możliwość przeżycia pięknych chwil. My również dziękujemy wszystkim za liczny udział, za miłe słowa oraz za wyróżnienie. Gratulujemy nagrodzonym i obiecujemy, że dbałość o dziecko oraz wychowanie w duchu najlepszych wartości będzie nadal naszym priorytetem.
23-05-2019 / Wiesława Mądrowska

V Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny

V Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny 13 maja dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w V Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym. Tematem przewodnim przeglądu były „Taneczne podróże w świat baśniowej muzyki”. Na scenie pojawiły się między innymi Pszczółki Maje, Smerfy, Minionki oraz wiele innych postaci z bajek. Dzieci z naszej grupy tanecznej prowadzonej przez Panią Marcelinę zatańczyły taniec Troli. Wszystkie dzieci z entuzjazmem prezentowały bardzo ciekawe , a jednocześnie skomplikowane układy choreograficzne. Młodzi tancerze zachwycili publiczność swoimi talentami i pięknymi strojami. Umiejętności i zapał naszych tancerzy został dostrzeżony i nagrodzony wyróżnionieniem. Dzieci do przedszkola wróciły ze statuetką, która jest nagrodą za ich piękny taniec.
16-05-2019 / Maria Kopyt

Dzień tańca w naszym przedszkolu

Święto tańca Dnia 29 kwietnia w przedszkolu odbył się Międzynarodowy Dzień Tańca. W tym roku mieliśmy okazję podziwiać występy młodych artystów z Akademii Akrobatyki LaPassion prowadzonej przez Panią Magdalenę Kozak oraz Szkoły Tańca Belly Dance Kołobrzeg prowadzonej przez Panią Marlenę Giebułtowską – Seredyn. W pokazach akrobatycznych wystąpiły: para dziewcząt -Zofia i Joasia, zespól trzyosobowy – Zuzia, Paulina i Patrycja oraz solistki- Paulina i Oliwia. Wszystkie gimnastyczki występowały w układach przygotowanych pod zbliżające się zawody Turnieju "Akro i sól" w Inowrocławiu. Była to choreografia z elementami statycznymi - wynoszenia partnerek do góry, ewolucje typu stania na rękach, szpagaty, mostki i inne elementy indywidualne, które były bardzo estetyczne i widowiskowe. Kolejną atrakcją był taniec z woalem. Piękne stroje zachwyciły młodych widzów. Nie zabrakło też występu naszej grupy tanecznej prowadzonej przez Panią Marcelinę. Mamy nadzieję, że była to piękna uczta dla tak młodego widza, jakimi są Nasze przedszkolaki!

10-05-2019 / Maria kopyt

Kolejne sukcesy naszych szachistów

Kolejne sukcesy naszych szachistów Po raz kolejny jesteśmy dumni z naszych przedszkolaków. Natalka i Damian uczestniczyli w Pucharze Polski w szachach, który odbył się w Szczyrku w dniach 26-30.IV.2019 r. Był to ich debiut w zawodach ogólnopolskich, który zakończył się dużym sukcesem. Natalka zajęła 24 miejsce na 30 dziewczynek (3 zwycięstwa i 1 remis) a Damian 44 miejsce na 55 chłopców (2 zwycięstwa i 1 remis). Gratulujemy naszym szachistom tego sukcesu i życzymy wielu następnych.
06-05-2019 / Maria Kopyt

Przedszkolaki szukają zajączka

Maleństwa szukają zajączka Jak każdego roku przed Świętami Wielkanocnymi przedszkolaki w naszym przedszkolu szukają Wielkanocnego Zajączka. Na ten moment przygotowywaliśmy się już od rana, oczekując sygnału od zajączka. Dzień mijał nam szybko na zajęciach, a Zajączka jakoś nie było widać, choć wyglądaliśmy go już z coraz większą niecierpliwością. Wreszcie po zabawie, otrzymaliśmy tajemniczy list, jak się okazało był od naszego oczekiwanego bohatera. Zajączek zaprosił dzieci do wspólnej zabawy, podczas której rozwiązywały zagadki, śpiewały wielkanocne piosenki, układały puzzle. Zabawa była udana , a najważniejsze, że każdy coś od zajączka dostał. Dzisiejszy dzień dostarczył nam wiele radości i pozytywnych emocji, za które dziękujemy tajemniczemu zajączkowi.
21-04-2019 / Maria Kopyt

