Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

DEN 18 14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji, w piątek 12 października, dzieci z każdej grupy zaprezentowały piosenki i wierszyki dla wszystkich pracowników przedszkola. W tak ważnym dniu w roku szkolnym chcielibyśmy przyłączyć się do życzeń dzieci i złożyć najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i sukcesów oraz podziękować za rzetelną pracę każdego dnia.
Wiesława Mądrowska
Maciej Mądrowski
14-10-2018 / Wiesława Mądrowska

Październikowy koncert muzyczny

Koncert filharmoniczny Jesienna muzyka była tematem październikowego koncertu muzycznego. Dzieci miały okazję wysłuchać nastrojowej muzyki przy dźwiękach skrzypiec i altówki, a także poznać "Panią Gamę". Udział w koncertach granych na żywo z pewnością ułatwi dzieciom odbiór muzyki klasycznej, co jest ogromnie ważne w czasach dynamicznego rozwoju techniki, a zwłaszcza nadmiernego przywiązania dzieci do gier komputerowych. Kochani Rodzice! Warto czasami wybrać się z dziećmi na koncert, czy spektakl. Regionalne Centrum Kultury w każdą niedzielę organizuje Poranki Młodego Widza - również dla dzieci młodszych, szczegóły na stronie www.rck.kolobrzeg.eu, a zdjęcia z naszego koncertu znajdziecie w galerii.
06-10-2018 / Wiesława Mądrowska

Maleństwa na spacerze.

Miła niespodzianka na spacerze Maleństw Ruch na powietrzu powinien być elementem rozkładu dnia w przedszkolu. Oczywiście jeśli tylko pogoda jest odpowiednia, to w każdej grupie organizowane są spacery, wycieczki piesze lub zabawy na placu zabaw. Miła niespodzianka spotkała Maleństwa podczas spaceru, bowiem miały okazję nie tylko przyglądać się pracom na pobliskiej budowie bloku mieszkalnego, ale także móc wejść do koparki, co zwłaszcza podobało się chłopcom lub chociaż stanąć obok, by zobaczyć ją z bliska. Dziękujemy operatorowi koparki za sprawienie dzieciom frajdy. Zdjęcia w galerii.
06-10-2018 / Wiesława Mądrowska

Bal Jesieni

Bal jesieni u Maleństw i Sówek Tradycyjnie jesienią w przedszkolu odbywa się bal. Przedszkolaki w jesiennych przebraniach ochoczo ruszyły do tańca i zabawy. Ruch przy muzyce rozwija sprawność fizyczną dzieci, daje upust emocjom, co przekłada się na ich dobre samopoczucie. To także okazja do utrwalania wiedzy o charakterystycznych cechach jesieni. Tego dnia w przedszkolu dominowały odcienie brązu, zieleni, czerwieni i żółci. Ubrania dzieci przyozdobione były kolorowymi liśćmi, owocami, kwiatami. Spośród wielu ciekawych przebrań można było zauważyć oryginalny kapelusz w kształcie chmurki z kropelkami deszczu. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do balu. Zdjęcia w galeriach poszczególnych grup.
05-10-2018 / Wiesława Mądrowska

Jesienny kącik przyrodniczy u Kangurków

Skarby jesieni u Kangurków Kolorowa Jesień inspiruje do organizacji ciekawych zajęć dydaktycznych i rozrywek dla dzieci. Dzieci z grupy Kangurków poznawały kolory, kształty, zapachy jesiennych owoców i liści. Następnie grupowały zgromadzone dary według wybranej cechy, układały je do pojemników, komponowały swój „jesienny kącik przyrodniczy”. W ten sposób dzieci nie tylko poznawały cechy jesieni, ale przede wszystkim kształciły umiejętności praktyczne aranżując wnętrze swojej sali. Zdjęcia w galerii.
01-10-2018 / Wiesława Mądrowska

Zabawy badawcze Tygrysków

Zabawy badawcze w grupie Tygrysków Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci ich naturalnej pasji odkrywania świata poprzez min. ciekawe eksperymenty, które tłumaczą w bardzo prosty sposób zjawiska zachodzące w naturalnym otoczenia. Temu też służyło doświadczenie z wodą i szyszkami. Na podstawie zabawy badawczej dzieci mogły zrozumieć jak wpływ na kwiaty, owoce, nasiona ma określona pora dnia lub roku.
30-09-2018 / Wiesława Mądrowska

Kasztanowe ludziki Tygrysków

Kasztanowe Ludziki Tygrysków Jesienią dojrzewają kasztany, a z nich można zrobić ludziki. Właśnie z tym zadaniem postanowiły zmierzyć się Tygryski. Sądząc po efektach zadanie nie było trudne, bo sprawne Tygrysy poradziły sobie doskonale. Z pewnością miały dobrą zabawę i satysfakcję, a to motywuje do kolejnych działań. Nic tak nie buduje wiary we własne możliwości jak sukces. Wierzymy, że mądre Tygryski odniosą jeszcze wiele sukcesów, bo przed nimi ostatni rok przygotowania do szkoły. Zdjęcia w galerii.
26-09-2018 / Wiesława Mądrowska

Dzień Śliwki

Dzień Śliwki w Kangurkach Obchodzenie nietypowych świąt stało się tradycją w naszym przedszkolu. W Dniu Śliwki nie mogło zabraknąć śliwek jako dodatku do obiadu i oczywiście w pysznym cieście. Każde ciasto smakowało wybornie, choć różne były techniki ich wykonania, oprócz śliwek do jednego z ciast dodano także marchewkę, która urosła w naszym ogródku. Śliwki były także tematem prac plastycznych, rozmów o przetworach na zimę i oczywiście o wartościach zdrowotnych tych owoców. Zdjęcia w galeriach grup.
25-09-2018 / Wiesława Mądrowska

Tygrysie wykopki

Tygryski zbierają plony swojej pracy Tygryski na wiosnę posiały warzywa w naszym ogródku. Przez wiosnę i lato pielęgnowały je, obserwowały jak rosną, a teraz przyszedł czas zbiorów. Sprawne sześciolatki bez trudu wykopały marchewkę, buraki i pietruszkę. Marchewka będzie przeznaczona na ciasto marchewkowe ze śliwkami i zdrowy sok, a pietruszka i buraki na zupy. Poznanie przez działanie, to jedna z metod efektywnego uczenia się, którą wykorzystujemy w naszym przedszkolu. Dzieci nie tylko poszerzają zasób wiedzy, ale uczą się wykorzystania jej w praktyce. W ten sposób realizujemy także treści programów edukacji zdrowotnej: „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” oraz „Marchewkę zjadamy, zdrowe zęby mamy”. Zdjęcia w galerii.
24-09-2018 / Maciej Mądrowski

Dzień Przedszkolaka w Maleństwach

Dzień Przedszkolaka w Maleństwach 20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji dzieci, które w tym roku rozpoczęły uczęszczanie do naszego przedszkola, uczestniczyły w zabawie tanecznej. W prawdziwie dyskotekowej scenerii, a to za sprawą aranżacji Sali Doświadczania Świata, dzieci mogły tańczyć, przyglądać się świetlnym efektom, radować i cieszyć się wspólną zabawą. Maleństwa są coraz bardziej śmiałe, odważne, a to ogromnie nas cieszy, bo widać już efekty adaptacji. Zdjęcia w galerii.
24-09-2018 / Maciej Mądrowski

