Aktualności

Teatrzyk "Przygody Łatka Wąchatka"

teatrzyk Marcowe spotkanie z teatrem, jak co miesiąc spełniło oczekiwania wymagających małych widzów. Tym razem aktorzy przyjechali z przedstawieniem o "Przygodach Łatka Wąchatka". Tematyka spektaklu podana jak zwykle na wesoło obfitowała głównie w treści promujące zdrowy tryb życia. Pojawiły się piosenki oraz zwroty w języku angielskim. Dzieci utrwalały znajomość nazw zwierząt, części ciała oraz członków rodziny. Zdjęcia w galerii.
13-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień matematyki

Dzień matematyki 12 marca w przedszkolu obchodziliśmy Dzień matematyki. Pani Maria wraz z najstarszą grupą przygotowała z tej okazji w sali rytmicznej zabawy matematyczne dla dzieci z pozostałych grup. Było sudoku obrazkowe, układanie rytmów, gry na zasadzie gier ściganek oraz domino. Zadania zaciekawiły i dzieci i panie. Okazało się, że matematyka może być dobrą zabawą. Taki był też cel zorganizowania dzisiejszego dnia w naszym przedszkolu. Dzieci bawiąc się doskonalą swoje umiejętności. Ćwiczą koncentrację uwagi, rozwijają logiczne myślenie, określają kierunki, odróżniają lewą i prawą stronę, przeliczają elementy, dodają i odejmują. Zdjęcia w galerii.
12-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Wizyta Króliczków w gabinecie stomatologicznym

Gabinet stomatologiczny Dzieci z grupy Króliczków cały tydzień doskonaliły swoje umiejętności i wzbogacały swoją wiedzę dotyczącą zdrowia i higieny jamy ustnej. W piątek udały się również do poradni Pro-Dent, gdzie spotkały się z Panem stomatologiem, zwiedziły jego gabinet i oswoiły ze znajdującymi się tam sprzętami. Staramy się zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego, a jednym z priorytetów z niej wynikających jest promowanie profilaktyki i zdrowia. Bezpośredni kontakt z otaczającą rzeczywistością to doskonały sposób zbierania przez dzieci nowych doświadczeń oraz okazja do rozwijania swoich zainteresowań. Zdjęcia w galerii.
12-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet 8 marca tradycyjnie świętują wszystkie kobiety. W naszym przedszkolu w tym dniu wiele się działo. Niektórzy chłopcy już przy wejściu do sal obdarowywali panie ze swoich grup kwiatami. W każdej grupie chłopcy wraz z paniami przygotowali dla dziewczynek moc niespodzianek. Sówki wykleiły błyszczące korony, Króliczki wykonały piękne laurki, Puchatki przygotowały deser z kolorową galaretką, a Kangurki oprócz wykonania pracochłonnych naszyjników upiekły pyszne babeczki. W grupie Kangurków oraz Sówek dziewczynki miały dziś jeszcze dodatkowe atrakcje. W czasie, gdy chłopcy uwijali się przy wypiekach i przygotowywali papierowe korony dziewczynki bawiły się w salon piękności przy bogato wyposażonej toaletce. Dzień był przepełniony uśmiechami, życzeniami, kwiatami i słodkościami. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
08-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Europejski Dzień Logopedy

Dzień Logopedy 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej obchodzony jest Dzień Logopedy. W naszym przedszkolu niemal od początku istnienia placówki o prawidłowy rozwój mowy wychowanków dba Pani Mirka. Z okazji jej święta grupy Kangurki, Puchatki, Króliczki i Tygryski przygotowały wraz z wychowawcami logopedyczne wierszyki, które głośno i wyraźnie wyrecytowały podczas spotkania w sali rytmicznej. Dzieci w podziękowaniu za trudną pracę przygotowały również dla Pani Mirki upominek. Podkreślenie znaczenia tego święta jest niezwykle istotne na etapie edukacji przedszkolnej, gdyż w okresie tym rola logopedy jest szczególnie ważna. Zdjęcia w galerii.
06-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Światowy Dzień Dentysty