Wycieczka Maleństw do lasu

Maleństwa na wycieczce w lesie Korzystając ze słonecznej, wiosennej pogody w poniedziałek 17 kwietnia dzieci grupy Maleństw wybrały się na wycieczkę do lasu. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Po przyjeździe dzieci spotkały się z leśniczym, który opowiedział im o zmianach zachodzących w przyrodzie na wiosnę. Następnie przedszkolaki wyruszyły z wielkim entuzjazmem na przejażdżkę po lesie prawdziwą „bonanzą”. Dużą atrakcją dla dzieci był wspólny posiłek na świeżym powietrzu. Kiełbaski pieczone w prawdziwym ognisku były bardzo smaczne. Apetyt dopisywał, a piękna pogoda sprzyjała zabawom w lesie,...Oczywiście był też czas na pozowanie do zdjęć. Wycieczka do lasu była bardzo udana, a wspomnienia na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Perkusyjne igraszki

Koncert muzyczny - perkusyjne igraszki Po raz ósmy zagościli w naszym przedszkolu muzycy z Filharmonii Koszalińskiej. Podczas dzisiejszego koncertu rozbrzmiewała muzyka grana na perkusjach i keyboardzie. W trakcie koncertu dzieci dowiedziały się, że perkusja to wielka rodzina instrumentów uderzanych i potrząsanych. Miały też okazję poznać część z tych instrumentów i dowiedzieć się, że na niektórych wygrywa się melodię, a na niektórych jedynie rytm. Przez czas trwania koncertu w całym przedszkolu rozbrzmiewały dźwięki muzyki i gorący aplauz dzieci.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Światowy dzień czekolady

Światowy dzień czekolady W piątek 12.04.2019 r. w Przedszkolu jak co roku obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. W trakcie zajęć organizowanych w grupach przedszkolaki zapoznały się ze składnikami oraz sposobem uzyskania domowej czekolady. Tym razem w ramach Kulinarnych inspiracji dzieci wykonywały swoje wyroby czekoladowe. Były więc lody czekoladowe z owocami, czekoladowa fontanna i chrupki czekoladowe. Podczas pysznych zajęć kulinarnych na twarzach dzieci widniały szerokie uśmiechy. Dzień czekolady to dla dzieci okazja nie tylko do zabawy w cukierników, ale też nabywanie wiedzy i doskonalenie samodzielności.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy

Maleństwa robia slodki deser Każdy dzień w przedszkolu dostarcza nowych i ciekawych przeżyć, dzieci malują farbami, lepią z plasteliny, kleją, kolorują, wycinają. Bawią się wesoło, dużo tańczą, śpiewają, tworzymy ciekawe prace plastyczne. W zabawie zdobywają umiejętności, sprawności, doświadczenia. Zabawa wpływa też na rozwój wyobraźni przestrzennej. W zabawie dziecko zdobywa umiejętności, sprawności, doświadczenia.
Efekty naszych działań są widoczne na zdjęciach, które przedstawiają zajęcia w grupie Maleństw, Króliczków i Sówek. Maleństwa tym razem same przygotowały słodki poczęstunek. Króliczki upiekły smaczne mufinki. Sówki natomiast podczas zajęć matematycznych dowiedziały się co może być duże, a co małe.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Sałatka jarzynowa - kulinarne inspiracje dzieci

Puchatki robią sałatkę jarzynową W marcu w ramach warsztatów kulinarnych dzieci wykonały sałatkę jarzynową. Była to wspaniała podróż w świat smaków, zapachów i kolorów. Dzięki zabawie w gotowanie w prosty i przyjemny sposób dzieci wspierane były w poznawaniu zmysłowym otaczającego go świata.
Zajęcia te miały na celu nauczyć dzieci czerpania radości ze wspólnego przygotowywania potraw oraz zachęcić przedszkolaki do zdrowego odżywiania pokazując, że to, co jest zdrowe może też ładnie wyglądać i wyśmienicie smakować. Tak było i tym razem. Sałatka była wyśmienita i dzieci zjadły ją ze smakiem.
19-04-2019 / Maria Kopyt