Kredowe Rysunki Maleństw

Kredowe rysunki Maleństw Maleństwa, to nasza najmłodsza grupa. Pomimo trudów adaptacji chętnie biorą udział w zajęciach plastycznych. Rysowanie kredą przypadło maluchom do gustu. Przy sprzyjającej pogodzie ochoczo przystąpiły do pracy. Panie starają się angażować dzieci do działania, proponując im różne atrakcje, by dzieci się wyciszyły i łagodniej zniosły ten trudny dla nich czas. Zatroskanych rodziców uspokajamy, dzieci dają radę, panie także, więc nie ma się o co martwić. Zobaczcie sami, zdjęcia w galerii.
19-09-2018 / Maciej Mądrowski

Dziewiąte Urodziny Przedszkola

Dziewiąte Urodziny Przedszkola 14 września obchodziliśmy rocznicę otwarcia przedszkola- w tym roku minęło już 9 lat. Tradycyjnie z tej okazji organizujemy festyn. W związku ze Stuleciem Niepodległości Polski motywem przewodnim uroczystości były treści patriotyczne. Przygotowane dla dzieci i rodziców atrakcje nawiązywały do naszych barw narodowych, np. powstała flaga z dobrymi uczynkami, flagi pojawiły się też na twarzach dzieci, były rozgrywki sportowe biało-czerwonych, a także malowanie kołobrzeskiej latarni morskiej. Nie zabrakło też słodkości, urodzinowe torty cieszyły się niemałym powodzeniem, jak również pyszne ciasta upieczone przez rodziców oraz smaczna i zdrowa zupa marchewkowa przygotowana przez naszą kuchnię. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w naszych urodzinach, rodzicom i pracownikom za zaangażowanie, uśmiech i miłe słowa. Zdjęcia w galerii.
19-09-2018 / Maciej Mądrowski

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej w grupie Maleństw

Maleństwa 12 września to Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej. Nawyku mycia zębów i dbania o higienę jamy ustnej powinno się uczyć dzieci od najmłodszych lat. Dlatego też nasze Maleństwa, które dzielnie pokonują trudy adaptacji uczestniczyły dziś w zajęciach poświęconych zdrowemu uśmiechowi. Dowiedziały się jak dbać o zęby oraz uczyły się prawidłowego ich szczotkowania przy wykorzystaniu modelu szczęki. Zdjęcia w galerii.
12-09-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Marzyciela

Puchatki 10 września obchodzony jest Dzień Marzyciela. Marzyć lubi chyba każdy, a dzieci marzeń mają bez liku o czym mogliśmy się wczoraj przekonać. W każdej grupie marzyły i przedszkolaki i panie. Podczas zajęć powstały barwne prace plastyczne ilustrujące dziecięce marzenia; słuchano utworów literackich tematycznie związanych z marzeniami, jak w grupie Puchatków; były też zabawy ruchowe. W galerii prac na korytarzu można od wczoraj podziwiać "Drzewka marzeń", a w galerii zdjęć na stronie - uwiecznione marzące Puchatki.
11-09-2018 / Anna Janczak-Prugar

Teatrzyk "Jarzynki, witaminki"

Teatrzyk W poniedziałkowe przedpołudnie nasze przedszkole odwiedzili aktorzy. Dzieci miały okazję obejrzeć spektakl dotyczący zdrowego odżywiania. Bohaterowie opowiadali o najważniejszych zasadach prawidłowej diety oraz konsekwencjach niezdrowego trybu życia. Pouczające i wesołe piosenki oraz dialog między aktorami i dziećmi, sprawiły, że przedstawienie nabrało interaktywnego charakteru. Zdjęcia w galerii.
10-09-2018 / Anna Janczak-Prugar

Kulinarne inspiracje

Kulinarne inspiracje Doświadczenia poprzednich lat pokazały, że i dzieci i panie lubią zajęcia kulinarne. Stąd projekt "Kulinarne inspiracje", w ramach którego dzieci będą cyklicznie wykonywały samodzielnie lub z niewielką pomocą pań "dodatek" podawany do zupy. W pierwszą środę września były to kanapki z twarożkiem i rzodkiewką. Przy okazji propagowania zdrowego odżywiania dzieci doskonaliły umiejętności samoobsługowe oraz umiejętność estetycznego spożywania posiłku. Zdjęcia w galerii.
05-09-2018 / Anna Janczak-Prugar

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

P Koniec czerwca to czas podsumowań. Pewien rodzaj podsumowania stanowiły programy artystyczne prezentowane przez wszystkie grupy podczas spotkań z okazji zakończenia roku szkolnego. Tym razem większość występów nawiązywała do letniej aury i wakacji, ale i do bezpiecznego wypoczynku. Zakończenie roku to nie tylko prezentacja zdobytych przez dzieci umiejętności, to także dyplomy i nagrody za ciężką pracę dzieci oraz okazja do podziękowania rodzicom za włączanie się w życie przedszkola. Miło nam bardzo, że wychowankowie i rodzice poprzez miłe słowa, kwiaty i upominki nie zapominają o wychowawcach, pracownikach i dyrekcji. Wszyscy wspólnie staramy się, by dzieci w naszym przedszkolu czuły się i rozwijały jak najlepiej. Żegnając rok szkolny i witając wakacje pożegnaliśmy grono wychowanków odchodzących do zerówek lub szkół podstawowych. Mamy nadzieję, że czas spędzony z nami będzie przez nich mile wspominany. Zdjęcia w poszczególnych galeriach
10-07-2018 / Anna Janczak-Prugar

Podziękowanie dla pracowników

Podziękowanie dla pracowników W ostatni piątek czerwca dzieci podziękowały wszystkim pracownikom za całoroczną opiekę. Każda grupa zaprezentowała część swojego programu, który wcześniej był przedstawiany rodzicom na uroczystościach podsumowujących pracę w każdej grupie. Nadszedł czas wypoczywania. Odrobina wytchnienia przyda się nam wszystkim. Życzymy dzieciom wspaniałych wakacji, a pracownikom udanych urlopów. Zdjęcia w galerii.
29-06-2018 / Wiesława Mądrowska

Króliczki na Spartakiadzie

Spartakiada Nasze energiczne Króliczki reprezentowały przedszkole na Spartakiadzie, czyli na zawodach sportowych organizowanych przez Przedszkole Miejskie nr 1. Celem zawodów jest nie tyle zdobywanie czołowych miejsc i medali, co wesoła zabawa, podczas której dzieci mogą nauczyć się współpracy oraz nawiązać kontakty z rówieśnikami z innych przedszkoli. Jest to także doskonała okazja, by uświadomić dzieciom, jak ważna jest aktywność fizyczna i dbanie o dobrą kondycję. Zdjęcia w galerii.
26-06-2018 / Anna Janczak-Prugar

Tydzień bezpieczeństwa

Kangurki Zbliżają się wakacje, warto więc pamiętać jak bezpiecznie spędzać czas oraz jakie miejsca wybrać na odpoczynek i zabawę. Jeszcze przed końcem roku szkolnego zaplanowaliśmy jeden tydzień w czerwcu pod hasłem bezpieczeństwa. Dzieci utrwalały wiedzę na temat bezpiecznych zachowań oraz poznawały numery alarmowe. W przedszkolu została również przeprowadzona próbna ewakuacja na wypadek pożaru w budynku, która przebiegła sprawnie i szybko. Niemal wszystkie grupy przedszkolne miały także okazję zapoznać się z pracą służb strzegących bezpieczeństwa oraz ratujących życie i zdrowie. Kangurki i Puchatki odwiedziły Komendę Policji, Sówki wybrały się do Komendy Straży Pożarnej, natomiast Króliczki i Tygryski poznały pracę ratowników ze Stacji Ratownictwa Medycznego. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
26-06-2018 / Anna Janczak-Prugar

