Aktualności

Roboty na zajęciach u Kangurków

r W bieżącym roku szkolnym rozpoczęły się zajęcia z robotyki, czyli z nauki programowania robotów typu Ozobot. Programują nawet czterolatki. Kangurkom bardzo podobały się zabawy w układanie trasy, a potem testowanie, jak pokona ją robot. Pierwsze zajęcia wprowadzające dzieci w świat programowania były dla nich niezwykle fascynujące, zadziwiające, ale jednocześnie dały im wiele satysfakcji i radości. Kolejne zajęcia zarówno w grupie Kangurków, jak i w pozostałych grupach odbywać się będą w małych zespołach zgodnie z rozkładem tygodniowym.
16-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Zajęcia matematyczne i eksperymenty w grupie Króliczków

m Matematykę lubi chyba każdy Króliczek. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu, a ich forma jest za każdym razem inna. Pani Kamila stara się uatrakcyjnić dzieciom sposób przyswajania wiedzy i proponuje im zabawy bazujące na eksperymentach, organizuje wycieczki, przygotowuje łamigłówki. W ostatnim czasie odbyły się zajęcia, na których dzieci rozwiązywały sudoku, poznawały i segregowały monety. Podstawową metodą pracy z dziećmi w naszym przedszkolu jest zabawa oraz zajęcia matematyczne metodą E. Gruszczyk-Kolczyńskiej. Przykładem tych ostatnich były zajęcia "Potrafię wysłać wiadomość". Korzystając ze zbliżającego się święta dzieci przygotowały zaproszenia na Dzień Babci i Dziadka, zaadresowały koperty i wybrały się na pocztę, żeby wysłać wiadomość do Dziadków. Celem zajęć było ustalenie czynności, tak by osiągnać cel, poznanie pojęć: nadawca, odbiorca, zapisanie wiadomości w czytelny sposób oraz poznanie sposobu wysyłania wiadomości pocztą.

Króliczki lubią też eksperymentować. Na jednych z ostatnich zajęć badały „Lekki lód i ciężką wodę” obserwując różnicę w gęstości wody zamrożonej i roztopionej.


16-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Bal karnawałowy

bal 8 stycznia w naszym przedszkolu odbył się długo przez dzieci oczekiwany Bal karnawałowy. Kolorowo przebrane przedszkolaki zamieniły się dziś w księżniczki, biedronki, pszczółki, tancerki i wróżki, a także w superbohaterów, policjantów, strażaków, kapitanów, piratów oraz wiele innych postaci. Panie dziś także były nie do poznania. Pani animatorka zabrała dziś dzieci do Krainy lodu, w której królowały skoczne tańce, przeplatane rozmaitymi zabawami. Przed balem każda grupa miała okazję wykonać pamiątkowe zdjęcia. Dzisiejszy bal z pewnością będzie mile wspominanym przez dzieci wydarzeniem.
08-01-2020 / Anna Janczak-Prugar

Karnawał u Sówek

karnawał Karnawał trwa. W oczekiwaniu na bal, który w naszym przedszkolu odbędzie się 8 stycznia Sówki własnoręcznie przygotowały maski karnawałowe. Doskonale się przy tym bawiły. Efekty ich pracy można podziwiać w galerii zdjęć.
02-01-2020 / Anna Janczak-Prugar