Konkurs na Pisankę Wielkanocną

Kiermasz Wielkanocny 2019 Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi organizujemy konkurs na pracę plastyczną wykonaną wspólnie z rodzicami. W tym roku należało wykonać wielkanocną pisankę. Na konkurs wpłynęło ponad czterdzieści prac, co niezwykle nas cieszy, tym bardziej że prace zostały wystawione na Kiermaszu Wielkanocnym. Dochód z kiermaszu zostanie w całości przeznaczony na rzecz pomocy Grzesiowi Schulzowi choremu na raka splotu naczyniówkowego. Grześ jest podopiecznym fundacji „Nasze Dzieci”, uczniem Szkoły Podstawowej nr 9 w Podczelu.
Zanim jednak prace konkursowe trafiły na kiermasz zostały ocenione i nagrodzone. Każde dziecko otrzymało nagrodę i dyplom. Nasze przedszkole nie tylko kultywuje piękne polskie tradycje, ale przede wszystkim tworzy warunki do nabywania przez dzieci postawy współdziałania dla dobra innych, w szczególności tych, którym potrzebna jest pomoc. Dziękujemy rodzicom za współpracę.
11-04-2019 / Wiesława Mądrowska

Maleństwa sadzą kwiaty

Maleństwa sadzą kwiaty Maleństwa, a wiele potrafią. Tak można powiedzieć o dzieciach z najmłodziej grupy, gdyż z pomocą pań sprawnie posadziły kwiaty w naszym ogródku. Wcześniej jednak skrzętnie gromadziły przeróżne wiosenne kwiaty, a kiedy już uzbierały pokaźną ilość posadziły je, aby systematycznie obserwować jak rosną. Każde dziecko pamięta, który kwiatek posadziło i zapewne będzie codziennie obserwowało jak rośnie. Panie zadbają o to, aby dzieci pielęgnowały swoje rośliny, obserwowały je i uczyły się jak chronić przyrodę. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. To niezwykle ważne, aby uczyć dzieci dbałości o dobro wspólne.
11-04-2019 / Wiesława Mądrowska

Zabawy eksperymentalne u Tygrysków

Zajęcia eksperymentalne u Tygrysków Tygryski poznawały właściwości jajka. W tym celu wykonały kilka ciekawych eksperymentów, m.in sprawdziły jak szybko wiruje jako gotowane, a jak surowe, co stanie się gdy jajko zostanie zanurzone w kolorowych płynach lub soli oraz czy można zgnieść surowe jako w dłoni. Poszukiwanie odpowiedzi na postawione pytania zachęcało dzieci do aktywności, a także formułowania wniosków. Celem zajęcia było także uzmysłowienie dzieciom, że jajko podobnie jak nasze zęby jest zbudowane z wapnia. który nadaje mu twardość, ale czasami skorupka jajka ulega szybkiej koloryzacji lub staje się miękka pod wpływem działania różnych czynników. Dzieci wywnioskowały, że tak samo może stać się z zębami, jeżeli nie będą systematycznie myte, szczególnie po spożyciu kolorowych słodkich napojów. Mądre Tygryski potrafiły wyciągnąć logiczne wnioski. Nam zaś pozostaje tę wiedzę utrwalać i dbać o to, żeby dzieci stosowały ją w praktyce, w szczególności nabywały nawyków dbałości o zdrowe zęby.
02-04-2019 / Wiesława Mądrowska

Koncert muzyczny- W ogrodzie Pani Muzyki

Koncert muzyczny- W ogrodzie Pani Muzyki W tym miesiącu dzieci miały okazję wysłuchać koncertu muzycznego pt. W ogrodzie Pani Muzyki. Była to muzyczna opowieść o tym jak wysłannik ze Smutnego Królestwa wyruszył na poszukiwanie wesołych melodii. W trakcie tej muzycznej wędrówki dzieci miały okazję poznać piękno i różnorodność muzyki ukazującej szlachetne ludzkie cechy takie jak dobro, upór w dążeniu do celu, dyscyplinę i poświęcenie. Jak zwykle koncert był dla dzieci radosnym przeżyciem,
23-03-2019 / Maria Kopyt

Wiosna w naszym przedszkolu

Pierwszy dzień wiosny Przyjście nowej pory roku – wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszym przedszkolu przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną. W salach zazieleniły się kąciki przyrody, pojawiła się w nich cebula z której dzieci wyhodują szczypiorek. Ponadto dzieci sadziły wiosenne kwiaty przed przedszkolem – żonkile, hiacynty, pierwiosnki. Nie zabrakło również prac plastycznych, które wykonały dzieci i ich rodzice biorący udział w konkursie „Wiosna tuż, tuż”. Witając wiosnę, 21 marca wszystkie przedszkolaki wraz ze swoimi paniami wyruszyły w kolorowym pochodzie. Podczas marszu dzieci miały okazję przywoływać Wiosnę śpiewem, okrzykami i wesołą muzyką wygrywaną na instrumentach muzycznych. Następnego dnia dzieci zebrały się w Sali rytmicznej, gdzie nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego oraz wręczenie nagród. Oznajmiono dzieciom, że od dziś wiosna zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i w pogodzie, co dzieci przyjęły z ogromną radością.
23-03-2019 / Maria Kopyt