Sówki i Kangurki w Dolinie Charlotty

Charlotta Sówki i Kangurki wybrały się na wycieczkę do Doliny Charlotty niedaleko Słupska. Odwiedziły tam fokarium, zoo i Krainę Bajek. Wszystkim bardzo podobał się pokaz sztuczek w wykonaniu fok. I Sówki i Kangurki doskonale bawiły się też na placu zabaw i w Krainie Bajek, odwiedzając domki bajkowych postaci i pozując do zdjęć z rzeźbionymi bohaterami. Nasi mali podróżnicy wracali do przedszkola pełni niezapomnianych przeżyć. Zdjęcia w galerii.
11-06-2018 / Anna Janczak-Prugar

Tygryski w Leonardii

Leonardia Najstarsza grupa wybrała się do Darłowa do parku Leonardia. To miejsce zabaw dla dzieci w każdym wieku. W parku można grać w liczne gry, zaprojektowane i wykonane ręcznie z drewna, sznurów, worków, kamyków i innych naturalnych materiałów. W tym wyjątkowym miejscu Tygrysy bawiły się doskonale. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach cieszą nie tylko zdobycze najnowszej technologii. Zdjęcia w galerii.
11-06-2018 / Anna Janczak-Prugar

Puchatki i Króliczki w Człuchowie

człuchów Puchatki i Króliczki wybrały się ostatnio do Człuchowa, gdzie odwiedziły zoo i bawiły się na placu zabaw. Pogoda i humory dopisały, a nasi mali podróżnicy dzielnie znieśli podróż. Po powrocie, pełni wrażeń opowiadali o napotkanych w zoo egzotycznych i rzadkich gatunkach zwierząt oraz o wesołej zabawie w basenie z kulkami i na dmuchańcu. Zdjęcia w galerii.
11-06-2018 / Anna Janczak-Prugar

Maleństwa na Dzikim Zachodzie

Maleństwa Początek czerwca to czas wycieczek z okazji Dnia Dziecka. Organizujemy wyjazdy bliższe i dalsze dla wszystkich grup. Najmłodsza grupa odwiedziła Park Rozrywki "Dziki Zachód" w Zieleniewie. Maleństwa dotarły tam miejską ciuchcią. Na miejscu skorzystały z atrakcji: przejażdżka na kucyku, przejażdżka bryczką, karuzela, dmuchaniec oraz zwiedzanie mini-zoo i karmienie zwierzątek. Wszystkie maluchy wracały do przedszkola szczęśliwe i zadowolone. Zdjęcia w galerii.
07-06-2018 / Anna Janczak-Prugar

Czerwcowy koncert muzyczny

koncert Koszalińscy muzycy na czerwcowym koncercie muzycznym zaprezentowali dzieciom zabawne piosenki opowiadające o zawodach: tych popularnych, tych zanikających oraz tych związanych z nowoczesnymi technologiami. Było jak zwykle wesoło, ale i interaktywnie. Zdjęcia w galerii.
04-06-2018 / Anna Janczak-Prugar

"Puchatkowe" Mamy czytają

CPCD W akcję "Cała Polska czyta dzieciom" przez cały rok szkolny włączają się rodzice z niemal wszystkich grup. Grupę Puchatków odwiedziły w ostatnim czasie Mama Oli, Mama Mikołaja oraz Mama Samanty i Sary. Wszystkie panie przygotowały lektury z repertuaru literatury dziecięcej dostosowane do wieku dzieci, na wesoło lecz z morałem. Warto pamiętać, że codzienne głośne czytanie dzieciom niesie wiele korzyści. Oprócz więzi jaka powstaje między rodzicem a dzieckiem wymienić należy korzyści językowe i umysłowe. Dziecko słuchając wzbogaca swój zasób słownictwa, uczy się konwersacji oraz nabywa umiejętności łatwego wypowiadania się w sposób jasny i logiczny. Pani Marcie, pani Sandrze i pani Paulinie serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji. Zdjęcia w galerii.
04-06-2018 / Anna Janczak-Prugar

Pokaz tresury psa

Kovu W piątkowy poranek nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość - owczarek szkocki długowłosy Collie o imieniu Kovu. Przybył ze swoją właścicielką, ciocią Hani z grupy Sówek. Pani Magda jest instruktorem fitness dla psów z Fit2Dogs w Kołobrzegu. Kovu zaprezentował dzieciom zgromadzonym w sali rytmicznej wybrane sztuczki, które opanował w ciągu ostatnich dwóch lat. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci dowiedziały się także jak przywitać się z nowo poznanym psem oraz jak bezpiecznie zachowywać się w jego obecności. Treści dotyczące bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami wynikające z realizowanego przez przedszkole programu profilaktyki są niezwykle istotne. A dzisiejsza wizyta okazała się pouczająca nie tylko dla dzieci. Często przecież bywa tak, że nawet osoby dorosłe nie mają świadomości jak bezpiecznie zachować się w obecności psa. Dowiedzieliśmy się zatem, że pies bywa groźny, ale zanim zaatakuje sygnalizuje na przykład to, że nie chce być głaskany i że chce uniknąć kontaktu z człowiekiem. Takimi sygnałami jest oblizywanie się, ziewanie i wreszcie odwrócenie głowy od człowieka. Szczególnie jeśli dziecko lub dorosła osoba gwałtowanie próbuje przytulić psa lub nagle wyciąga do niego ręce, pies odwraca głowę. To bardzo czytelny sygnał, nie sposób go nie zauważyć. To, co powinniśmy zrobić, kiedy pies się od nas odwraca, to po prostu zostawić go w spokoju. Inną istotną informacją powinna być dla nas żółta wstążka noszona przez psa, np. na smyczy. To znak dla otoczenia, że pies może być agresywny i że bez zgody właściciela najlepiej się do niego nie zbliżać. Spotkanie z Kovu sprawiło wszystkim wiele radości. I Kovu i Pani Magdzie serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wizytę w przedszkolu oraz za przekazaną nam wiedzę o bezpiecznych zachowaniach w kontaktach z czworonogami.Zdjęcia w galerii.
25-05-2018 / Anna Janczak-Prugar

Festyn Rodzinny

festyn Pod koniec maja w naszym przedszkolu świętujemy Dzień Mamy i Taty. Jak co roku odbył się z tej okazji Festyn Rodzinny na placu zabaw. Były krótkie występy dzieci oraz upominki dla rodziców. Nie brakowało też atrakcji. Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszyły się między innymi balonikowe zoo oraz malowane tatuaże. Dziewczynki mogły pomalować sobie paznokcie. Spore zainteresowanie wzbudziło również malowanie farbami na folii. Niespodzianką dla dużych i małych był także dmuchaniec. Panie z kuchni przygotowały tradycyjnie ciepły posiłek. W tym roku można było spróbować zupy pomidorowej oraz łazanek. Tuż obok kusiły ciasta upieczone przez rodziców, za które serdecznie dziękujemy. Festyn przebiegał w prawdziwie rodzinnej i radosnej atmosferze, mimo wietrznej aury. Zdjęcia w galerii.
25-05-2018 / Anna Janczak-Prugar

Teatrzyk "O pchle co manier nie miała"

Teatrzyk Radomscy aktorzy odwiedzili nas w maju ze spektaklem inspirowanym tekstem Jana Brzechwy "Pchła szachrajka". Tytułowa pchła uchodziła za wielką damę, jednak brakowało jej dobrego wychowania. W głowie jej były tylko psoty. W przedstawienie - wesołe, lecz z morałem, wplecione zostały zwroty w języku angielskim: między innymi nazwy pór roku oraz przymiotniki opisujące wygląd osób. Wesołe piosenki, tańce animacyjne oraz aktywny udział dzieci , jak zwykle sprawiły, że spektakl wszystkim bardzo się podobał. Zdjęcia w galerii.
23-05-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Konwalii 2018

Dzień Konwalii 2018 W dniach 14-18 maja 2018 r. zorganizowane były obchody Dnia Konwalii, czyli Święta wszystkich przedszkolaków. Motywem przewodnim tegorocznego Święta była edukacja włączająca oraz integracja dzieci niepełnosprawnych z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Przyjęcie takiego charakteru Święta wiąże się z wyznaczonymi w tym roku szkolnym ministerialnymi kierunkami polityki oświatowej państwa oraz z promocją realizowanego przez przedszkole projektu unijnego pod nazwą „Rozszerzenie oferty o zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci poprzez dostosowanie miejsc przedszkolnych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych oraz podniesienie kompetencji nauczycieli w Przedszkolu Rodzinnym Mądrowscy, Maciej Mądrowski w Kołobrzegu”.