Dzień Dentysty 5 marca obchodzony jest Światowy Dzień Dentysty. W poniedziałkowy poranek w grupie Króliczków odbyły się zajęcia w ramach realizacji programu „Marchewkę zajadamy – zdrowe zęby mamy” z udziałem Pani Agnieszki - pracownika Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia i Higieny Dzieci i Młodzieży Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kołobrzegu. Podczas zajęć omówiono zasady prawidłowego szczotkowania zębów oraz zdrowe odżywianie. Dzieci mogły poćwiczyć szczotkowanie zębów na modelu uzębienia. Przygotowały również swoją własną pastę do zębów, a następnie wykonały pracę plastyczną tematycznie związaną z higieną jamy ustnej. Po zakończeniu zajęć podziękowały Pani Agnieszce za wizytę w przedszkolu i wręczyły jej w prezencie własnoręcznie zilustrowaną książeczkę.
Tematykę zdrowia i higieny jamy ustnej omawiamy cyklicznie w każdej grupie, począwszy od tych najmłodszych. W grupie Maleństw dzieci także dowiedziały się ostatnio jak prawidłowo należy szczotkować zęby. Z dużym zaangażowaniem ćwiczyły szczotkowanie zębów na modelu szczęki.
Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
05-03-2018 / Anna Janczak-Prugar

Koncert muzyczny w lutym

koncert Podczas lutowego koncertu muzycy obrazowo wyjaśniali najmłodszym słuchaczom, że tworzenie muzyki przypomina gotowanie zupy: zamiast warzyw są tam elementy muzycznego dzieła. Do tego również niezbędne są instrumenty. Tym razem dzieci poznawały brzmienie altówki, gitary oraz oboju. Zdjęcia w galerii.
26-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień kota

Kot Tradycyjnie w lutym obchodzimy Dzień Kota. W tym dniu w ubiorze dzieci i pań widoczny jest koci akcent: wizerunek kota, kocie uszy, namalowane wąsy, a nawet doczepiony koci ogon. Dzieci podczas zajęć poznają kocie zwyczaje, upodobania i potrzeby, dowiadują się jak kota pielęgnować i o niego dbać. W tym roku powstały też ciekawe prace plastyczne, a w holu głównym pojawiła się kocia fotobudka, gdzie można było wykonać śmieszne zdjęcia. Zakończyliśmy także zbiórkę karmy dla kotów. Bardzo serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji. Karma zostanie przekazana fundacji zajmującej się pomocą i opieką nad skrzywdzonymi i bezdomnymi zwierzętami.
20-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Walentynki

Quiz 14 lutego jak co roku obchodzimy Dzień Świętego Walentego. Tradycyjnie już tego dnia dzieci i panie są ubrane na czerwono. Każdego roku przygotowane są różne atrakcje. Tym razem odbył się Quiz walentynkowy przygotowany przez panie z grupy Sówek. Wyłoniono trzy drużyny. W każdej z nich zasiedli przedstawiciele żłobka, trzylatków, czterolatków, pięciolatków i sześciolatków. Zadania powiązane były z dzisiejszym świętem. Pojawiły się pytania i zadania związane z zakochanymi w sobie postaciami z bajek oraz pytania muzyczne. Na koniec wszystkie grupy ozdobiły według własnego pomysłu ogromne serca, które można podziwiać w szatni. Po obiedzie natomiast miała miejsce Zabawa walentynkowa przy muzyce. Dzisiejszy dzień wypełniony atrakcjami był także dobrą okazją, by przypomnieć dzieciom i sobie, że warto okazywać sobie uczucia, warto być dla siebie miłym i pomocnym. Zdjęcia w galeriach.
15-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Sówki w Pizzerii King

Sówki Korzystając z uprzejmości Pani Agnieszki i Pana Marcina - rodziców Zosi z grupy Maleństw zorganizowaliśmy wycieczkę dla grupy Sówek do Pizzerii King. Nasze dzielne trzylatki wybrały się tam autobusem miejskim, co okazało się sporą frajdą. Na miejscu dzieci samodzielnie komponowały własne pizze, a potem ze smakiem je zjadły. Pani Agnieszce i Panu Marcinowi dziękujemy za możliwość zorganizowania wycieczki, za poświęcony dzieciom czas oraz za miłą atmosferę podczas wizyty w pizzerii. Zdjęcia w galerii.
15-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Pizzy

Maleństwa 9 lutego obchodzimy Dzień Pizzy. Dziś każda grupa od samego rana była bardzo zapracowana. Dzieci wraz z paniami przygotowywały pizzerinki. Każde dziecko miało okazję do własnoręcznego skomponowania swojej własnej małej pizzy, która po upieczeniu stanowiła smaczny dodatek do dzisiejszej zupy.
Staramy się włączać dzieci w różnego rodzaju działania, także te kulinarne, bo to dobra okazja, by doskonalić samodzielność. A poza tym każdemu maluchowi i starszakowi smakuje lepiej to, co sam przygotuje. Zdjęcia w galeriach.
09-02-2018 / Anna Janczak