Kontynuacja programu Cała Polska czyta dzieciom

Rodzice Laury gośćmi Tygrysów W marcu w grupie Tygrysów i Króliczków był program Cała Polska czyta dzieciom. Z tej okazji rodzice Laury odwiedzili Tygrysy. Bohaterem czytanej dzieciom bajki był Pan Kuleczka. Przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania. Następnie oglądając ilustracje rozmawiały o Panu Kuleczce, jego przyjaciołach oraz przygodach jakie ich spotkały. Natomiast w grupie Króliczków gościli mama Mikołaja, Vincenta i Oli oraz babcia Felicji. Goście Króliczków zapoznali dzieci przygodami Pszczółki Mai oraz sarenki Bambi. Były to spotkania ciekawe i pełne humoru. Dziękujemy za odwiedzenie naszych przedszkolaków.
23-03-2019 / Maria Kopyt

Zajęcia w marcu z programu Trzymam sie prosto

Zajęcia Maleństw z programu Trzymam sie prosto Przewodnim tematem marcowych zabaw w ramach programu TRZYMAM SIĘ PROSTO była wiosna. Dzieci dowiedziały się jakie kwiaty lubi Pani Wiosna i Pani Zima. Poznały odgłosy wiosny oraz jej zapach. Zmysłem dotyku rozpoznawały miękkość baziowych kotków i chropowatość kory drzewa. W tym wiosennym nastroju wykonywane ćwiczenia były łatwe i przyjemne. Po wyczerpującej wędrówce w poszukiwaniu wiosny i wysiłku fizycznym dzieci zrelaksowały się słuchając utworu Walc Kwiatów Piotra Czajkowskiego.
23-03-2019 / Maria Kopyt

Przedszkolaki w schronisku dla zwierząt

Przedszkolaki w schronisku dla zwierząt Z okazji światowego dnia psa i kota w naszym przedszkolu prowadzona była zbiórka karmy dla zwierząt. W tym czasie dzieci poznawały życie i zwyczaje zwierząt. Uczyły się jak opiekować się zwierzętami. Poznały również cel zbiórki zorganizowanej w przedszkolu - pomoc zwierzętom żyjącym w schronisku. Tygrysy i Kangurki podczas wycieczki do schroniska przekazały zebraną karmę. Miały również możliwość poznać warunki w jakich żyją zwierzęta w schronisku. Dzieci zapewniły, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych psiaków, za pomoc w gromadzeniu karmy.
19-03-2019 / Maria Kopyt

Tygrysy - badacze przyrody

Tygrysy - badacze przyrody Skąd się bierze miód, jak on smakuje? Odpowiedzi na te pytania zdobyły Tygrysy podczas realizacji projektu warsztatów pszczelarskich. W trakcie oglądanego filmu zdobyły wiedzę o zwyczajach najbardziej potrzebnych Ziemi owadów. Dowiedziały się również jak wygląda wnętrze pszczelego ula i strój pszczelarza. Rozpoznawali po kolorze i smaku, który miód jest gryczane, rzepakowy lub wielokwiatowy. Sprawdzili jaki smak ma woda zmieszana z miodem. Zarówno woda posłodzona miodem jak i kanapka z miodem bardzo dzieciom smakowała. Na zakończenie zajęć Tygrysy wykonały wspólną pracę plastyczną – plaster miodu.
19-03-2019 / Maria Kopyt