W ramach realizacji projektu unijnego utworzono m.in. Salę Doświadczania Świata, w której każdego dnia bawiły się dzieci z kołobrzeskich przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz z przedszkoli zorganizowanych w szkołach podstawowych. Łącznie odwiedziło nas ponad 270 dzieci z 16 placówek, w tym dzieci z Okruszka i OREW oraz około 40 nauczycieli i opiekunów.

Główna uroczystość odbyła się 18 maja. Tegorocznym laureatem Medalu Konwalii został Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Okruszek” za wieloletnią pracę na rzecz dobra osób niepełnosprawnych, za nieustanne czuwanie nad przestrzeganiem ich praw, za wspaniałe efekty edukacji gwarantujące pełne uczestnictwo w życiu społecznym. Medal odebrała obecna dyrektor Ośrodka Joanna Szymańska wraz z wychowankami, natomiast byłym dyrektorom, w tym pierwszej pani dyrektor Teresie Dąbrowskiej oraz pani Annie Fijałkowskiej-Zabielskiej, panu Antoniemu Szarmachowi wręczyliśmy dyplomy podziękowania.

Patronat Honorowy nad uroczystością objął Prezydent Miasta Kołobrzeg, Starosta Kołobrzeski, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska. Patronat medialny: Telewizja Kablowa Kołobrzeg, Gazeta Kołobrzeska.

Podczas uroczystości zaprezentowały się dzieci z grupy Kangurków i Puchatków, które odśpiewały Hymn Konwalii oraz przedstawiły przepiękną opowieść taneczną symbolizującą trudy codziennego życia osób zmagających się z różnego rodzaju deficytami rozwojowymi. Taniec motyli zrobił ogromne wrażenie wywołując podziw i wzruszenie na twarzach gości. Zarówno dzieciom, jak i dorosłym bardzo podobała się Sala Doświadczania Świata. Dziękujemy za miłe słowa, miło nam, że mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach naszych gości i wspólnie cieszyć się z efektów unijnego wsparcia.
19-05-2018 / Wiesława Mądrowska

Międzynarodowy Dzień Tańca

pokaz Międzynarodowy Dzień Tańca obchodzony jest 29 kwietnia. W naszym przedszkolu zorganizowany został nieco później, bo na początku maja, jednak z pewnością na długo pozostanie w pamięci nie tylko dzieci. A to za sprawą profesjonalnego przygotowania tego święta przez Panią Marcelinę z grupy Maleństw, która przez 14 lat tańczyła i startowała w turniejach tańca towarzyskiego i zdobyła klasę taneczną A w obu stylach (tańce standardowe oraz tańce latynoamerykańskie). Jej największym osiągnięciem jest zdobycie wicemistrzostwa Polski w salsie w kategorii do lat 15. Przed południem wszystkie grupy zebrały się w sali rytmicznej, gdzie odbył się pokaz różnych tańców, w tym trzech w wykonaniu Pani Marceliny: walc angielski, taniec brzucha oraz Jive. Na koniec rozległy się olbrzymie brawa oraz okrzyki "Bis! bis!" Oprócz tańca na żywo dzieci obejrzały nagrania prezentujące między innymi break dance, taniec towarzyski, locking i balet. Niespodzianką był również krótki pokaz umiejętności tanecznych dzieci uczęszczających na zajęcia dodatkowe z nauki tańca prowadzone przez Panią Marcelinę. Dzieci starsze zaprezentowały polkę, a wspólnie z dziećmi młodszymi zatańczyły disco dance. Po południu natomiast odbyła się dyskoteka w klimacie rock and roll'a, którą poprowadziła również Pani Marcelina. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie strojów dla dzieci. Gratulujemy pomysłowości. Natomiast Pani Marcelinie składamy ogromne podziękowania za wysiłek włożony w przygotowanie oraz realizację tego niezwykłego wydarzenia oraz gratulujemy talentu. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
10-05-2018 / Anna Janczak-Prugar

Przedszkoliada

Przedszkoliada W tym tygodniu odwiedzili nas instruktorzy Przedszkoliady.pl w ramach promocji programu "Przedszkole i piłka" będącego ogólnopolskim systemem rozrywki ruchowej. Program zajęć „Przedszkole i Piłka” jest formą zachęcenia dzieci w wieku 3-6 lat do podejmowania aktywności fizycznej opartej na ćwiczeniach z piłkami. W pokazowych zajęciach wzięły udział dzieci z grup: Sówki, Kangurki, Puchatki, Króliczki i Tygryski. Wykonując ćwiczenia z piłką i nie tylko doskonale się bawiły. Wybrane zdjęcia w galerii.
27-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Plebiscyt Głosu Koszalińskiego "Przedszkole Na Medal 2018"

Informujemy, że nasze przedszkole zostało nominowane w kategorii "Przedszkole Roku 2018" plebiscytu "Przedszkole na Medal" organizowanego przez Głos Koszaliński. Jesteśmy mile zaskoczeni, dziękujemy za nominację i zapraszamy do oddania głosu, wysyłając SMS pod nr 72355 o treści GKPR.27.

Oprócz nominacji przedszkola, miło nam poinformować, że w kategorii "Nauczyciel Przedszkolny Roku 2018", nominowana została pani Julita Szczerba, nauczyciel prowadzący grupę Kangurki. Aby oddać głos na panią Julitę, wystarczy wysłać SMS pod nr 72355 o treści GKNPR.103

Cała grupa Kangurki jest z kolei nominowana w kategorii "Grupa Przedszkolna Roku 2018", aby oddać głos należy wysłać SMS pod nr 72355 o treści GKPRZ.8

We wszystkich głosowaniach koszt jednego SMSa jest taki sam: 2,46zł brutto. Głosowania będą trwać do wtorku, 22 maja do godz. 21:00

Wyniki można śledzić na stronie http://www.gk24.pl/plebiscyty

Dziękujemy za wszystkie głosy!
25-04-2018 / Maciej Mądrowski

Teatrzyk "Benio w opałach"

Teatrzyk Benio to żyjąca w wysokich trawach i tataraku nieprzeciętna żabka, zakochana w równie zielonej jak on Larysie. Główny bohater przedstawienia popełnia wiele błędów, ale dzięki dobrym radom pojawiających się kolejno postaci naprawia swoje zachowanie. Przekonuje się o tym, jak ważna jest przyjaźń i miłość oraz o tym, że trzeba o nie dbać. W tę barwną historię zostały wplecione piosenki oraz elementy języka angielskiego. Tym razem dzieci aktywnie uczestnicząc w spektaklu miały możliwość poznania nazw instrumentów oraz czynności związanych z ruchem w języku angielskim. Zdjęcia w galerii.
18-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