My się zimy nie boimy, czyli zimowe zabawy Maleństw I

Maleństwa Nareszcie dzieci mogą cieszyć się z prawdziwej śnieżnej zimy. I mimo, że czasem mroźnie zabawa na dworze wszystkim sprawia frajdę. W galerii zdjęcia z zimowych zabaw naszych najmłodszych milusińskich.
09-02-2018 / Anna Janczak-Prugar

Dzień Babci i Dziadka

maleństwa We wtorek 30 stycznia rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu i żłobku świętowanie z naszymi kochanymi Babciami i Dziadkami. Dzieci z każdej grupy zapraszają swoich gości na występy artystyczne i słodkie poczęstunki, by wspólnie spędzić czas i podziękować za wszystko co zawdzięczamy dziadkom. A dają nam wiele: miłość, cierpliwość, czas, a przede wszystkim lekcje życia. Przy tej okazji składamy serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, dużo zdrowia, siły, uśmiechu i niezapomnianych, wspaniałych chwil spędzanych wspólnie z wnukami. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
31-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Teatrzyk "Milutka w malachitowym borze"

Teatrzyk Poniedziałkowe popołudnie uprzyjemnili nam krakowscy aktorzy, którzy zaprezentowali dzieciom interaktywne przedstawienie zatytułowane "Milutka w malachitowym borze". Spektakl opowiadał o przygodach Milutki i o tym, że zawsze należy słuchać rodziców. Wartości, które również przeplatały się w fabule to tolerancja i szacunek do wszystkich stworzeń. Dzieci jak zwykle bawiły się doskonale, a jednocześnie utrwalały znajomość zwrotów w języku angielskim. Zdjęcia w galerii.
31-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Styczniowy koncert muzyczny

koncert W poniedziałek gościliśmy muzyków z Filharmonii Koszalińskiej. Tym razem Koncert muzyczny poświęcony był melodiom i rytmom perkusyjnym. Dzieci miały okazję poznać instrumenty małe i duże, wykonane z drewna i metalu, służące do wystukiwania rytmu. Panowie zaprezentowali również keyboard i wibrafon, czyli instrument zbudowany z dwóch rzędów metalowych płytek. Zdjęcia w galerii.
31-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Tygryski na poczcie

Poczta Zbliżają się uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka. W tym roku w naszym przedszkolu i żłobku będziemy je obchodzić na przełomie stycznia i lutego. Jednak już teraz Tygryski przygotowały wraz z Paniami zaproszenia i wybrały się na pocztę, aby je wysłać. Mamy nadzieję, że Dziadkowie i Babcie otrzymają zaproszenia na czas. Czekamy na Państwa w przedszkolu z niecierpliwością.
23-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Zimowe zabawy

Zima Śniegu tej zimy mamy mało, ale jak tylko w końcu pojawi się śnieg i mróz dzieci wiedzą jak je wykorzystać. Sówki z zaciekawieniem obserwowały zjawisko zamarzania wody na placu zabaw, a Króliczki cieszyły się z białego puchu i lepiły bałwana podczas zabaw na świeżym powietrzu. Zdjęcia w galeriach.
23-01-2018 / Anna Janczak-Prugar

Tygryski na WOŚP

Tygryski na WOŚP Tradycją naszego przedszkola jest udział w akcjach na rzecz pomocy innym, toteż jak co roku włączyliśmy się w organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najstarsze przedszkolaki wraz z paniami przygotowały występ, który zaprezentowały na scenie przy Ratuszu. Dziękujemy dzieciom ich rodzicom i paniom za udział w naszym przedsięwzięciu, bo jak mówią słowa piosenki o pomaganiu "Kto jeśli nie Ty, kto jeśli nie my, kto jeśli nie ja pomagać innym ma?"
15-01-2018 / Wiesława Mądrowska

Bal Karnawałowy

Bal Karnawałowy 2018 Maleństwa i Sówki Bal karnawałowy to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, dlatego dla przedszkolaków to dzień niezwykły, szczególnie wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było i tym razem, w dniu 11.01.2018r. odbył się bal w naszym przedszkolu. Tego dnia już od rana w przedszkolu zrobiło się kolorowo. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Z uwagi na zorganizowanie jak najlepszych warunków do zabawy bal podzieliliśmy na trzy części kierując się kryterium wieku. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć, a następnie udawały się do sali rytmicznej, gdzie odbywał się bal. Dzieci świetnie się bawiły wraz ze swoimi paniami, które także były przebrane. Na balu, jak zwykle było kolorowo, wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci i pań. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do balu, a paniom za świetne pomysły swoich przebrań i zaangażowanie. Zdjęcia w poszczególnych galeriach.
12-01-2018 / Wiesława Mądrowska