Sukces na Festiwalu Piosenki Przedszkolnej

Festiwal Piosenki Przedszkolnej Tegoroczny Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej zaowocował kolejnym sukcesem naszych przedszkolaków. W tym roku jury Festiwalu przyznało ex aequo drugie miejsce dwóm dziewczynkom z naszego przedszkola: Mira Rychel z piosenką „Kolorowy deszcz” i Samanta Bunza z piosenką „Na sawannie” otrzymały równorzędne nagrody w kategorii dzieci pięcioletnich. Występ na prawdziwej scenie jest poważnym wyzwaniem wymagającym długich przygotowań i ogromnej odwagi. Nie wszystkim udało się zająć punktowane miejsce, konkurencja była naprawdę duża, jednak każde dziecko otrzymało nagrodę. Ogromnie dziękujemy nie tylko Mirze i Samancie, ale także Poli i Kornelowi za reprezentowanie przedszkola w kategorii trzylatków i sześciolatków. Podziękowania kierujemy także do pań, które przygotowywały dzieci do konkursu, jak również do rodziców, bowiem bez ich udziału nie byłoby sukcesu.
16-03-2019 / Wiesława Mądrowska

Sukcesy naszych szachistów.

Sukcesy naszych szachistów Szachy to nasza specjalność, tak można powiedzieć po ostatnich sukcesach naszych obecnych przedszkolaków oraz absolwentów przedszkola. Turniej szachowy przedszkolaków, który odbył się 9 marca zakończył się zwycięstwem Natalii Orylskiej w kategorii dziewczynek, Ala Oniszko zdobyła II miejsce, Ania Harasz, Laura Siedlich i Emilka Wolf zajęły kolejno miejsca od czwartego do szóstego, a Anastazja Szymczak zdobyła także punktowane miejsce. W kategorii chłopców tryumfowali nasi absolwenci, Maciek Zieliński okazał się zwycięzcą, a Olek Dąbrowski zajął drugie miejsce. Punktowane miejsca zdobyli także Damian Orylski, Kuba Jaroń, Paweł Wichniarz, Adaś Oniszko, Jaś Gardzielik i Jaś Romanowski oraz Mikołaj Czykin.
Gratulujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w turnieju, cieszymy się nie tylko z sukcesów, ale także z udziału. Ponadto gorąco dziękujemy rodzicom za wspieranie dzieci w kształtowaniu ich zainteresowań oraz panu Włodkowi Gablerowi za przygotowanie dzieci do turnieju.
12-03-2019 / Wiesława Mądrowska

Wycieczka do Muzeum Minerałów

Wycieczka do Muzeum Minerałów -Tygrysy i Kngurki Na zaproszenie taty Wiktorii z grupy Puchatków przedszkolaki wybrały się do Muzeum Minerałów mieszczącego się w Latarni Morskiej. Dzieci podziwiały dostępną tam ekspozycję różnorodnych minerałów i ich form krystalicznych. Każdy mógł dotknąć ciekawych okazów oraz posłuchać historii z nimi związanych. Przedszkolaki pełne wrażeń wróciły z wycieczki z bagażem wielu informacji i nowych doświadczeń.
11-03-2019 / Maria Kopyt

Konkurs - Najpiękniejsze legendy o Kołobrzegu

Konkurs - Najpiękniejsze legendy o Kołobrzegu W dniu dzisiejszym przeprowadzony został konkurs wiedzy naszych przedszkolaków na temat Kołobrzegu. Było to podsumowanie cyklu zajęć, na których dzieci poznawały historię naszego miasta. Podczas wycieczek po mieście zwiedzały zabytki, słuchały legend i opowieści o tych miejscach. Następnie na zajęciach plastycznych dzieci starsze namalowały historyjkę obrazkową związaną z legendą o Kołobrzegu, natomiast dzieci młodsze narysowały historię przez siebie wymyśloną. Wygranymi w tym konkursie były wszystkie dzieci, gdyż podczas wspaniałej zabawy przyswoiły wiele cennych informacji o naszym mieście.
02-03-2019 / Maria Kopyt

Dzień Dinozaura u Sówek

Dzień Dinozaura u Sówek Końcówka lutego wcale nie musi być nudna… bo jak się okazuje właśnie na koniec miesiąca przypada dość nietypowe święto. Mowa oczywiście o Dniu Dinozaura, który wypada 26 lutego. Zatem była to wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje dinozaury, aby zaprezentować je koleżankom i kolegom. Nie zabrakło też gimnastyki, bowiem dzieci chodziły po śladach dinozaurów lub naśladowały ich powolne ruchy. Powstały też ciekawe "dinozaurowe budowle" z klocków.
02-03-2019 / Maria Kopyt