XXII Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej

Festiwal Piosenki Przedszkolnej Tegoroczny Festiwal Piosenki Przedszkolnej zakończył się sukcesem, bowiem Łucja z grupy Tygrysków zdobyła I miejsce w kategorii sześciolatków. Ponadto Nadia z grupy Kangurków i Dominika z grupy Puchatków oraz Livia z grupy Króliczków otrzymały wyróżnienia. Dziękujemy dzieciom za odwagę i piękne śpiewanie, paniom za przygotowanie dzieci do prezentacji piosenek, a rodzicom za pomoc i umożliwienie udziału dzieci w Festiwalu. Rozwijanie talentów dzieci jest ważnym zadaniem przedszkola, toteż staramy się wykorzystywać pojawiające się możliwości. Z pewnością Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej jest jedną z form rozwijania talentów wokalnych dzieci, ale ważna jest także codzienna rzetelna praca, której efekty zawsze cieszą. I tak właśnie było w tym przypadku. Ogromnie dumni z osiągniętych sukcesów gratulujemy dzieciom, paniom i rodzicom. Zdjęcia w galerii.
14-04-2018 / Wiesława Mądrowska

Dzień czekolady

Króliczki Czekoladę lubi większość z nas. Nie dziwi więc fakt, że czekolada ma swój dzień w kalendarzu. W Polsce obchodzony jest 12 kwietnia. Początkowo jednak przywiezione z Ameryki do Europy nieznane nikomu nasiona kakaowca nie znalazły uznania. Dopiero w XVII wieku popularne stały się roztarte ziarna kakaowca zalane ciepłą wodą z dodatkiem cukru. Pierwsza oryginalna polska czekolada pitna powstała dopiero w 1859. Jej twórcą był Ernest Karol Wedel. Dziś to wyrób cukierniczy wszystkim dobrze znany. A czekoladowe święto zorganizowane w naszym przedszkolu okazało się udaną słodką niespodzianką, nie tylko dla najmłodszych. W każdej grupie pojawił się słodki poczęstunek. Maleństwa z pomocą cioć przygotowały mrożone banany w czekoladzie, Sówki, Puchatki i Tygryski maczały owoce i chrupki w czekoladowej fontannie, Kangurki wykonały czekoladową masę, którą przełożyły chrupiące wafle, a Króliczki upiekły ciasto Brownie. Podczas pysznych zajęć kulinarnych na twarzach dzieci widniały szerokie uśmiechy. Dzień czekolady to dla dzieci okazja nie tylko do zabawy w cukierników, ale też nabywanie wiedzy i doskonalenie samodzielności. Zdjęcia w galeriach
12-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Wycieczka Sówek do centrum miasta

Sówki Tematyka zajęć dydaktycznych w bieżącym tygodniu w grupie Sówek dotyczy wychowania obywatelskiego. Trzylatki poznają nazwę swojego miasta i jego zabytki oraz nazwę kraju oraz symbole narodowe. Jednym z najlepszych sposobów realizacji tej dość trudnej problematyki - zwłaszcza dla dzieci młodszych, jest bezpośrednie obcowanie z otaczającą je rzeczywistością. Stąd organizacja wycieczki komunikacją miejską do centrum miasta. Sówki wraz z paniami spacerując po Kołobrzegu zapoznały się z wybranymi zabytkami: budynek poczty głównej, ratusz i katedra. Wyprawa sprawiła maluchom dużą przyjemność i z pewnością ułatwiła ona przyswojenie wiedzy. Zdjęcia w galerii.
12-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Kwietniowy koncert muzyczny

Koncert "Filip i muzyka Wschodu" to tytuł kwietniowego koncertu w wykonaniu koszalińskich filharmoników, którzy jak co miesiąc gościli w naszym przedszkolu. Tytułowy Filip to postać wesołego klauna, w którą wcielił się pan trębacz. Wraz z dwoma instrumentalistkami opowiadał dzieciom o muzyce z dalekich Chin i Japonii. Dzieci wysłuchały egzotycznych dźwięków i niezwykłych melodii. Muzycznym opowieściom towarzyszyły trąbka, obój i flet. Zdjęcia w galerii.
10-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Tata Miry opowiada Kangurkom o swoim hobby

Kitesurfing Współpraca z rodzicami to istotna część naszej pracy. Tym bardziej cieszy nas fakt, że rodzice sami chętnie włączają się w życie przedszkola, nie tylko z okazji organizowanych uroczystości czy projektów, ale na przykład, by podzielić się z najmłodszymi swoim doświadczeniem czy pasjami. Grupa Kangurków gościła niedawno tatę Miry. Pasją Pana Damian jest kitesurfing. To sport wodny będący odmiana surfingu. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska przyniesionemu przez tatę Miry sprzętowi niezbędnemu do uprawiania tego ciekawego sportu. Pan Damian zaprezentował bar, deskę i latawiec oraz strój i akcesoria kitesurfera. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały swojego gościa. Dowiedziały się na czym polega pływanie na kite oraz jakie warunki pogodowe są do tego niezbędne. Panu Damianowi serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w życie grupy oraz za bardzo interesującą lekcję. Zdjęcia z galerii.
10-04-2018 / Anna Janczak-prugar

Tata Laury czyta Puchatkom

Czytanie W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" od czasu do czasu nasze przedszkole odwiedzają rodzice ... Ostatnio grupę Puchatków odwiedził tata Laury. Pan Sebastian przeczytał dzieciom opowiadania autorstwa Wojciecha Widłaka "Pan Kuleczka". Tytułowy bohater to dorosły - tolerancyjny i uczący poszanowania reguł. Jego podopieczni to kaczka Katastrofa, pies Pypeć oraz mucha Bzyk-Bzyk. Zabawne historie emanują ciepłem, spokojem i przyjaźnią oraz uczą, jak cieszyć się z najmniejszych – pozornie najmniej znaczących – drobiazgów. Seria książek Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom. Panu Sebastianowi dziękujemy za poświęcony czas oraz ciekawy wybór lektury. Zdjęcia w galerii.
10-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Tęczowy tydzień

Tęcza W dniach od 3 do 6 kwietnia zorganizowany został w naszym przedszkolu Tęczowy tydzień. Dzieci z każdej grupy angażowane były w rozmaite działania, w których przewijały się kolory tęczowego łuku. Były więc zajęcia plastyczne, taneczne, ale i kulinarne (tęczowe, owocowe szaszłyki i świeże, kolorowe soki). W każdym dniu tygodnia w jadłospisie dominował inny kolor (pomarańczowy, czerwony, zielony, żółty). Tydzień zakończył się Tęczowym balem, na który dzieci z pomocą pań przygotowały dla siebie ozdoby z wykorzystaniem specjalnego fluorescencyjnego granulatu. Podczas balu salę rytmiczną rozświetliły sprzęty zakupione ze środków unijnych w ramach realizacji projektu "Rozszerzenie oferty o zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci poprzez dostosowanie miejsc przedszkolnych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych oraz podniesienie kompetencji nauczycieli w Przedszkolu Rodzinnym Mądrowscy". Wszystkie dzieci mogły bawiąc się skorzystać ze zgromadzonych w sali urządzeń stosowanych podczas terapii integracji sensorycznej. Mieniące się tęczowe kolory oraz muzyka sprawiły wszystkim: i małym i dużym ogromną radość. Zdjęcia w galeriach.
06-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Ciekawi goście w grupie Kangurków

