2 lata przedszkola

2 lata przedszkola W miniony piątek, 16.09.2011, odbyła się uroczystość z okazji drugiej rocznicy otwarcia naszego przedszkola. Dzieci przygotowały występ dla rodziców i gości, były wierszyki i piosenki. Dzieci ze starszych grup zatańczyły merengue, przygotowane pod okiem naszego instruktora tańca. Po występie przeszliśmy do większej sali, gdzie czekał już na nas ogromny tort urodzinowy i inne smakołyki. Odśpiewano gromkie Sto lat, były życzenia i prezenty. Po posiłku zaprosiliśmy dzieci i rodziców ponownie do mniejszej sali, na wesołą zabawę z wodzirejem, Panem Dariuszem Dąbrowskim . Na zakończenie Pan Darek przygotował wspaniały pokaz sztuczek magicznych.
Drugie urodziny przedszkola uczciliśmy wesołą zabawą w rodzinnej atmosferze. Zapraszamy wszystkich na kolejne – już za rok :-)
Galeria ze zdjęciami z urodzin przedszkola dostępna jest dla rodziców (po zalogowaniu).
20-09-2011 / Maciej Mądrowski

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka 2011r Tradycyjnie w Dzień Dziecka na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Pierwszą niespodziankę sprawił dzieciom Pan Darek - nasz instruktor tańca, który wraz z prowadzonym przez siebie Dziecięcym Zespołem 44 Bazy Lotnictwa Marynarki Wojennej w Darłowie „Diomedeo II” przedstawił widowisko, podczas którego dzieci miały możliwość obejrzenia polskich tańców ludowych oraz przepięknych strojów łowickich. W przedstawieniu uczestniczyli również podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego i Domu Pomocy Społecznej. Występ był gromko oklaskiwany przez widzów co oznacza, że zespól bardzo się podobał.
Po południu rozpoczęliśmy Festyn Rodzinny, gdzie oprócz atrakcji dla dzieci przygotowaliśmy też niespodzianki dla rodziców, szczególnie dla tatusiów, bowiem świętowaliśmy także Dzień Ojca. Dzieci przygotowały występ i prezenty. Wszyscy mogli uczestniczyć w konkursach, zabawie tanecznej, jednak największe zaciekawienie wzbudził wóz strażacki, do którego można było wejść lub założyć hełm strażacki i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy strażak. Sporą atrakcją była wata cukrowa, tę niespodziankę zafundował dzieciom Tatuś Julki.
W tym dniu, jak na prawdziwe święto przystało, nie brakowało słodyczy, pysznych kiełbasek na grillu, grochówki i oczywiście loterii fantowej, gdzie los można było kupić za jeden uśmiech. Dziękujemy sponsorom – Firmom AXA i Ergo Hestia.
Wszyscy bawiliśmy się świetnie. Pogoda dopisała. We wrześniu zapraszamy na następny festyn. Będziemy świętować dwa latka przedszkola.
Zdjęcia z obchodów Dnia Dziecka znajdziecie Państwo w galeriach: publicznej i prywatnej - po zalogowaniu
05-06-2011 / Wiesława Mądrowska

Dzień Matki

Dzień Matki 2011 26 maja 2011 obchodziliśmy jedno z najpiękniejszych świąt przedszkolnych. W Dniu Matki mieliśmy przyjemność zaprosić Mamy do teatru i do kawiarni. W teatrze Mamy miały sposobność obejrzenia sztuki o Szewczyku Dratewce. Po przedstawieniu dzieci zaprosiły Mamy do kawiarni, gdzie same wcieliły się w role aktorów przedstawiając bajkę o grymaśnej Stokrotce. Pięknie wyśpiewały też życzenia i oczywiście obdarowały Mamy prezentami. Maleństwa śpiewały, że kochają Mamy do szaleństwa, Puchatki, że pobiegły na łąkę po kwiatki, Króliczki, że całują Mamusie w policzki, a Tygryski , że ślą gorące uściski. Było wzruszająco, miło i uroczyście. Zdjęcia w galerii.
29-05-2011 / Wiesława Mądrowska

Odwiedziny Doktora Clowna

Odwiedziny Doktora Clowna 22 kwietnia 2011 odwiedził Przedszkole Dr Clown. W tę rolę wcieliła się Karolina, wolontariuszka fundacji "Dr Clown". Wspólnie z Panem Darkiem, naszym instruktorem tańca, poprowadzili program artystyczny oparty na terapii śmiechem i zabawą. Zdjęcia z tego spotkania znajdą Państwo w naszej galerii.
27-04-2011 / Maciej Mądrowski

Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Morskiej

Międzyprzedszkolny Przegląd Twórczości Morskiej 25 marca 2011 roku uczestniczyliśmy w uroczystości poświęconej tematyce morskiej. Tegoroczny przegląd odbył się w Klubie Osiedlowym Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W uroczystości uczestniczyły wszystkie przedszkola miejskie. Nasze przedszkole przygotowało scenkę pantomimiczną pt. "Na morzu". Dzieci w sposób niezwykle ekspresyjny przedstawiły sztorm i ciszę na morzu. Występ był gromko oklaskiwany przez publiczność, co niezmiernie nas cieszy. Gratulujemy małym artystom udanego występu, paniom wspaniałego pomysłu, a rodzicom dziękujemy za pomoc. Zdjęcia z przeglądu znajdą Państwo w naszej Galerii.
25-03-2011 / Maciej Mądrowski

Pierwszy Dzień Wiosny 2011

Marzanna 2011 Tradycyjnie w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dzieci spacerowały z Marzanną. Miejmy nadzieję, że tradycji stanie się zadość i wiosna na dobre u nas zagości. Wszyscy czekamy na nią z utęsknieniem.
Zdjęcia ze spaceru znajdą Państwo w galerii.
24-03-2011 / Maciej Mądrowski

Bal w przedszkolu

Bal Przebierańców 28 stycznia 2011 r. odbył się w przedszkolu Bal Przebierańców. W tym dniu dzieci wcieliły się w role księżniczek, królewiczów, rycerzy, kowbojów. Były też wróżki, motylki, piraci policjanci i wiele innych postaci z bajek i nie tylko. Wesoła zabawa zakończyła się niespodzianką, dzieci miały okazję zwiedzić Zamek Królowej Zimy i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
06-02-2011 / Maciej Mądrowski

Dzień Babci i Dziadka

2011 r. w Dniu Babci i Dziadka przedszkolaki zaprosiły swoje ukochane babcie i dziadków na uroczystość zorganizowaną specjalnie z tej okazji. Były wierszyki, piosenki, tańce, nie zabrakło też prezentów i pysznych smakołyków. Dzieci chętnie się prezentowały, a goście wyraźnie wzruszeni gromko oklaskiwali popisy wnucząt. Dziękujemy Wszystkim Babciom i Dziadkom za udział w uroczystości, a Rodzicom za pomoc w jej przygotowaniu.
06-02-2011 / Maciej Mądrowski