Trzymam się prosto

Trzymam się prosto - Króliczki W lutym dzieci wspólnie z podróżnikiem Mariuszkiem poszukiwały skarbów. Maluchy wysłuchały opowiadania, z którego dowiedziały się jak Mariusz szukał skarbu i jaki skarb znalazł. Następnie otrzymały informacje jakie zadania muszą wykonać, aby odnaleźć skarb. Droga do skarbu wiodła przez strumyk i aby przejść na drugi brzeg należało przeskakiwać po kamykach tak, by się nie zamoczyć. Dodatkowym utrudnieniem było przejście przez wąski tunel i zagadki, które wykonywały po drodze. Jednak dla mądrych Sówek żadna przeszkoda nie stanowiła trudności, bowiem mogły korzystać z wielu pomocy sensorycznych. Po wykonaniu wszystkich zadań dzieci odnalazły skarb. Zajęcie zakończyło się wspaniałą zabawą na magicznym dywanie.
02-03-2019 / Maria Kopyt

Dni otwarte w przedszkolu

Dzień otwarty w grupie Sówek Zajęcia otwarte są jedną z form kontaktu nauczyciela z rodzicami, dzięki którym rodzice mogą zobaczyć, jak funkcjonuje ich dziecko w grupie przedszkolnej. W minionych dniach w naszym przedszkolu odbyły się takie zajęcia w poszczególnych grupach. Scenariusze przygotowane przez nauczycielki obfitowały w szereg zabaw dydaktycznych, ruchowych i integracyjnych. Nie zabrakło też prac plastycznych wykonywanych wspólnie przez dzieci i ich rodziców oraz zadań matematycznych. Każdemu z tych zajęć towarzyszył śpiew i wesoła zabawa dzieci.
25-02-2019 / Maria Kopyt

Światowy dzień kota w grupie Sówek

Światowy dzień kota w grupie Sówek Koty bajkowe, koty bezdomne, koty domowe, dachowce – wszystkie te koty 17 lutego mają swoje święto. Z tej okazji dzieci z grupy Sówek odwiedziła mama Poli. Gościem dzieci był też kot o imieniu Tilda. Przygotowując się na przyjęcie gości dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, zakładając przygotowane wcześniej kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy. Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, rozwiązywanie zagadek. W tych wszystkich zabawach towarzyszyła dzieciom Tilda.
25-02-2019 / Maria Kopyt

Teatralny tydzień w grupie Kangurków

Teatralny tydzień w grupie „Kangurków” O pięknym świecie teatru, mówiły w tym tygodniu dzieci z grupy ,,Kangurków". Dowiedziały się kto oprócz aktorów pracuje w teatrze, kim jest sufler , scenarzysta i reżyser, jak wygląda scena, widownia, co to jest kurtyna, dlaczego w teatrze musi być cicho. Na koniec same wcieliły się w rolę aktorów, a podsumowaniem całego bloku tematycznego było wykonanie kukiełki według pomysłu dzieci.
17-02-2019 / Maria Kopyt

Dzień Świętego Walentego

 Tygryski - walentynkowi listonosze Walentynki to dobra okazja, by powiedzieć komuś, że się go lubi, szanuje, a nawet darzy wyjątkową sympatią. W naszym przedszkolu można było zrobić to za pośrednictwem poczty walentynkowej. Od poniedziałku 11 lutego dzieci wrzucały Walentynki do specjalnej skrzynki, w której znalazło się bardzo dużo kolorowych listów i laurek dla koleżanek i kolegów, a także pracowników. 14 lutego w Dzień Świętego Walentego dzieci z grupy Tygrysków pocztę walentynkową dostarczyły adresatom. Ponadto, wyjątkowo w tym dniu, każde dziecko obdarowane zostało lizakiem w kształcie serduszka.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Ogólnopolska akcja

Ogólnopolska akcja Nasze przedszkole po raz kolejny wzięło udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza".Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną oraz uświadomienie naszym przedszkolakom, że wystarczy grosik, by pomóc. Przedszkolaki wraz z Rodzicami z wielkim zaangażowaniem zbierały monety do skarbonek, walcząc tym samym o zajęcie pierwszego miejsca w wewnętrznym konkursie. Po zakończonej akcji zebrane "grosiki" zostały posegregowane według nominałów i bardzo dokładnie policzone. W przedszkolu uzbieraliśmy razem: 722 zł, co jest największą jak dotąd zebraną kwotą. Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji i chęć niesienia pomocy.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Edukacyjne zabawy Sówek