Goście u Kangurków Grupę Kangurków odwiedzili ostatnio ciekawi goście. W jeden z ostatnich marcowych poranków czterolatki gościły kuzynów Marysi: Marcela i Michała. To młodzi muzycy grający na puzonach. Marcel i Michał najpierw przeczytali dzieciom historię o Trollach, włączając się tym samym w Akcję "Cała Polska czyta dzieciom", a następnie sięgnęli po instrumenty. Kangurki wysłuchały krótkiego koncertu. Po nim miały okazję przyjrzeć się z bliska tym ciekawym dętym instrumentom blaszanym, a nawet spróbować na nich zagrać z pomocą muzyków. Kolejne marcowe przedpołudnie uatrakcyjniła dzieciom wizyta cioci Miry. Pani Marysia przyniosła ze sobą dwa żółwie. Opowiedziała Kangurkom o ich zwyczajach i opiece nad nimi. Dzieci mogły żółwie obejrzeć, dotknąć ich oraz je nakarmić. Bardzo serdecznie dziękujemy zarówno muzykom, jak i Pani Marysi za wizytę w naszym przedszkolu. Takie niecodzienne spotkania stanowią dla dzieci ogromną frajdę, a jednocześnie są okazją do zdobywania ciekawych doświadczeń.
04-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Wielkanocne życzenia

dekoracje Zdrowych, spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, pyszności na świątecznym stole, wiosennego nastroju oraz spotkań z bliskimi w rodzinnej atmosferze
życzą
Pracownicy i Dyrekcja
Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy
02-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Muffinka, czyli pieczenie wielkanocnych babeczek

Tygryski Słodkości lubią wszyscy, i mali, i duzi. Dzień Muffinka obchodzony 30 marca w tym roku zbiegł się z przedświątecznymi przygotowaniami. Stąd w naszym przedszkolu pomysł pieczenia wielkanocnych babeczek właśnie 30 marca. W zabawę w cukierników włączyły się wszystkie grupy, nawet Maleństwa. Od rana pięknie pachniało w całym budynku. Babeczki wyszły pyszne. Nic więc dziwnego, że szybko zniknęły... A dzieci z powodzeniem mogą teraz pomagać przy domowych wypiekach. Zdjęcia w galeriach z poszczególnych grup.
02-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Wielkanocny Zajączek

Kangurki 28 marca nasze przedszkole odwiedził Wielkanocny Zajączek. Nie każdy spotkał go osobiście, ale z pewnością dostarczył on najmłodszym sporo radości i frajdy, bo przygotował dla nich wiele atrakcji. Tradycyjne poszukiwanie czekoladowych jajeczek u niektórych grup przerodziło się w serię zadań, czasem przypominającą prawdziwe podchody. Było zatem poszukiwanie w salach zabaw, jak w przypadku grup młodszych, ale i na korytarzu, w sali rytmicznej, w biurach administracji i dyrekcji, a nawet na placu zabaw i w kuchni. Dzieci wypatrywały śladów Zajączka, odnajdując czasami tajemnicze wskazówki lub liściki. Poszukiwania czekoladowych słodkości zakończyły się jednak powodzeniem i każdy wracał do sali szczęśliwy. Zdjęcia w galeriach.
02-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Przedświąteczne przygotowania

Króliczki Przed Wielkanocą w naszym przedszkolu, trochę jak w domu trwają przedświąteczne przygotowania. W każdej grupie zarówno ręce dorosłych, jak i dziecięce rączki mają wiele pracy. Powstają piękne wiosenne i wielkanocne dekoracje oraz prace plastyczne, które tu i ówdzie można już podziwiać. Większość grup wzięła się także za sianie rzeżuchy, z zielonych kępek której powstaną również wiosenne i świąteczne stroiki. Przy okazji to mała lekcja o roślinach oraz o tym, co im potrzebne do wzrostu. Zdjęcia w galeriach.
02-04-2018 / Anna Janczak-Prugar

Przedstawienie "O śpiącym Janie" w wykonaniu Kangurków i Puchatków

O śpiącym Janie 27 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. W naszym przedszkolu świętowaliśmy go: jedni jako widzowie, inni jako aktorzy, bowiem grupa Kangurków i Puchatków zaprosiła wszystkich na przedstawienie "O śpiącym Janie". Tytułowy Jan zasnął snem zimowym, a pojawiające się na scenie postacie nie zdołały go obudzić, mimo mijającej jesieni i zimy. Dopiero kolorowa i radosna wiosna zbudziła go z długiego snu. Wszyscy aktorzy spisali się wspaniale zachwycając nas grą, recytowaniem i śpiewem, a finałowa wiosenna piosenka porwała do tańca prawie wszystkie Maleństwa, które reagują bardzo spontanicznie na muzykę i śpiew. Dzieciom z grupy Kangurków i Puchatków serdecznie dziękujemy za dzisiejszy występ, a Paniom za przygotowanie dzieci oraz dekoracji. Zdjęcia w galerii.
27-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Króliczki w kwiaciarni

Króliczki Za oknem pogoda jeszcze kapryśna, ale to nie odstraszyło naszych pięciolatków, które wybrały się wczoraj pieszo do Kwiaciarni Krystyna w Kołobrzegu. Króliczki miały okazję poznać pracę florysty oraz zapoznać się z wyglądem, zapachem i nazwami sprzedawanych kwiatów ciętych. Panie pracujące w kwiaciarni zaprezentowały dzieciom rozmaite kwiatowe kompozycje i stroiki wielkanocne. Dodatkowo Króliczki mogły samodzielnie przystroić tulipany, które otrzymały w prezencie. Paniom z Kwiaciarni Krystyna serdecznie dziękujemy za miłe i ciepłe przyjęcie oraz za poświęcony dzieciom czas. Zdjęcia w galerii.
27-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Tygrysków

Zajęcia otwarte w grupie Tygrysków Tygryski gościły ostatnio swoich rodziców na zajęciach otwartych poświęconych matematyce. Wykonując zadania przygotowane przez Panią Marię straszaki mogły zaprezentować zdobyte umiejętności poprawnego dodawania i odejmowania po kilka, liczenia w nieograniczonym zakresie. Był też "Konkurs Mistrza rachmistrza". Do niektórych zadań zostali również zaangażowani rodzice. Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w zajęciach serdecznie dziękujemy. Dzięki takim spotkaniom rodzice mają okazję obserwować własne dziecko oraz ocenić jego funkcjonowanie w grupie rówieśniczej, a także mogą zauważyć jego ewentualne trudności. To czas poświęcony tylko dzieciom. Dzięki takim zajęciom wzmacniają się więzi rodzinne oraz poczucie wartości naszych pociech. Rodzice biorący udział w spotkaniach dają sygnał dzieciom, że to co robią jest dla nich ważne. Zdjęcia w galerii.
27-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Wiosenne kanapki

Króliczki Zadaniem przedszkola jest promowanie właściwej diety i kształtowanie zdrowych upodobań żywieniowych. Mając na uwadze fakt, że racjonalne odżywianie decyduje o zdrowiu i prawidłowym rozwoju dziecka oraz to, że ma ono bardzo duży wpływ na aktywność psychiczną, umysłową i ruchową dziecka nasze przedszkole realizuje projekty i działania propagujące zdrowy styl życia. Wśród rozmaitych form pracy z dziećmi najważniejsze są metody aktywizujące, stwarzające dzieciom okazję do samodzielnego działania i dające im możliwość wyboru i decydowania. Wczorajszy dzień był tego przykładem. Dzieci w każdej grupie wykonywały wiosenne kanapki. Samodzielnie wykonane kanapki pełne witamin szybko znikały z talerzy. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
23-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Zajęcia otwarte w grupie Sówek