Edukacyjne zabawy Sówek Dzieci poznają świat za pomocą zmysłów – wzroku , słuchu, dotyku, węchu. Podczas dzisiejszych zajęć Sówki doświadczały co to jest zmysł dotyku. W trakcie zabaw dzieci rozpoznawały różne faktury i struktury. Dzięki tym doświadczeniom poszerzały zasób pojęć związany z odczuciami dotykowymi takimi jak: miękki, włochaty, ostry, wilgotny, śliski itp. Dzieci nie ograniczały się jedynie do badania rękami, wiele ćwiczeń wykonywały również stopami. Te zabawy dostarczyły im dużo informacji i mnóstwo radości.
15-02-2019 / Maria Kopyt

Dzień pizzy w naszym przedszkolu

Dzień pizzy w naszym przedszkolu 9 lutego na całym świecie uznany jest za Międzynarodowy Dzień Pizzy. Nasze Przedszkolaki ten dzień obchodziły 8 lutego. Tego dnia sale naszego przedszkola zamieniły się we włoską pizzerię. Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania: formowanie kulek drożdżowych, smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem. Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy. Cały dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. W ten sposób zachęcamy dzieci do wspólnej zabawy w gotowanie również z rodzicami. Nie tylko pizza była przygotowana w przedszkolu, ale także pyszny zdrowy ketchup, bez konserwantów i niezdrowych dodatków, który wykonały nasze panie pracujące w kuchni.
14-02-2019 / Maria Kopyt

Zajęcia plastyczne u Sówek

Zajęcia plastyczne u Sówek Podczas zajęć plastycznych Sówki wykonały karmnik dla ptaszków oraz ozdobiły szablon ptaszka, którego umieściły w karmniku. Zanim jednak powstały te piękne prace, dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Nauczyły się rozpoznawać ślady ptaków, dowiedziały się, które ptaki pozostają na zimę w naszym kraju. Uczyły się również rozpoznawać ptaki po wygładzie oraz układać obrazki z elementów. Ogromnym wyzwaniem było nakarmienie ptaszka przy użyciu słomki do napojów. Jednak i z tym zadaniem dzieci poradziły sobie znakomicie.
26-01-2019 / Maria Kopyt

Maleństwa w podróży na Sri Lankę

Maleństwa w podróży na Siri Lankę Grupa Maleństw wybrała się samolotem a wycieczkę do egzotycznych krajów. W czasie podróży dzieci mogły skosztować tropikalnych napojów. Naszym przewodnikiem był Karol, miłośnik zwierząt, który opowiadał nam o kulturze kraju oraz życiu zwierząt. Przyniesione przez niego zdjęcia, figurki oraz nagrane odgłosy zwierząt pozwoliły przenieść się dzieciom w inny bardzo ciekawy świat. Nasze przedszkolaki miały okazję zobaczyć słonie indyjskie, lamparty, wiewiórki syberyjskie, kobrę, małpy i wiele innych zwierząt. Po wyczerpującym dniu pełnym atrakcji grupa wróciła z dalekiej podróży do przedszkola. Wycieczka była wielką atrakcją dla małych podróżników.
26-01-2019 / Maria Kopyt

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w grupie Maleństw „Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie” – jest to opinia wszystkich wnucząt z naszego przedszkola, którą wyrazili w trakcie uroczystości związanych ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Ukochanym babciom i dziadkom dziękowano za cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom oraz za ogrom bezinteresownej miłości. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Następnie złożono życzenia dużo zdrowia oraz tego aby wnuczęta dostarczały powodów do dumy i radosnego uśmiechu. Swoim najbliższym dzieci wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Zimowe zabawy

Zimowe zabawy Za oknem zimowa aura i śnieg, który dzieci uwielbiają. To świetna okazja, aby zażyć z dziećmi ruchu na świeżym powietrzu, przy okazji świetnie się bawiąc. Jazda na sankach to najpopularniejsza zimowa aktywność ale nie taka prosta, o czym przekonała się Pani Sylwia. Śnieżna bitwa również spodobała się naszym maluszkom. Dzieci miały ogromną frajdę i wiele radości.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Kulinarne inspiracje - Śnieżna sałatka”

Kulinarne insopiracje Sówek- Śnieżna sałatka Warzywa i owoce pełnią bardzo ważną rolę w żywieniu każdego człowieka. Zawierają cenne witaminy składniki mineralne oraz błonnik pokarmowy. O tym wszystkim dowiedziały się dzieci podczas samodzielnego przygotowania surówki do obiadu. Poznały wygląd, smak i zapach produktów potrzebnych do zrobienia surówki. Uczyły się, jak higienicznie wykonać potrawę oraz bezpiecznie posługiwać się tarką jarzynową. Własnoręcznie wykonana surówka smakowała wszystkim wyśmienicie.
23-01-2019 / Maria Kopyt