Zajęcia otwarte We wtorkowe popołudnie w sali Sówek gościliśmy rodziców naszych trzylatków na zajęciach otwartych. Rodzice zjawili się licznie, co nas bardzo ucieszyło. Wspólnie ze swoimi pociechami wykonali kartki wielkanocne z wykorzystaniem kolorowych papierów, brokatowych wycinanek i ozdobnych dziurkaczy. Wszystkie kartki wyszły pięknie. Miło było popatrzeć na zadowolone twarze dzieci i dorosłych. Zachęcamy wszystkich rodziców do angażowania dzieci w świąteczne przygotowania. Nasze przedszkole szczególnie dba o promowanie wartości wychowawczej roli rodziny, a czas przedświąteczny temu sprzyja. Wspólne spędzanie czasu, tworzenie czegoś razem, budowanie więzi, rozwijanie talentów to coś bardzo cennego i wartościowego. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach. Zdjęcia w galerii.
21-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna Pierwszy Dzień Wiosny tradycyjnie rozpoczął się w naszym przedszkolu przemarszem wszystkich dzieci - tym razem z wiosennym kwiatem w ręku. Kwiaty przyniesione na dzisiejszą okazję były przeróżne: duże, małe, wykonane z bibuły, tkaniny, filcu, gałązek, wstążek i innych ciekawych materiałów. Przemarszowi towarzyszyły wesołe i głośne okrzyki. Dzieci żegnały zimę i witały wiosnę, wzbudzając spore zainteresowanie przechodniów oraz mieszkańców sąsiadującego z przedszkolem osiedla. Mamy nadzieję, że śpiewy i okrzyki przedszkolaków szybko przywołają prawdziwie wiosenną pogodę. Zdjęcia w galerii.
21-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Konkurs plastyczny "Zabytki wokół nas"

Zabytki Przedstawiciele z najstarszej grupy reprezentowali nasze przedszkole w III Regionalnym Konkursie Plastycznym "Zabytki wokół nas". Tygryski wspierane przez swoje panie wykonały ciekawe prace plastyczne przedstawiające kołobrzeskie zabytki: Wieża Ciśnień i Pomnik Zaślubin z Morzem wykonane różnymi ciekawymi technikami. Nasze prace konkursowe zyskały uznanie i zostały wysoko ocenione przez jury. Staś Tęcza zajął I miejsce, Nadia Kałużna III miejsce, a Łucja Baras zdobyła wyróżnienie. Tygryskom gratulujemy sukcesu i nagród. Zdjęcia w galerii.
21-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Marcowy koncert muzyczny

koncert Marcowe spotkanie z muzyką zatytułowane było "Pory roku w nutach". Koszalińscy filharmonicy przedstawili piosenki o każdej z czterech pór roku opowiadające o słońcu, deszczu i śniegu, o kolorach lata, jesieni i odgłosach natury. Muzycznej prezentacji towarzyszyły instrumenty: klarnet, saksofon, keyboard. Zdjęcia w galerii.
19-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Teatrzyk "Przygody Łatka Wąchatka"

teatrzyk Marcowe spotkanie z teatrem, jak co miesiąc spełniło oczekiwania wymagających małych widzów. Tym razem aktorzy przyjechali z przedstawieniem o "Przygodach Łatka Wąchatka". Tematyka spektaklu podana jak zwykle na wesoło obfitowała głównie w treści promujące zdrowy tryb życia. Pojawiły się piosenki oraz zwroty w języku angielskim. Dzieci utrwalały znajomość nazw zwierząt, części ciała oraz członków rodziny. Zdjęcia w galerii.
13-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień matematyki

Dzień matematyki 12 marca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień matematyki. Pani Maria wraz z najstarszą grupą przygotowała z tej okazji w sali rytmicznej zabawy matematyczne dla dzieci z pozostałych grup. Było sudoku obrazkowe, układanie rytmów, gry na zasadzie gier ściganek oraz domino. Zadania zaciekawiły i dzieci i panie. Okazało się, że matematyka może być dobrą zabawą. Taki był też cel zorganizowania dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu. Dzieci bawiąc się doskonalą swoje umiejętności. Ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają logiczne myślenie, określają kierunki, odróżniają lewą i prawą stronę, przeliczają elementy, dodają i odejmują. Zdjęcia w galerii.
12-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Wizyta Króliczków w gabinecie stomatologicznym

Gabinet stomatologiczny Dzieci z grupy Króliczków cały tydzień doskonaliły swoje umiejętności i wzbogacały swoją wiedzę dotyczącą zdrowia i higieny jamy ustnej. W piątek udały się również do poradni Pro-Dent, gdzie spotkały się z Panem stomatologiem, zwiedziły jego gabinet i oswoiły ze znajdującymi się tam sprzętami. Staramy się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, a jednym z priorytetów z niej wynikających jest promowanie profilaktyki i zdrowia. Bezpośredni kontakt z otaczającą rzeczywistością to doskonały sposób zbierania przez dzieci nowych doświadczeń oraz okazja do rozwijania swoich zainteresowań. Zdjęcia w galerii.
12-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet 8 marca tradycyjnie świętują wszystkie kobiety. W naszym przedszkolu w tym dniu wiele się działo. Niektórzy chłopcy już przy wejściu do sal obdarowywali panie ze swoich grup kwiatami. W każdej grupie chłopcy wraz z paniami przygotowali dla dziewczynek moc niespodzianek. Sówki wykleiły błyszczące korony, Króliczki wykonały piękne laurki, Puchatki przygotowały deser z kolorową galaretką, a Kangurki oprócz wykonania pracochłonnych naszyjników upiekły pyszne babeczki. W grupie Kangurków oraz Sówek dziewczynki miały dziś jeszcze dodatkowe atrakcje. W czasie, gdy chłopcy uwijali się przy wypiekach i przygotowywali papierowe korony dziewczynki bawiły się w salon piękności przy bogato wyposażonej toaletce. Dzień był przepełniony uśmiechami, życzeniami, kwiatami i słodkościami. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
08-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Europejski Dzień Logopedy

Dzień Logopedy 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Logopedy. W naszym przedszkolu niemal od początku istnienia placówki o prawidłowy rozwój mowy wychowanków dba Pani Mirka. Z okazji jej święta grupy Kangurki, Puchatki, Króliczki i Tygryski przygotowały wraz z wychowawcami logopedyczne wierszyki, które głośno i wyraźnie wyrecytowały podczas spotkania w sali rytmicznej. Dzieci w podziękowaniu za trudną pracę przygotowały również dla Pani Mirki upominek. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. Doceniamy również ogromne zaangażowanie pani Mirki w realizację projektu unijnego, a zwłaszcza widoczne efekty w terapii dzieci z zaburzeniami mowy. Zdjęcia w galerii.
06-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Światowy Dzień Dentysty

Dzień Dentysty 5 marca obchodzony jest Światowy Dzień Dentysty. W poniedziałkowy poranek w grupie Króliczków odbyły się zajęcia w ramach realizacji programu „Marchewkę zajadamy – zdrowe zęby mamy” z udziałem Pani Agnieszki - pracownika Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia i Higieny Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu. Podczas zajęć omówiono zasady prawidłowego szczotkowania zębów oraz zdrowe odżywianie. Dzieci mogły poćwiczyć szczotkowanie zębów na modelu uzębienia. Przygotowały również swoją własną pastę do zębów, a następnie wykonały pracę plastyczną tematycznie związaną z higieną jamy ustnej. Po zakończeniu zajęć podziękowały Pani Agnieszce za wizytę w przedszkolu i wręczyły jej w prezencie własnoręcznie zilustrowaną książeczkę.
Tematykę zdrowia i higieny jamy ustnej omawiamy cyklicznie w każdej grupie, począwszy od tych najmłodszych. W grupie Maleństw dzieci także dowiedziały się ostatnio jak prawidłowo należy szczotkować zęby. Z dużym zaangażowaniem ćwiczyły szczotkowanie zębów na modelu szczęki.
Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
05-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Koncert muzyczny w lutym

koncert Podczas lutowego koncertu muzycy obrazowo wyjaśniali najmłodszym słuchaczom, że tworzenie muzyki przypomina gotowanie zupy: zamiast warzyw są tam elementy muzycznego dzieła. Do tego również niezbędne są instrumenty. Tym razem dzieci poznawały brzmienie altówki, gitary oraz oboju. Zdjęcia w galerii.
26-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień kota

Kot Tradycyjnie w lutym obchodzimy Dzień Kota. W tym dniu w ubiorze dzieci i pań widoczny jest koci akcent: wizerunek kota, kocie uszy, namalowane wąsy, a nawet doczepiony koci ogon. Dzieci podczas zajęć poznają kocie zwyczaje, upodobania i potrzeby, dowiadują się jak kota pielęgnować i o niego dbać. W tym roku powstały też ciekawe prace plastyczne, a w holu głównym pojawiła się kocia fotobudka, gdzie można było wykonać śmieszne zdjęcia. Zakończyliśmy także zbiórkę karmy dla kotów. Bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji. Karma zostanie przekazana fundacji zajmującej się pomocą i opieką nad skrzywdzonymi i bezdomnymi zwierzętami.
20-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Walentynki

Quiz 14 lutego jak co roku obchodzimy Dzień Świętego Walentego. Tradycyjnie już tego dnia dzieci i panie są ubrane na czerwono. Każdego roku przygotowane są różne atrakcje. Tym razem odbył się Quiz walentynkowy przygotowany przez panie z grupy Sówek. Wyłoniono trzy drużyny. W każdej z nich zasiedli przedstawiciele żłobka, trzylatków, czterolatków, pięciolatków i sześciolatków. Zadania powiązane były z dzisiejszym świętem. Pojawiły się pytania i zadania związane z zakochanymi w sobie postaciami z bajek oraz pytania muzyczne. Na koniec wszystkie grupy ozdobiły według własnego pomysłu ogromne serca, które można podziwiać w szatni. Po obiedzie natomiast miała miejsce Zabawa walentynkowa przy muzyce. Dzisiejszy dzień wypełniony atrakcjami był także dobrą okazją, by przypomnieć dzieciom i sobie, że warto okazywać sobie uczucia, warto być dla siebie miłym i pomocnym. Zdjęcia w galeriach.
15-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Sówki w Pizzerii King

Sówki Korzystając z uprzejmości Pani Agnieszki i Pana Marcina - rodziców Zosi z grupy Maleństw zorganizowaliśmy wycieczkę dla grupy Sówek do Pizzerii King. Nasze dzielne trzylatki wybrały się tam autobusem miejskim, co okazało się sporą frajdą. Na miejscu dzieci samodzielnie komponowały własne pizze, a potem ze smakiem je zjadły. Pani Agnieszce i Panu Marcinowi dziękujemy za możliwość zorganizowania wycieczki, za poświęcony dzieciom czas oraz za miłą atmosferę podczas wizyty w pizzerii. Zdjęcia w galerii.
15-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Pizzy

Maleństwa 9 lutego obchodzimy Dzień Pizzy. Dziś każda grupa od samego rana była bardzo zapracowana. Dzieci wraz z paniami przygotowywały pizzerinki. Każde dziecko miało okazję do własnoręcznego skomponowania swojej własnej małej pizzy, która po upieczeniu stanowiła smaczny dodatek do dzisiejszej zupy.
Staramy się włączać dzieci w różnego rodzaju działania, także te kulinarne, bo to dobra okazja, by doskonalić samodzielność. A poza tym każdemu maluchowi i starszakowi smakuje lepiej to, co sam przygotuje. Zdjęcia w galeriach.
09-02-2018 / Anna Janczak

My się zimy nie boimy, czyli zimowe zabawy Maleństw I

Maleństwa Nareszcie dzieci mogą cieszyć się z prawdziwej śnieżnej zimy. I mimo, że czasem mroźnie zabawa na dworze wszystkim sprawia frajdę. W galerii zdjęcia z zimowych zabaw naszych najmłodszych milusińskich.
09-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Babci i Dziadka

maleństwa We wtorek 30 stycznia rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu i żłobku świętowanie z naszymi kochanymi Babciami i Dziadkami. Dzieci z każdej grupy zapraszają swoich gości na występy artystyczne i słodkie poczęstunki, by wspólnie spędzić czas i podziękować za wszystko co zawdzięczamy dziadkom. A dają nam wiele: miłość, cierpliwość, czas, a przede wszystkim lekcje życia. Przy tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, dużo zdrowia, siły, uśmiechu i niezapomnianych, wspaniałych chwil spędzanych wspólnie z wnukami. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
31-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Teatrzyk "Milutka w malachitowym borze"

Teatrzyk Poniedziałkowe popołudnie uprzyjemnili nam krakowscy aktorzy, którzy zaprezentowali dzieciom interaktywne przedstawienie zatytułowane "Milutka w malachitowym borze". Spektakl opowiadał o przygodach Milutki i o tym, że zawsze należy słuchać rodziców. Wartości, które również przeplatały się w fabule to tolerancja i szacunek do wszystkich stworzeń. Dzieci jak zwykle bawiły się doskonale, a jednocześnie utrwalały znajomość zwrotów w języku angielskim. Zdjęcia w galerii.
31-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Styczniowy koncert muzyczny

koncert W poniedziałek gościliśmy muzyków z Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem Koncert muzyczny poświęcony był melodiom i rytmom perkusyjnym. Dzieci miały okazję poznać instrumenty małe i duże, wykonane z drewna i metalu, służące do wystukiwania rytmu. Panowie zaprezentowali również keyboard i wibrafon, czyli instrument zbudowany z dwóch rzędów metalowych płytek. Zdjęcia w galerii.
31-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Tygryski na poczcie

Poczta Zbliżają się uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka. W tym roku w naszym przedszkolu i żłobku będziemy je obchodzić na przełomie stycznia i lutego. Jednak już teraz Tygryski przygotowały wraz z Paniami zaproszenia i wybrały się na pocztę, aby je wysłać. Mamy nadzieję, że Dziadkowie i Babcie otrzymają zaproszenia na czas. Czekamy na Państwa w przedszkolu z niecierpliwością.
23-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Zimowe zabawy

Zima Śniegu tej zimy mamy mało, ale jak tylko w końcu pojawi się śnieg i mróz dzieci wiedzą jak je wykorzystać. Sówki z zaciekawieniem obserwowały zjawisko zamarzania wody na placu zabaw, a Króliczki cieszyły się z białego puchu i lepiły bałwana podczas zabaw na świeżym powietrzu. Zdjęcia w galeriach.
23-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Tygryski na WOŚP

Tygryski na WOŚP Tradycją naszego przedszkola jest udział w akcjach na rzecz pomocy innym, toteż jak co roku włączyliśmy się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najstarsze przedszkolaki wraz z paniami przygotowały występ, który zaprezentowały na scenie przy Ratuszu. Dziękujemy dzieciom ich rodzicom i paniom za udział w naszym przedsięwzięciu, bo jak mówią słowa piosenki o pomaganiu "Kto jeśli nie Ty, kto jeśli nie my, kto jeśli nie ja pomagać innym ma?"
15-01-2018 / Wiesława Mądrowska

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy 2018 Maleństwa i Sówki Bal karnawałowy to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, dlatego dla przedszkolaków to dzień niezwykły, szczególnie wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i tym razem, w dniu 11.01.2018r. odbył się bal w naszym przedszkolu. Tego dnia już od rana w przedszkolu zrobiło się kolorowo. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Z uwagi na zorganizowanie jak najlepszych warunków do zabawy bal podzieliliśmy na trzy części kierując się kryterium wieku. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć, a następnie udawały się do sali rytmicznej, gdzie odbywał się bal. Dzieci świetnie się bawiły wraz ze swoimi paniami, które także były przebrane. Na balu, jak zwykle było kolorowo, wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci i pań. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do balu, a paniom za świetne pomysły swoich przebrań i zaangażowanie. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
12-01-2018 / Wiesława Mądrowska