Spacer Tygrysów po Kołobrzegu

Spacer Tygrysów po mieście Spacer rozpoczęły Tygrysy od dotarcia do Latarni Morskiej. Tam dowiedziały się, że ta ceglana wieża służyła nie tylko do oświetlania drogi marynarzom, ale była też częścią murów obronnych. Historia Kołobrzegu rozpoczęła się w VIII wieku, o czym dowiedziały się dzieci przy pomniku przed katedrą. Oglądając wmurowane w ściany katedry płyty nagrobne przeniosły się w odległą przeszłość w której żyli mieszczanie i rycerze. Będąc pod ratuszem zauważyły, że jego kształt przypomina literę „C”. dzieci zatrzymały się również przy półkolumnie, na której umieszczona jest rzeźba głowy Adebara. Zgodnie z tradycją, pogłaskanie jej przynosi spełnienie życzenia, co Tygrysy postanowiły sprawdzić. W ten sposób przekazana wiedza na temat historii naszego miasta na długo zostanie w pamięci dzieci.
22-01-2019 / Maria Kopyt

Tygrysy na Spotkaniu z literaturą

 Tygrysy na Spotkaniu z literaturą Kolejna wizyta Tygrysków w bibliotece odbyła się 11 stycznia. Na Spotkaniu z Literaturą dzieci zapoznały się z zabawną historią o bałwanku, do którego niespodziewanie zawitały pingwiny. Na spotkaniu nie zabrakło zagadek o zimie i rozmów o ochronie środowiska naturalnego. Na zakończenie dzieci wykonały kolorowankę bałwanka. W drodze powrotnej do przedszkola przedszkolaki wysłały zaproszenia do babć i dziadków na uroczystość organizowaną z okazji ich święta.
17-01-2019 / Maria Kopyt

Koncert muzyczny

Koncert muzyczny"Najpiękniejsze piosenki z bajek" Tematem przewodnim dzisiejszego koncertu muzycznego były „Najpiękniejsze piosenki z bajek”. W koncercie wystąpiło dwóch wokalistów i muzyk grający na keyboard. Prezentowane były piosenki z animowanych bajek. Zadaniem dzieci było odgadnięcie tytułu bajki, z której pochodzi piosenka. Ponieważ piosenki są dobrze znane dzieciom występy solowe wokalistów zasilił chórek przedszkolny, nie zabrakło też pląsów i tańca.
11-01-2019 / Maria Kopyt

Sówki w Krainie Lodu

Sówki w Każdy dzień w przedszkolu może być ciekawy. Przekonały się o tym Sówki, które wyruszyły w podróż do krainy lodu. Trwała ona cały tydzień. Podczas ciekawej podróży dzieci zdobyły wiele nowych wiadomości. Dominowała forma wesołej zabawy. Zajęci poznawcze pomogły dzieciom dowiedzieć się, gdzie można spotkać pingwina oraz fokę. Układanie puzzli było okazją do opisania ich budowy oraz poznania zwyczajów. Naśladować chód tych zwierząt to nie lada zadanie, z którym świetnie poradziły sobie sprytne Sówki. W trakcie przygotowań do wyprawy na Arktykę dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się klimat polarny oraz same dobrały ubiór do panującej tam pogody. Nie zabrakło zabaw na śniegu oraz rzucania „śnieżnymi kulami” do celu. W czasie spaceru po krach lodowych dzieci znalazły wielkie ślady, które okazały się śladami niedźwiedzia polarnego. Porównywały ich wielkość ze swoją ręką i dziwiły się, że łapa misia jest taka wielka. Podczas zajęć plastycznych pokolorowały portret niedźwiedzia. Przy tak ekscytujących zajęciach czas szybko minął, a ogromna ilość wiedzy w małych główkach pozostała.
11-01-2019 / Maria Kopyt

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy "W krainie baśni" Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 4 stycznia odbył się bal „ W krainie baśni”. Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka, piratów... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Na tę wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Zespół „Klaunów Kulki”, który zachęcał wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych konkursach zręcznościowych i ruchowych. Dzieci miały też możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.
07-01-2019 / Maria Kopyt